Bandai Namco zapowiada w 2015 pad do PS3 z motywem Tales of Zestiria

Mimo że PlayStation 4 jest już od jakiegoś czasu na półkach sklepowych, to „trójka” ma się dobrze, szczególnie w Japonii gdzie dalej zapowiadane są nowe gry i akcesoria. Takim właśnie przykładem jest gra Tales of Zestiria, która swoją premierę na PS3 będzie miała 22 Stycznia 2015 roku w Japonii, zaś wersji angielskojęzycznej będziemy mogli spodziewać się w okresie wakacyjnym.

Tales of Zestiria jest już piętnastą odsłoną Tales of… - popularnej w Japonii serii gier Jrpg i jednocześnie tytuł ten przypada na dwudziestą rocznicę serii. Z tejże okazji Bandai Namco przy współpracy z firmą Hori (producentem akcesoriów do konsol) postanowili uraczyć fanów dedykowanym kontrolerem, który również pojawi się w styczniu, razem z premierą gry.

Omawiany pad posiada tryb turbo w trzech dostępnych ustawieniach – 5, 12 i 20 przycisków na sekundę, dotyczy to wszystkich przycisków poza kierunkowymi. Dodatkowo będzie też możliwość ustawienia czułości drążków analogowych. Niestety zabrakło wsparcia dla sixaxis i wibracji. Kontroler posiada 105mm długości, 65mm wysokości, 154mm szerokości i waży 230g. Cena ma oscylować w okolicach 3980 yen’ów czyli około 120 złotych.
Wraz z urządzeniem w pudełku dostaniemy też ściereczkę do czyszczenia pada, ozdobioną nadrukiem bohaterów gry w wersji chibi.

Poza samym padem oczywiście warto zainteresować się grą dla której jest tworzony. Zwłaszcza że jak obecnie donoszą sami twórcy Tales of Zestiria, nie planują wydania tego tytułu na PS4. Więc jeśli ktoś myśli o sprzedaniu swojej starej konsoli, może warto jeszcze chwilę zaczekać?