Najlepszy muzyczny Smartfon według mnie..

Witam, jest to mój pierwszy wpis na dobrych programach, więc na początku Serdecznie witam wszystkich! :) Jestem Paweł mam 19 lat i od jakiegoś czasu zabieram się za ten wpis.. więc w końcu trzeba.

Jaki jest najlepszy muzyczny Smartfon?

Ciężka sprawa, każdy woli co innego, ale ja postaram się opisać moje zdanie na ten temat.

Każdy opisany tutaj smartfon będę testował na słuchawkach dokanałowych, nie interesuje mnie jakość muzyki dochodzącej z głośnika więc będę to pomijał podczas oceny.

Do testów będę używał tych słuchawek:

Twój tekst odnośnika

Są to słuchawki profesionalno / audiofilskie :)

Więc zacznijmy od początku..

Moją przygodę ze znalezieniem najlepszego muzycznego smartfona zacznę od grudnia 2013r kiedy to zakupiłem wyżej wymienione słuchaweczki.

Dodam jeszcze że telefony były testowane zarówno z oryginalnym systemem jak i z custom romami w przypadku Androida.

Pierwszym telefonem będzie Samsung Galaxy S3 (I9300) White

Galaxy s3 (i9300) to bardzo dobry tel. dla ludzi lubiących słuchać muzyki na słuchawkach, dzięki dobremu przetwornikowi (DAC) jakim jest Wolfson WM1811AE, dźwięk jest czysty i ma ciepłą barwe. Lecz dobry układ to nie wszytko, problemem staje się oryginalny system od Samsunga który znacznie pogarsza sytuację, po zabawie korektorem dźwięk jest cichy i przytłumiony.

Można temu jednak zaradzić, wystarczy zmienić oryginalny system na jakiś Custom, do muzyki polecam Cyanogenmod od wersji 10.2 + modyfikowany kernel Boeffla wraz z aplikacją Boeffla Sound, dźwięk jest wtedy głośny i bardzo czysty.

Przyda się też dobry odtwarzacz, jeśli używamy s3 z androidem niższym niż 4.3 idealnie nada się darmowy odtwarzacz Noozy Classic , odtwarzacz dla wymagających z dobrym EQ i wieloma odtwarzanymi formatami. Jeśli korzystamy z Androida 4.4+ polecam zaopatrzyć się w odtwarzacz Power AMP lub Neutron, odtwarzacze są płatne, Power AMP jest prosty w użyciu i gra dosyć OK, Neutron jest nafaszerowany ustawieniami do poprawy dźwięku, lecz dźwięk z niego jest bardzo dobry. Ja korzystam z Neutron`a. Oceniam na 9/10 :)

Kolejnym telefonem będzie HTC One X 16Gb White

Co mogę powiedzieć o HTC? Miałem go bardzo krótko ponieważ nie podołał on moim wymaganiom. Dźwięk z HTC One X na oryginalnym systemie jest według mnie tragiczny, jest cichy oraz przytłumiony, nie pomaga tutaj nawet custom rom, uzyty w tym tel Chip muzyczny Nvidii jest słaby, kiedy głośność przekracza 80% z słuchawek zaczynają się wydobywać dziwnie dźwięki, tel. po prostu charczy. Technologia Beats Audio na niewiele się tu zdaję. Jeśli ktoś chciał by kupić tel tel. pod względem muzyki stanowczo nie polecam. Oceniam na 4/10

Trzecim telefonem będzie Xperia Z C6603 Black

Co mogę powiedzieć na temat Sony Xperia Z? No cóż, jest całkiem dobrze!

Xperia gra bardzo czysto za sprawą przetwornika (DAC) WCD9310 od Qualcomm`a, lecz dźwięk jest nieco inny niż w s3, jest "Chłodny", ale bardzo czysty. Na oryginalnym systemie może być zbyt cichy, ale wystarczy zmienić kernel na taki z obsługą aplikacji Faux Sound i sprawa załatwiona. Na Xperi testowałem wszystkie wymienione odtwarzacze oraz oryginalny Walkman.

Jeśli używamy, oryginalnego softu od Sony polecam zmienić kernel ale używać oryginalnej aplikacji Walkman, jest naprawdę całkiem dobra.

Jeśli używamy custom`a, polecam Noozy Classic.

