Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Z drugiej strony lustra... czyli administrator okiem "użyszkodnika" ;)

No cóż... Poczuwam się do powinności stanąć w obronie tych maluczkich, o których jakiś czas temu przeczytałam na blogu Pangrysa ;) A bo to raz ktoś zasilania nie sprawdził? To prawie jak dowcip z lodówką. Wiesz, że jak ją otworzysz to zaświeci się światło - a jednak wskutek zamyślenia/roztargnienia/lekkomyślności - sprawdzasz, czy zgasiłeś światło (zwłaszcza, gdy masz odpowiedni kolor włosów ;) ).

Ale z drugiej strony..

Podam kilka przykładów, dlaczego człowiek - choć istota rozumna, nie znająca się na (bardzo ogólnym) pojęciu o nazwie INFORMATYKA - czasem podchodzi do sprawy... jak podchodzi ;>

Ale zacznę od początku! Czyli trochę o mnie :)

A było to tak...

Jakiś czas temu, gdy rozpoczęłam pracę w pewnej firmie mocno związanej z IT, stanęłam przed faktem, z którym nigdy wcześniej nie miałam w najmniejszym stopniu styczności... Nagle musiałam zrozumieć co to adres IP, system, serwer, IIS, na czym polega backup bazy danych, poznać różnego typu i rodzaju aplikacje. Co to AD (Active Directory) i z czym się go je.

Microsoft zapomina o Windows Phone 7

Firma Microsoft nie od dziś zaskakuje nas przemyślanymi jak i tymi całkowicie nieprzemyślanymi posunięciami. Firma mająca w swoim portfolio całe mnóstwo znakomitych produktów i programów. Niestety, w tym portfolio znajdziemy też mnóstwo rzeczy których funkcjonalność jest hmm… mocno dyskusyjna. Tak wiem, łagodnie to określiłam.

Inną kategorią, są programy, które są potrzebne i czasem niezastąpione ale Microsoft w swej niezmierzonej mądrości/głupocie* (niepotrzebne skreślić) porzuca zapatrzony w nowy projekt. Rozumiem dlaczego firma z Redmond, nie wspiera programów pod Windowsa XP, w końcu trzeba dzielnego staruszka odesłać na zasłużoną emeryturę ale na Bogów, dlaczego nie mamy wsparcia dla programów, które powstały w 2011 roku ??

Nie wierzycie ?? Mam konto na DreamSpark i chciałam sobie dokonać odblokowania deweloperskiego na Nokii Lumii 800. A mam na laptopie, zainstalowany świeżutki i pachnący Windows 8 Pro, który notabene nie jest taki zły jak go złośliwi malują.