avast! Endpoint Protection Suite Plus 10.2.1609.558

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Bezpieczeństwo dla firm
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

avast! Endpoint Protection Plus to rozszerzona edycja oprogramowania antywirusowego kierowania do małych i średnich przedsiębiorstw. Poza ochroną antywirusową i antyspyware oferuje ono wbudowaną zaporę sieciową, chroniącą komputery w firmie przed modyfikacją lub kradzieżą cennych danych przez hakerów.

Fundamentem avast! Endpoint Protection jest silnik antywirusowy oraz moduł antyspyware stosowane również w konsumenckich edycjach oprogramowania zabezpieczającego tego czeskiego producenta. Zapewniają one ochronę przed wszelakiego rodzaju szkodliwymi komponentami, a dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów opartych na systemach uczenia potrafią one przetwarzać nowe wirusy znacznie szybciej niżeli miało to miejsce w poprzednich edycjach oprogramowania. Ponadto w ręce użytkownika trafia działająca w tle zapora sieciowa, która powstrzymuje ataki hakerów za pomocą analizy heurystycznej i behawioralnej oraz białej listy zawierającej bezpieczne aplikacje.

Inne dostępne funkcje to monitor zachowań, mający za zadanie analizowanie uruchamianych procesów pod kątem nietypowych zachowań oraz system reputacji plików, wykorzystujący zgromadzone w chmurze informacje o plikach i zabezpieczający punkty końcowe przed infekcją poprzez wyświetlanie odpowiednich powiadomień jeszcze przed uruchomieniem danego pliku. avast! Endpoint Protection wyposażony został w dodatkową warstwę ochrony Sandbox, która pozwala uruchamiać podejrzane pliki w pełni zwirtualizowanym i odseparowanym od systemu środowisku.

Tradycyjne aktualizacje baz sygnatur wirusów zastąpione są w avast! Endpoint Protection poprzez pakiety przesyłane do użytkownika strumieniowo bezpośrednio z chmury laboratoriów firmy avast!. Zapewnia to ciągłe dodawanie informacji o nowych zagrożeniach do bazy. Na uwagę zasługuje również moduł zdalnej administracji, pozwalający łatwo nawiązywać połączenia z innymi komputerami w firmie i udostępniać im własne zasoby. Wykorzystywany on może być do świadczenia wsparcia technicznego oraz administracji stacjami roboczymi.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!