Android Q Beta 4 i uwierzytelnianie twarzą. Nowe opcje pozwolą na zatwierdzanie płatności

Strona główna Aktualności
Android Q Beta 4 trafił do testerów
Android Q Beta 4 trafił do testerów

O autorze

Testerzy Androida mogą już pobierać Androida Q Beta 4, w którym pojawiły się nowe, interesujące opcje. Wśród nich ciekawie zapowiadają się ukryte ustawienia dotyczące uwierzytelniania, na które zwraca uwagę serwis 9to5Google. Sugerują one, że uwierzytelnianie twarzą będzie można wykorzystywać do zatwierdzania różnych operacji, a nie tylko odblokowywania urządzenia.

Stanowi to potwierdzenie wcześniejszych doniesień i zapowiedzi oraz rozszerzenie uruchomionego wraz z Androidem Pie BiometricPromptAPI. To zestaw funkcji pozwalających twórcom aplikacji na wykorzystywanie biometrycznych zabezpieczeń urządzenia bezpośrednio w swoich aplikacjach.

Ustawienia, które pojawiły się w testowym Androidzie Q wskazują, że wizerunek twarzy będzie mógł stanowić nawet potwierdzenie dokonywanych płatności, więc będzie traktowany na równi z PIN-em czy odciskiem palca. Użytkownik będzie mógł także zdecydować, czy do poprawnego rozpoznania twarzy konieczne jest otwarcie oczu.

Android Q to także inne zmiany

Android Q to nie tylko zmiany w zakresie bezpieczeństwa. W systemie pojawi się między innymi globalny ciemny motyw, nowe uprawnienia lokalizacji dla aplikacji, skróty i ulepszenia w zakresie łączności. O wszystkich najważniejszych zmianach przeczytacie w odrębnej publikacji.

© dobreprogramy
s