bEgugIJN
Apple Xcode ikona

Apple Xcode11.1

Pobierz program
wersja stabilna (Mac)
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Xcode to kompleksowe środowisko programistyczne, w którym znajdziemy wszystkie narzędzia potrzebne do pisania programów dla Maków, iPhone'ów, iPadów, iPodów, Apple TV i Apple Watchy.

bEgugIJP

Można w nim wykonać projekt interfejsu użytkownika, a także kodowanie, testowanie i debugowanie projektu. W Xcode znajdziemy kompilatory języków Objective-C i Swift, framework Cocoa, symulatory, emulatory i zawsze aktualne SDK.

Edytor kodu jest bardzo praktyczny i w czytelnych „dymkach” informuje o znalezionych w kodzie problemach. Różne elementy interfejsu graficznego zaszyte w kodzie (kolory, obrazy, modele) można podejrzeć w wyskakującym okienku. Po najechaniu kursorem na zmienną można zobaczyć jej wartość w bieżącym momencie. Wiele błędów można znaleźć już na etapie edycji, bez potrzeby kompilacji, i od razu szybko poprawić. Ponieważ Xcode korzysta z kompilatora LLVM, może także śledzić różne „ścieżki” uruchamiania programu i znajdować błędy logiczne.

Ogromną zaletą środowiska Xcode jest zestaw narzędzi Instruments do analizy wydajności. Pozwalają one sprawdzić i porównać obciążenie procesora, pamięci operacyjnej, dysku i śledzić wydajność aplikacji korzystających z OpenGL-a. Dzięki Instruments można szybko znaleźć „wąskie gardło” i zlokalizować kod odpowiedzialny za problemy. Instruments mogą monitorować tylko aplikację lub cały system.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.01 ocena
ProducentApple, Inc.
Liczba pobrań769
Data aktualizacji9 paź 2019
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Apple Xcode ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEgugIKu
bEgugIKL