Koniec z darmowym LogMeIn

Wszystko, co dobre, szybko się kończy.... LogMein przestaje być darmowe - uderzy to mocno zarówno w domowych użytkowników, jak i korporacyjnych.
Tytułem wstępu - LogMein Inc. to firma mająca niesamowite oprogramowanie służące głównie do spinania sieci w sposób prosty i wygodny. Oprogramowanie o którym piszę to LogMeIn Free: zdalny pulpit z pominięciem żmudnej konfiguracji firewalli, czyli prawie doskonały backdoor. Po stronie klienta (komputera, na który chcemy się zdalnie logować) instaluje się lekkie oprogramowanie, które działa w trybie nasłuchiwania - po drugiej stronie kabla inicuje się sesję i voila... dzięki temu mogę być leniem i nie musieć się grzebać w regułach firewalla, ustawieniach przekierowania portów (NAT), lokalnych firewallach komputerów, instalacji VNC.
Nie tak dawno LogMein ograniczył darmowe konta do maksimum 10 stacji roboczych. Dzisiaj pojawiła się na stronie LogMein przykra informacja o końcu dobrego:

Szybciutkie logowanie na konto prywatne:

Próba zakupu licencji:


  • 2 komputery ~150zł
  • 5 komputerów ~400zł
  • 10 komputerów ~700zł

Wstępnie pewnie podepnę komputery pod konto firmowe komercyjne, ale i tak zostanę zmuszony do wykupienia licencji.
Od dłuższego czasu szykuję się do opisania usług LogMein, jak np. świetnego narzędzia LogMeIn Rescue, czyli trojana, który działa nawet w trybie awaryjnym. Na chwilę obecną muszę się zastanowić, czy zakup dość drogich licencji ma sens.