Pokemon Sun/Moon — ewolucja bez rewolucji + rozdajemy kody na Mew!

Tego jeszcze nie grali - wpis na dp o... pokemonach ;) ale za to z prezentem na końcu!

Od kilku dni, możemy podziwiać gameplay z nadchodzącej nowej odsłony Poków, czyli jednej z najlepiej sprzedających się serii od Nintendo. Jako że wiemy już nieco więcej niż plotki, to zapraszam to lektury.

Pokemony, yep, każdy kto w życiu miał gameboya (bądź teraz DS'y), wie że ten tytuł wciąga jeszcze bardziej niż Mario czy Zelda. Jest to jedna z tych serii która dorasta razem z graczami (podobnie jak ten wąsaty hydraulik). Więc co byłby ze mnie za gracz (i bloger) gdybym obok takiego niusa przeszedł obojętnie.

Na starcie, zapraszam do obejrzenia materiału z rozgrywki:

Pierwsze co rzuca się w oczy to poprawiona grafika, dodatkowo tym razem przenosimy się na hawajo-podobne tereny, nazwane jakże błyskotliwie - Alola... No ale ogólnie nie mam się do czego przyczepić, jak na Pokemony to jest dobrze.
Liczyłem na trochę większy skok jakościowy, coś jak z HeartGold/SoulSilver na Black/White. Tutaj jest po prostu trochę lepiej, a przecież 3DS'y pokazały nie raz, że potrafią pochwalić się ładną grafiką.

Do samej gry byłem bardzo przekonany, przynajmniej do momentu aż ujrzałem nowe startery! Nie chcę marudzić ale to już fanowskie twory lepiej się prezentowały.

Poniżej oryginalne.

a tu fanowskie:

Poza trawiastą sową którą na bank wybiorę (bo ulubiony typ a do tego jeszcze ptak) i nazwę ją Hedwiga albo coś podobnego, to reszta trochę mnie straszy...
Tak, wiem że ostatnio GameFreak ma tendencję na dziwne twory podstawowe, które na koniec w finalnej formie prezentują się naprawdę ładnie. Dlatego z hejtowaniem wstrzymam się aż zobaczę większy fragment całości.
No ale legendy która wygląda jak podrasowany Entei, to nie mogę przebaczyć.

Z kolei Japończycy dostali zgoła odmienny trailer:

Jest... ok

Co by tu nie mówić, hype jest... mniejszy niż się spodziewałem. Serio, remake Omega Ruby był dla mnie jednym z głównych powodów kupienia konsoli (no i jeszcze Zelda, i Mario i Jrpgi... sami rozumiecie). Powrót do czasów kiedy siedziałem z GameBoyem i wirtualnie ganiałem za potworami, był na tyle udany że i od Soon/Moon mam spore oczekiwania.

Póki co - patrząc jaki sukces odniosły poprzednie serie gier, szczególnie wśród dorosłych youtuberów (kto by nie chciał zarabiać na życie jako terener poków...) i na scenie turniejowej, to i tu z miejsca znowu możemy liczyć, na ciepłe przyjęcie tytułu.

Co do mnie, tak jak za młodu zacząłem grać w Heroes of Might and Magic i kontynuuję tę tradycję kupując każdą kolejną odsłonę, tak samo będzie i w przypadku tej serii.
Zwłaszcza że gra będzie miała swoją premierę 23 Listopada, a okres przedświąteczny sprzyja do takich zakupów ;)

GIVEAWAY

To nie koniec tego tekstu! Mimo że już nie będę pisał o Sun/Moon, to mam dla was coś fajnego.
Znacie tego jegomościa?

Legenda głosi że to jeden z najbardziej legendarnych legend! Znany i nienawidzony wśród wszystkich, którzy chcieli go mieć w wersja gier na starsze konsole! Ale czasy się zmieniły i dzięki uprzejmości serwisu pokespecial.pl, mam dla was dwa kody na tego małego bydlaka!

Poniżej kody - dzięki którym możliwe będzie otrzymanie tego stwora na gry z serii X/Y i ORAS. Kody niestety są jednorazowe, a jako że to giveaway - kto pierwszy ten lepszy.

E6ZAT3D76LCR3233
E6ZAQ4ZJXT9UR8XQ

Przypomnę jeszcze, że można je wykorzystać tylko do końca tego miesiąca.