Sygic - dobra nawigacja w rozsądnej cenie

Z racji tego, że potrafię zgubić się we własnym domu wyjątkowo darzę szacunkiem mojego zbawiciela, który wymyślił GPS - dzięki systemowi mogę w miarę sprawnie poruszać się po drogach. Od lat korzystam z rodzimej Automapy, która mimo wzlotów i upadków (programiści potrafią wyjątkowo spartolić algorytmy obliczania tras) towarzyszyła mi często zainstalowana na starym

Koniec z darmowym LogMeIn

Wszystko, co dobre, szybko się kończy.... LogMein przestaje być darmowe - uderzy to mocno zarówno w domowych użytkowników, jak i korporacyjnych.Tytułem wstępu - LogMein Inc. to firma mająca niesamowite oprogramowanie służące głównie do spinania sieci w sposób prosty i wygodny. Oprogramowanie o którym piszę to LogMeIn Free: zdalny pulpit z pominięciem żmudnej konfiguracji firewalli, czyli prawie doskonały backdoor.

Renominacje MVP na rok 2014

Via Wikipedia :

Most Valuable Professional (w skrócie MVP) to tytuł nadawany przez Microsoft dla aktywnych członków społeczności skupiających się wokół wszelkiego rodzaju technicznych portali internetowych, grupach dyskusyjnych, blogów o tematyce IT, usenetu oraz grup spotykających się w celu wymiany doświadczeń związanych z IT.

Dzisiaj

We need to go DeEPer, czyli o bezpieczeństwie, UAC i nie tylko

Do wpisu natchnęła mnie dyskusja sprzed kilku dni z działem IT pewnej sporej firmy -(ponad 500 desktopów i laptopów) gdzie na spotkaniu omawialiśmy plan migracji z Windowsa XP do Windows 7. W środowisku tym bardzo istotne jest bezpieczeństwo systemów, więc doszło do rozpisywania za i przeciw migracji do Windows 7, lub Windows 8, oraz system 32-bitowy vs. 64-bitowy. W momencie, kiedy podałem argument, że 64-bity dla Windowsa to rozsądniejsze rozwiązanie także ze względu na bezpieczeństwo, niektóry popatrzyli na mnie jak na idiotę...

Terroryści, bitmonety i wyrażenia regularne, czyli hakowanie CryptoLockera notatnikiem cz. 1

Zapowiadał się bardzo spokojny poniedziałek. Większość projektów domkniętych, na kilka dni nic nowego, tylko standardowe drobne zadania – ale jak wiadomo, nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca.

Odezwał się telefon:

hi, mówi Franek z firmy Company*, mi tu tak wyskoczyło na monitorze(...)

Tutaj wypada wspomnieć kilka słów o firmie Company .Jest to biuro 'very busy' a ze względu na profil działalności przerzucają dziennie tysiące maili, PDFów, DOCów i innych dokumentów.

Microsoft zadba o Twoje reklamy

Właśnie miałem przyjemność dowiedzieć się na Engadget, że po sukcecie prezentacji Xbox One i dobrym przyjęciu przed konsumentów Windows 8, Microsoft nie zakończył jeszcze świetnej passy. Jedną z ważnych zmian w aktualizacji do 8.1 ma być rozbudowa funkcji wyszukiwarki Bing o zadbanie o dane zarówno w chmurze, aplikacjach, jak i... danych na Twoim dysku.