Jak to jest pisać bloga na Dobreprogramy.pl?

Ten wpis miał być jednym długim rozważaniem na temat pojęcia grywalizacji, czego pewnie nie sugeruje tytuł. Ze względu na to, że ostatnio mam mało czasu postanowiłem rozbić go na dwie osobne notki - ta będzie poświęcona konkretnie pisaniu bloga na portalu dobreprogramy.pl, kolejną poświęcę pojęciu grywalizacji.

Nie mam pojęcia czy wcześniej ktoś już nie opisywał swojej historii z blogowaniem i to nie tylko tym w ramach serwisu Dobreprogramy.pl ale podejrzewam, że nie będę pionierem w tej dziedzinie.

Problem z głośnikami - historia eliminacji

Niektórzy z was wiedzą, że zajmuję się muzyką. W związku z moim hobby kilka miesięcy temu postanowiłem wymienić wysłużone domowe głośniki komputerowe marki noname - zestaw 2.1, 20W (sub 10W i satelity 5W) kupione za 30 zł na coś nowszego. Poprzedni zestaw wbrew cenie i marce sprawował się idealnie przez wiele lat. Przeżył wiele domówek i grał wyśmienicie. Zużyły się jedynie potencjonometry i jedna z pokryw satelity, która po kilkunastu upadkach na domówkach w końcu zaczęła odpadać.

Recenzja Diablo II Lord of Destruction

Raz na kilka lat na rynku pojawiają się gry, w które warto zagrać nawet jeśli nie jest się miłośnikiem danego gatunku. Gry te nie dość, że potrafią do siebie przekonać osoby, które na codzień nie grają w dany typ gier to jeszcze wciągają na długie godziny i często chce sie do nich wracać. Diablo II jest właśnie jedną z takich gier.

Moja przygoda z grą Diablo II zaczęła się już kilka ładnych lat temu. Właściwie była to jedna z pierwszych gier w które grałem.

Agresywny, zły Internet (a nie... to jednak ludzie) - Projekt Gr@żyna

Na wstępie chciałbym napisać że... W sumie trochę się dziwię, że jeszcze żaden z dobrprogramowych blogerów nie poruszył kwestii o której chciałbym napisać a mianowicie sprawy agresji w Internecie. Dlaczego się dziwię? Ponieważ dzisiejszy dzień w polskim Internecie był dniem, który można określić jako przełomowy jeśli chodzi o ten temat. Podejrzewam, że niektórzy z was słyszeli o vlogerce Grażynie Żarko jednak dla tych, którzy nie mieli okazji jej poznać po krótce opiszę moją przygodę z tą "osobą".

Kilka słów o poszukiwaniu nowych dróg rozwoju osobistego

Tworząc ten wpis znajduję się w pociągu. Wracam właśnie z HotZlot'u. To uczestnictwo w nim zmotywowało mnie do stworzenia tekstu, który właśnie czytasz a który chciałbym poświęcić poszukiwaniu nowych dróg rozwoju osobistego.

Żyjemy w czasach, w których bardzo ważną rzeczą jest rozwój osobisty. Polega on nie tylko na rozwijaniu swoich pasji ale także na poszerzaniu horyzontów, poznawaniu nowych ludzi oraz stwarzaniu sobie możliwości do dalszego rozwoju.

Kolejna wizja przyszłości

Kwiecień A.D. 2023.

W 2015 roku pojawił się problem, który całkowicie zmienił wizję Internetu. Okazało się, że w dziedzinie tworzenia dysków twardych osiągnięto już wszystko. Nie da sie już zmieścić większej ilości danych w jednym sektorze. Jednocześnie od roku 2000 bardzo szybko zwiększała się ilość informacji wysyłanych do Internetu przez użytkowników.

Stare? Ale czy gorsze?

W tym roku udało mi się dostać na HotZlot i póki co wszystko układa sie tak, że nic nie powinno mi przeszkodzić w udziale w tym wydarzeniu. Do stworzenia tego wpisu zainspirował mnie jeden z punktów tegorocznego HotZlotu a mianowicie wystawa starych komputerów. Wpis będzie dotyczył podejścia dzieci do starych rozwiązań związanych z grami.

Zastanówmy się jak było kilkanaście lat temu, gdy w świecie gier królowały planszówki. Sam będąc małym dzieciakiem grałem często z babcią i dziadkiem w chińczyka i warcaby.

Czy warto mieć tablet?

Moja mama kilka miesięcy temu kupiła sobie tablet GoClever I71 w promocji (za 199 zł) w jednej z popularnych sieci sklepów. Początkowo odwodziłem ją od tego pomysłu ponieważ byłem przekonany, że na tablet, który będzie spełniał jej oczekiwania warto byłoby wydać trochę więcej pieniędzy. Mama planowała przeglądać na nim strony internetowe, edytować dokumenty, sprawdzać oceny na studiach. Niby wielkich wymagań nie miała ale jednak uważałem, że wydawanie 200 zł na tablet to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Baterie i laptopy

Do stworzenia tego wpisu zmotywowała mnie notka użytkownika ssn zatytułowana Bateria w laptopie. Pisze on o tym jak dba o swoją baterię i o to aby jak najdłużej mu służyła. Wychodzi z założenia, że aby bateria jak najdłużej działała jak najdłużej trzeba po prostu jej nie używać.

Dlaczego warto mieć konto w serwisie YouTube?

W Internecie powstaje codziennie masa ciekawych materiałów. Oczywiście gdybyśmy mieli przejrzeć je wszystkie nie starczyłoby nam na to życia dlatego warto poszukiwać i wybierać te, które na prawdę nas interesują. Z pomocą przychodzi serwis YouTube i coraz więcej osób "świadomie" z niego korzysta. Jak się okazuje wyżej wymieniony serwis nie służy tylko do wrzucania i oglądania śmiesznych filmików czy też teledysków.

Dlaczego warto mieć konto w serwisie YouTube? Chociażby po to, aby móc korzystać z niego w sposób "świadomy".