Lecz nie jest tak kolorowo.. Xperia Z potrafi czasami świrować i kiedy utwór ma zbyt dużo tonów niskich a my słuchamy go na głośności powyżej 75% (oczywiście po użyciu Faux Sound) tel. potrafi ucinać prawą słuchawkę w momencie kiedy tych tonów jest zbyt dużo, a szkoda, bo tel. daje radę! Daje 7/10

Czwartym tel. będzie iPhone 4S 16Gb Black

Ohh iPhone, smartfon który zawsze uważałem za crap, ale cóż zdarzyła się okazja, więc nabyłem taki model. Warto dodać że moje słuchawki w pełni współpracują z iPhonem, więc mogę używać dedykowanych klawiszy.

Jak gra iPhone? Całkiem dobrze, niestety brakuje tutaj korektora, są tylko Preset`y. Dźwięk w iPhonie jest ciepły jak w S3, ponieważ ma chip Wolfson`a, jest tak że dosyć głośny, po wybraniu odpowiedniego Preset`u gra całkiem dobrze. Nie mogę za wiele tutaj się rozpisać ponieważ używałem oryginalnego odtwarzacza, ale iPhone ma całkiem dobry bass i szeroką scenę dźwiękową , z moimi słuchawkami jest całkiem OK. Oceniam na 8/10

Piąty telefon to.... HTC ONE (M7)..

Taak, HTC One , tel. który jest uważany, raczej był jeszcze do niedawna, za najlepiej grający smartfon. Cóż, może i gra ładnie, ale czegoś tu brakuje..

Oryginalny odtwarzacz nie daje nam żadnego Equalizera czy też presetów, jest tu tylko (a może aż) technologia Beats Audio, HTC gra całkiem głośno i bardzo czysto, dźwięk jak przystało na DAC od Qualcomm`a jest zimny ale bardzo przyjemny dla ucha. Żeby nadać dźwiękowi w HTC trochę ciepła możemy użyć odtwarzacza Power AMP, wtedy dźwięk jest super. Dla niektórych osób dźwięk może być trochę cichy, więc zmieniamy kernel na taki z obsługą Faux Sound i sprawa załatwiona. Na HTC One nie polecam używać custom romów, tel. traci cały swój potencjał muzyczny kiedy wgramy na niego cm, czy coś innego, jeśli chcemy być zadowoleni w pełni z HTC One i jego dźwięku to te 3 rzeczy to droga do sukcesu:
-orygialny soft
-kernel z obłsugą Faux Sound dla zwiększenia głośności
-Power AMP dla lepszego EQ, warto dodać że działa on w parze z Beats Audio.

Szczerze polecam HTC One jeśli chodzi o muzykę, tel ma dużo bassu, praktycznie rzuca nim na prawo i lewo, ale jeśli chcemy posłuchać muzyki z mniejszą ilością bassu , HTC pokaże że może być pełen sopranu i tonów wysokich.! Polecam i daję 9/10

Gdyby tylko nie brak EQ w oryginalnym odtwarzaczu.

Szóstym Smartfonem będzie iPhone 5

Była 4-tka to musi być i 5-tka.

O iPhonie 5 nie ma za bardzo co się rozpisywać, gra on (według mnie) tak samo jak iPhone 4S, jedyną różnicą jest to że 5-tka ma więcej bassu i gra trochę ciszej. Więc ocena taka sama jak przy iP 4S. Polecam dla fanów Apple, ja się nie zawiodłem, ale efektu WOW nie doświadczyłem po zmianie z 4S na 5.

Siódmy i ostatni telefon to LG Nexus 5..

Jeśli chodzi o Nexusa 5, Stanowczo nie jest to najlepsze urządzenie muzyczne, postawił bym go nad HTC One X, ale do innych testowanych przeze mnie tel. jest muu bardzo daleko, Nexus jak przystało na Qualcomm`a ma zimną barwę dźwięku, lecz kiedy HTC udało się dokonać czegoś WOW na tym DAC`u i stworzyć tel. prawie idealny jako odtwarzacz muzyki, tak niestety LG nie zrobiło tutaj nic, w tym tel. brakuje bassu oraz tonów wysokich, dźwięk jest ostry, czasami zbyt głośny, sprawę ratować może tutaj Power AMP lub Neutron, ale nadal będzie to "kicha" jeśli szukasz tel. muzycznego omiń Nexusa 5. Pod względem muzycznym nie polecam 6/10.

Jaki werdykt?

Na co dzień używam Galaxy s3 , dla mnie to on jest zwycięzcą ponieważ jest głośny, ma bardzo ciepły dźwięk. Ale jeśli miał bym porównywać to stoi on na równi z HTC One, mnie przekonała barwa dźwięku, lecz ktoś inny może woleć tą z HTC to już sprawa gustu.

Pozdrawiam i liczę na opinie :)