balenaEtcher 1.5.112

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

balenaEtcher to bardzo proste w obsłudze narzędzie umożliwiające nagrywanie obrazów plików na karty pamięci SD oraz dyski zewnętrzne USB.

Prostota użytkowania

Cała operacja sprowadza się do wykonania trzech prostych kroków: określenia ścieżki zapisu danego obrazu, wybrania miejsca docelowego i kliknięcia przycisku „flash”. Dzięki temu balenaEtcher znajdzie uznanie wśród użytkowników końcowych, ale ocenią ją również programiści (aplikacja może zostać przez nich rozbudowana).

Wspierane rozszerzenia

Wśród formatów plików obsługiwanych przez aplikację balenaEtcher znajdziemy: bin, bz2, dmg, dsk, etch, gz, hddimg, raw, rpisdimg, sdcard, wic oraz xz.

Dla każdego

balenaEtcher posiada nowoczesny, minimalistyczny interfejs użytkownika. Nie musimy więc dysponować specjalistyczną wiedzą, by zrobić użytek z opisywanego programu.

Najważniejsze cechy:

  • aplikacja do nagrywania obrazów plików na karty SD i pamięci USB
  • obsługuje pliki zapisane jako: bin, bz2, dmg, dsk, etch, gz, hddimg, raw, rpisdimg, sdcard, wic oraz xz
  • bardzo prosta obsługa
  • czytelny interfejs użytkownika
  • za darmo

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Łopatologiczne w obsłudze
Problemy z nośnikiem przy usuwaniu danych
ocena użytkownika
02.05.2020 15:57 • Recenzja do wersji 1.5.72

Jest to jeden z najprostszych programów, jeśli chcemy odpalić dystrybucję Linuxa z pendrive'a. Dosłownie 'wskaż i prześlij'. Tempo zapisywania całkiem sprawne. Problemy mogą pojawić się, jeśli chcemy sformatować nośnik i użyć go w innym celu. Po standardowym czyszczeniu możemy zobaczyć mniejszą pojemność. Przydaje się przy tej okazji BOOTICE, wyznaczający partycje od nowa. Najlepiej w ogóle nie odpalać 'Formatuj', tylko od razu BOOTICE.