ZTE AXON M – w końcu mamy smartfon ze składanym ekranem

ZTE zaprezentowało swój najnowszy twór, dokładnie – twór. Bo smartfonem od razu nazywać go nie chcę. AXON M to dwa ekrany o przekątnej 5,2 cala w rozdzielczości FullHD, które to złożone przypominając duży smartfon, ale też mogą się również rozłożyć, tworząc tym samym tablet o przekątnej 6,75. Dokładnie tak jak pokazano na poniższych grafikach.

Tak! W końcu doczekaliśmy się składanych smartfonów, było o tym głośno już wcześniej, jednak to ZTE okazało się pierwszą firmą która takie coś wprowadza. Co do urządzenia to warto tutaj zaznaczyć że oba ekrany mogą wyświetlać różne treści.
Czyli na jednym przeglądamy newsy z dobreprogramy.pl a na drugim gra sobie coś na youtube. Oczywiście można złożyć sprzęt i korzystać tylko z jednego ekranu, jak przy standardowym smartfonie.


Bardzo fajną funkcją jest dla mnie możliwość wyświetlania tej samej treści po obu stronach ekranu. Stawiamy go gdzieś na stoliku w formie namiotu, robimy coś na necie a osoba która siedzi naprzeciwko nas, widzi dokładnie co robimy. Jak dla mnie to świetny sposób aby wytłumaczyć komuś jakiś wykres, funkcję, itp.

Zresztą zobaczcie jak to wygląda na prezentacji:

Jest też jednak wada. ZTE AXON M nie jest tym cudem techniki z elastycznym ekranem, które tak namiętnie było wcześniej promowane przez np. Lenovo. Tutaj mamy ramkę, niewielką, jednak na tyle sporą że oglądanie filmów na rozłożonym urządzeniu raczej komfortowe nie będzie. Mimo to, z przyjemnością bym coś takiego przetestował.

Sercem sprzętu ma być Snapdragon 821 z 4GB pamięci RAM i 64GB miejsca na dane. Dodatkowo kamerka 20 Mpix, slot na kartę pamięci i co NAJWAŻNIEJSZE – będzie posiadać złącze słuchawkowe. Dodatkowo bateria 3180 mAh, waga 230g i dość spora grubość bo aż 12,1mm. Wszystko to w cenie ok. 700 dolarów.

Dla dociekliwy, pełna specyfikacja poniżej:

Czyżby nadszedł czas na małą ewolucję? Mimo że Chiny będą pierwsze w składanych smartfonach, czy też smartfonach 2w1, to zarówno Samsung jak i LG zapowiedzieli że też pokażą swoje składane urządzenia jeszcze w tym roku.
Moim zdaniem to urządzenie jak najbardziej ma miejsce na rynku, pakowne jak smartfon, do tego wygodne do czytania książek jak czytnik czy tablet. Tylko te ramki... ale zobaczymy co przyniosą kolejne modele.