Civilization III za darmo! Ale musisz się śpieszyć

Posłuchaj mnie uważnie, bo mamy mało czasu, bardzo mało czasu. Tutaj masz link, zaufaj mi, ok?
Ok! Oto ten link:

https://www.humblebundle.com/store/sid-meiers-civilization-iii-complet...

Kompletnie za darmo, SID MEIER'S CIVILIZATION® III: COMPLETE – na wyłączność, tylko nikomu innemu nie mów, ale śpiesz się! Kiedy piszę te słowa został tylko jeden dzień i jakieś dziewięć godzin, a kiedy to czytasz to pewnie jeszcze mniej. Powodzenie misji CBL zależy wyłącznie od tego jak szybki będziesz, nie zawiedź nas.
Masz? To świetnie! Więc skoro najtrudniejsze mamy już za sobą, pozwól opowiedzieć mi, jaką to wspaniałą grę właśnie otrzymałeś.

Civilization III, bądź też Civ w skrócie (i tym skrótem dalej będę się posługiwał) jest w mojej opinii, jedną z najlepszych gier strategicznych, jakie w ogóle powstały. Co z tego, że lada moment będzie miała osiemnastkę na karku, o graniu po sieci już można zapomnieć a pixele trochę już kłują w oczy? To nadal kawał świetnie zrobionej gry. Przechodzenie przez kolejne epoki, ogarniane trzech głównych aspektów – militarnego, gospodarczego i technologicznego. Do tego sam rozmiar map.

Jeżeli grając w Heroes V bolało kogoś jak te mapy były małe (mnie bardzo) to tutaj można odetchnąć z ulgą. Tak, wiem, nie ma co porównywać tych tytułów. Jednak i tak to zrobię! Swojego czasu zagrywałem się w Heroes of Might and Magic III, w jedynkę, dwójkę oraz późniejsze też, ale trzecia część była tą wyjątkową, do której wróciłem po latach i znowu poczułem magię, gra się nie zestarzała, po tylu latach bawiłem się równie świetnie, co za pierwszym razem. I wiecie co? Z Civ’em trójką jest tak samo! Szmat czasu minął a ten tytuł nadal potrafi wciągnąć. Jest to doskonały przykład tego, co oferowały kiedyś dobre strategie – szkolenie jednostek, prowadzenie rozmów dyplomatycznych, rozwijanie technologii dających przewagę nad innymi nacjami.

A to w sumie tylko początek góry lodowej, bo jeszcze można by mówić o zbieraniu surowców, zarówno tych zwykłych czy też bardziej unikalnych, albo o ilości nacji do wyboru (serio, sporo ich tam jest). Jeżeli zagrywaliście się kiedyś w takie znane serie jak Age of Empires, czy też te mniej znane jak SAGA: Gniew Wikingów, to tak, Civ III jest pozycją, obok której nie powinno się przejść obojętnie.

Nie chcę marudzić, że kiedyś to były lepsze gry (bo tak nie jest), jednak Civilization III - a szczególnie w tej złotej edycji wraz z dodatkami Play the World – które wprowadziło chociażby tak świetną nację jak Mongołowie (do tej pory pamiętam jak nimi zagrywałem) oraz Conquest. Czyli mamy idealną okazję aby odświeżyć sobie wspomnienia albo (jeżeli jesteś z młodszych roczników) zobaczyć, co oferowały dawniejsze gry.

Idź graj, jest zimno, ciemno i mokro, jesień jednym słowem. Idealna pora żeby przysiąść z kawką i ciastkami, do gry która wymusi ruch szarych komórek. Więc ściągaj Civ III i podbijaj świat ;)