r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

bSafe – Personal Safety App 3.4.04

Strona główna Android Bezpieczeństwo Bezpieczeństwo osobiste

Aplikacja bSafe – Personal Safety App to kieszonkowy pomocnik, służący do wspierania użytkownika w jego dążeniach do zapewnienia sobie osobistego bezpieczeństwa. Program jest dostępny na smartfony i tablety z systemem Android.

Program bazuje na ciekawym pomyśle. Twórcy łączą bowiem świat online ze światem offline, wykorzystując aplikację mobilna i sieć relacji społecznych z prawdziwego świata do stworzenia swego rodzaju systemu, dzięki któremu można poczuć się bezpieczniej. Ważne jednak, aby pamiętać, że na początku przygody z bSafe należy utworzyć konto w aplikacji, używając do logowania konta Facebooka lub adresu e-mail. Trzeba też podać swój numer telefonu, a to sprawia, że program może budzić kontrowersje wśród osób dbających o prywatność.

r   e   k   l   a   m   a

Aplikacja wyposażona jest w przejrzysty, choć nieco archaiczny interfejs. W wysuwanym z lewej strony menu znajdziemy kilka przydatnych skrótów, m.in. do naszego profilu, ustawień i samouczka. Z kolei na ekranie głównym wyświetli nam się mapa (bazująca na Mapach Google), z kluczowymi funkcjami programu w dolnej części ekranu. Pierwsza z nich to Follow Me, dzięki której możemy udostępniać wybranej grupie osób naszą pozycję wg danych GPS w czasie rzeczywistym. To może się przydać, gdy wracamy spacerem późną porą ze spotkania. Druga opcja to Fake Call, która pozwala uruchomić symulowane połączenie telefoniczne od wybranego kontaktu z naszej książki adresowej.

Kolejną opcją jest Alert Friend. Gdy z niej skorzystamy, wtedy osoby, którym udostępniamy informacje o nas w aplikacji bSafe, otrzymają powiadomienie o tym, że jesteśmy w sytuacji kryzysowej, wraz z dokładnymi danymi o naszej lokalizacji. Opcjonalnie można też skorzystać z opcji nagrywania wideo tego, co się dzieje i przesyłania materiału wybranym znajomym. Czwarta opcja w aplikacji bSafe to I’m Here, przypominająca nieco check-in w programie Swarm. Gdy dotrzemy do domu, możemy skorzystać z tej możliwości, aby poinformować znajomych o tym fakcie. Listę możliwości aplikacji bSafe zamyka Timer, w którym możemy zdefiniować czas, po którym program wyśle alarmujące powiadomienie do znajomych, jeśli o określonej porze nie pojawimy się w domu. To przydatna opcja, bo często mogą nas zatrzymać niespodziewane spotkania lub korki, dlatego warto zostawić sobie pewien margines czasu.

Aplikacja Aplikacja bSafe - Personal Safety App jest dostępna za darmo, ale wykorzystanie pełni jej możliwości wspólnie ze znajomymi wymaga, aby każda z osób założyła w niej konto.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Monitoring na odwrót: jak bezpiecznie nagrywać niebezpieczne sytuacje?

38
BEZPIECZEŃSTWO 16.02.2016 | Adam Golański

W przestrzeni miejskiej czyha wiele zagrożeń – i w imię walki z tymi zagrożeniami, miasta zaczęły wypełniać się systemami monitoringu, mającymi uczynić je bezpieczniejszymi. Pomijając zagrożenia dla prywatności, jakie ten trend ze sobą przyniósł, widać jednak, że nie zawsze możemy na monitoring liczyć. Kamer nie ma i nie będzie w każdym zakątku, a jeśli będą, to czy na pewno w razie problemów uzyskamy dostęp do ich nagrań? Odnotowywane na całym świecie przypadki brutalności służb mundurowych wobec obywateli wielokrotnie pokazywały, że w takich sytuacjach liczyć można tylko na siebie. Jako…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.