Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Kolejna wizja przyszłości

Kwiecień A.D. 2023.

W 2015 roku pojawił się problem, który całkowicie zmienił wizję Internetu. Okazało się, że w dziedzinie tworzenia dysków twardych osiągnięto już wszystko. Nie da sie już zmieścić większej ilości danych w jednym sektorze. Jednocześnie od roku 2000 bardzo szybko zwiększała się ilość informacji wysyłanych do Internetu przez użytkowników. Tworzono nowoczesne serwerownie, które początkowo świetnie spełniały swoje zadania jednak z biegiem czasu nie dość, że bardzo szybko się zapełniały danymi to jeszcze dopadła je klęska starości a dostawcy usług internetowych doszli do wniosku, że nie opłaca im się ich utrzymywać. W marcu 2023 roku, gdy serwery były już zapełnione w 98% na Nadzwyczajnym Zebraniu Władców Wszystkich Krajów Świata (NZWWKŚ) podjęto uchwałę o powołaniu specjalnych komisji narodowych mających na celu przywrócenie ładu w sieci Internet. Komisje miały na celu wyeliminowanie serwisów, które uznają za zbędne.

Pierwszym krokiem w pracy komisji, składających się głównie z przedstawicieli dostawców usług internetowych było usunięcie serwisów, które dawno już zakończyły swoją działalaność. Zostały one uznane za kompletnie zbędne.

Krok drugi - analiza serwisów nadal działających lecz nie generujących dużego ruchu w sieci. Zdecydowana ich większość również została przeznaczona do usunięcia.

Krok trzeci polegał na dogadaniu się z dużymi serwisami internetowymi generującymi duży ruch w sieci ale jednocześnie charakteryzującymi się znikomą wartością informacji na nich umieszczanych (np. gwiazdorze.pl) i zmuszenie ich do podjęcia działań prowadzących do wzbogacenia treści.

Krok czwarty - usunięcie z Internetu wszystkich filmów, utworów, serwisów udostępniających pliki.

Krok piąty - inwigilacja nowych treści pojawiających się w sieci Internet i ocena ich wartości.

Zdecydowano, że serwisy informacyjne pozostaną względnie nienaruszone. Wymuszono jednak aby przechowywały dane archiwalne maksymalnie do dwóch lat wstecz.

Dzięki podjętym działaniom Internet został oczyszczony z wszelkiego chłamu (w skali globalnej zwolniło się około 70% miejsca na serwerach). Działania te nie spowodowały tego, czego obawiano się najbardziej - nadmiernej inwigilacji. Dane mające zostać wysłane do sieci dzięki specjalnym algorytmom są przesiewane w sposób bardzo dokładny ale jednocześnie nie blokujący możliwości rozwoju osobom kreatywnym. Co więcej - osoby takie są odpowiednio dofinansowywane dzięki czemu mogą dalej rozwijać swoje pasje.

Lipiec A.D. 2012

Podejrzewam, że opisana wyżej sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca. Mam jednak nadzieję, że ten wpis dotrze do ludzi, którzy do sieci przesyłają dużo danych i sprawi, że zastanowią się nad tym, czy warto zaśmiecać Internet i czy to co przesyłają ma jakąś wartość dla innych ludzi czy będzie tylko kolejnym bezsensownym filmikiem, w którym ktoś zrobił coś głupiego. 

inne

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #1 10.07.2012 21:54

Czarna wizja świata za kilkanaście lat, ale raczej nie możliwe, bo rozwoju technologii nikt raczej nie zatrzyma.

januszek   22 #2 10.07.2012 22:05

... a Paryż pokryje się wysoką ponad metr warstwą końskich odchodów... ;P

MaXDemage   19 #3 11.07.2012 07:25

Ja bym poprawił punkt czwarty na:
"Krok czwarty - usunięcie z Internetu wszystkich filmów z uroczymi kotkami."
Sądzę że tylko to wystarczyło by aby serwery Youtube zmniejszyły zajętość o 3/4

andrewi   15 #4 11.07.2012 08:40

@MaXDemage podejrzewam, że te filmy mogą mieć zbyt dużą wartość kulturową... :P

MaXDemage   19 #5 11.07.2012 09:20

Ale przecież internet to w 1/4 filmiki z kotkami, w 1/4 memy z kotami, w 1/4 - 300 godziny filmik z nyancatem i w 1/4 ważne informacje. Dhu!

  #6 11.07.2012 09:42

Tiaaaa...
Osobiście uwielbiam wszystkie wizje przyszłości, ponieważ są tak nieprawdopodobne. O technologiach produkcji dysków (lub innych nośników) większej pojemności mówi się od dawna. Ludzie z wszelakich firm nie są krótkowzroczni więc przewidują takie problemy.
@MaXDemage
1/4 ważne informacje???Chyba filmiki z jakimkolwiek sensem.

andrewi   15 #7 11.07.2012 10:30

@X.A.N. Nie bierz zbyt poważnie tego co napisałem w tym wpisie. Jak wspomniałem na końcu - wątpię, żeby taka sytuacja miała kiedykolwiek miejsce jednak fajnie by było gdyby kiedyś treści w Internecie zostały "odszumione".

Frankfurterium   10 #8 11.07.2012 14:37

Internet to śmietnik - tak było, jest i będzie. Podstawę tej pięknej idei stanowi właśnie to, że przyjmuje wszystko, nawet największy śmieć. Nie można, tak jak autor by tego chciał, obiektywnie ocenić informacji pod kątem jej przydatności - to zbyt rozmyte kryterium. "Skończenie się" serwerów najchętniej skwitowałbym pełnym politowania "Nigga, please". Słowem - nie zgadzam się z całą przedstawioną wizją i poglądami zawartymi w morale.