bSafe – Personal Safety App bSafe – Personal Safety App 3.7.64

Strona główna Android Bezpieczeństwo Bezpieczeństwo osobiste
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja bSafe – Personal Safety App to kieszonkowy pomocnik, służący do wspierania użytkownika w jego dążeniach do zapewnienia sobie osobistego bezpieczeństwa. Program jest dostępny na smartfony i tablety z systemem Android.

Program bazuje na ciekawym pomyśle. Twórcy łączą bowiem świat online ze światem offline, wykorzystując aplikację mobilna i sieć relacji społecznych z prawdziwego świata do stworzenia swego rodzaju systemu, dzięki któremu można poczuć się bezpieczniej. Ważne jednak, aby pamiętać, że na początku przygody z bSafe należy utworzyć konto w aplikacji, używając do logowania konta Facebooka lub adresu e-mail. Trzeba też podać swój numer telefonu, a to sprawia, że program może budzić kontrowersje wśród osób dbających o prywatność.

Aplikacja wyposażona jest w przejrzysty, choć nieco archaiczny interfejs. W wysuwanym z lewej strony menu znajdziemy kilka przydatnych skrótów, m.in. do naszego profilu, ustawień i samouczka. Z kolei na ekranie głównym wyświetli nam się mapa (bazująca na Mapach Google), z kluczowymi funkcjami programu w dolnej części ekranu. Pierwsza z nich to Follow Me, dzięki której możemy udostępniać wybranej grupie osób naszą pozycję wg danych GPS w czasie rzeczywistym. To może się przydać, gdy wracamy spacerem późną porą ze spotkania. Druga opcja to Fake Call, która pozwala uruchomić symulowane połączenie telefoniczne od wybranego kontaktu z naszej książki adresowej.

Kolejną opcją jest Alert Friend. Gdy z niej skorzystamy, wtedy osoby, którym udostępniamy informacje o nas w aplikacji bSafe, otrzymają powiadomienie o tym, że jesteśmy w sytuacji kryzysowej, wraz z dokładnymi danymi o naszej lokalizacji. Opcjonalnie można też skorzystać z opcji nagrywania wideo tego, co się dzieje i przesyłania materiału wybranym znajomym. Czwarta opcja w aplikacji bSafe to I’m Here, przypominająca nieco check-in w programie Swarm. Gdy dotrzemy do domu, możemy skorzystać z tej możliwości, aby poinformować znajomych o tym fakcie. Listę możliwości aplikacji bSafe zamyka Timer, w którym możemy zdefiniować czas, po którym program wyśle alarmujące powiadomienie do znajomych, jeśli o określonej porze nie pojawimy się w domu. To przydatna opcja, bo często mogą nas zatrzymać niespodziewane spotkania lub korki, dlatego warto zostawić sobie pewien margines czasu.

Aplikacja Aplikacja bSafe - Personal Safety App jest dostępna za darmo, ale wykorzystanie pełni jej możliwości wspólnie ze znajomymi wymaga, aby każda z osób założyła w niej konto.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!