Odpicuj sobie bloga z pixabay.com

Tekst ten jest skierowany do osób zaczynających przygodę z blogami na dobreprogramy.pl, bywalcy dobrze wiedzą o tym, co jest poniżej napisane.

MTV i samochody

Dawno dawno temu. Jak jeszcze MTV było kanałem poświęconym muzyce i miało cokolwiek ciekawego do zaoferowania, był sobie raper znany jako Xzbibit. Dość fajny zresztą, jeżeli chcecie możecie gdzieś jego utworów poszukać, jednak nie o to chodzi! Poza samą muzyką, a nawet nieco ważniejsze w temacie tego wpisu, jest to, że Xzibit był też prowadzącym programu Pimp My Ride! Gdzie odrestaurowywano (albo raczej „odpicywywowano”) samochody. Nam, co prawda nie chodzi o samochody, gdyż tutaj odpicujemy sobie blogi!

Blogi naszą wizytówką

Yep, nasze blogi, dzieła, twory, nad którymi spędzamy wolne chwile i przelewamy weń nasze myśli. Nasz pot, krew i łzy. Pielęgnujemy je, staramy się żeby były jak najlepsze i cieszymy się widząc, że się rozwijają. Treść w nich zawarta jest najważniejsza, to ona decyduje czy ktoś zostanie na dłużej, przeczyta wpis do końca, albo nawet sięgnie po inny. Jednak treść to nie wszystko! Tak, jest ważna, ale blog też musi jakoś wyglądać. Wiem, że książki nie ocenia się po okładce, jednak to okładka przyciąga nasz wzrok na półce sklepowej. No a jak coś jest dobrze napisane i do tego fajnie wygląda? No właśnie – screeny, Panowie i Panie, screeny. Jeżeli piszemy o czymś to trzeba dołączyć obraz tego czegoś. Piszesz o jakimś sprzęcie? Zrób fotę, nawet telefonem. O jakimś programie? Zrzuty ekranu to wymóg a nie dodatek. O jakimś gościu? No to jego facjatę pasowałoby wkleić. Trochę szkoda, że tu nie wordpress i nie da się ustawić zdjęcia głównego, widocznego w miniaturce wpisu na stronie blogów, jednak jakoś sobie damy bez tego radę. Ważne jest, aby naszym wypocinom akompaniował też obraz.

No dobra, a co jak piszemy jakieś nasze przemyślenia i nie ma do tego screena? No i tutaj zaczyna się właśnie mój wpis – moje top 1 (tak, dokładnie, top 1) darmowych banków zdjęć.

Numer 1 (i jedyny) – PIXABAY.COM

Prosto z głównej strony:

„Co to jest Pixabay?
Pixabay jest żywą społecznością osób kreatywnych, które dzielą się obrazami i plikami wideo, wolnymi od praw autorskich. Wszystkie treści są udostępniane na licencji Creative Commons CC0, co umożliwia bezpieczne używanie bez potrzeby uzyskania zgody lub przyznania kredytu artystce - nawet w celach komercyjnych.”

Czy muszę wyjaśniać coś więcej? Piszesz ogólny wpis o nowych technologiach, potrzebujesz jakiegoś zdjęcia do nagłówka, takiego ładnego i przykuwającego oko, ale sam nie wiesz do końca co wstawić? BAM! Pixabay na ratunek. Wbijasz na stronę, zjeżdżasz na dół i przestawiasz język na angielski (albo i nie, mi tak jest po prostu łatwiej i zawsze tak robię), wklepujesz „technology”, albo coś podobnego i voila:

Twój wpis stał się nagle atrakcyjniejszy o jakieś 164%

O to chodzi, masz możliwość z tego korzystać, to korzystaj. Wszystko po to by blog, który tworzysz mogły się rozwijać, żeby był atrakcyjniejszych, wiem że piszesz dobrze, wiem że to jest ciekawe, ale wiele osób jest wzrokowcami, więc im też coś daj. Taką przerwę między ścianą tekstu. Nikt nie lubi monolitycznego wpisu gdzie tekst zalewa go z każdej strony i czuje się jak w Matrixie, daj czytelnikom coś, na czym ich wzrok przez chwilę odpocznie.
Wiem że są inne banki zdjęć, jest PEXELS, Unsplash, czy też Jay Mantri, który udostępnia naprawdę świetne zdjęcia! Jednak, jak widać w tytule, wpis ten był o pixabay.com

Znasz jakieś inne dobre źródła grafik? Daj informację w komentarzu, niech inni też skorzystają ;)