Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Co z tym Microsoftem

Mam wrażenie że praktycznie od premiery Windows 7, Microsoft wraz ze swoimi postępowaniem,stacza się w dół. Firma według mnie traci wizerunek, który w moim przypadku jako potencjalnego klienta, jest bardzo ważny oraz nie potrafi wyznaczyć sobie stałego kursu w jakim ma podążać. Ale zaczynając od początku...

Restrukturyzacja, modernizacja...

„Akcje wzrosły jest sukces” mniej więcej taka myśl przyszła mi na wieść o tym że firma z Redmond przeprowadza przegrupowanie swoich szeregów. Ale na jak długo? Myślę że jest to chwilowa poprawa nastrojów inwestorów którzy mają nadzieje na odbicie się firmy i wzrost sprzedaży PC, która ostatnimi czasy z kwartału na kwartał systematycznie spada. Druga myśl: „Microsoft przestaje być Microsoftem”, z firmy czysto softwarowej zamienia się w bliżej nieokreślony twór urzędzeniowo-usługowy. W tym całym zamieszaniu brak jest jakiś wyrazistych, moim zdaniem, działów. Windows, jeden z kluczowych produktów firmy teraz jest „upchnięty” do worka w którym się znajdują dość niszowe produkty takie jak Windows Phone albo Windows RT. Oczywiście kogoś może się oburzyć czytając te słowa, ale przyznajmy szczerze ani Windows na smartphony ani na tablety, królami rynku nie są. Wszystko to w imię lepszej integracji poszczególnych produktów firmy, jakoś średnio mi się to widzi. Natomiast wracając do samego systemu...

… czas na: Okienkowe rewolucje!

O nowych okienkach zostało napisane naprawdę wiele a wzmianka o nim pojawi się i w tym wpisie – przykro mi. ;) Jednak spokojnie możesz przejść do następnej części wpisu jeżeli czytanie o W8 przyprawia Cię o mdłości. ;)

Wracając do tematu: Nie chce robić w tym miejscu z siebie jasnowidza ani jakiegoś analityka rynkowego ale już po premierze Windows 7 obawiałem się co do przyszłości systemu operacyjnego z Redmond. Może ktoś podobnie jak ja, jest zdania że Microsoft nie ma już pomysłu na Windowsa. W tym miejscu mogę wyjść na ignoranta aczkolwiek pracując na Ósemce już spory czas mogę pokusić się o opinie że w trybie Desktop nowego systemu, zmieniło się naprawdę niewiele, chyba nawet za mało na to aby był to Windows z cyferką 8. Rozwój Windowsa zwalnia o czym można było już wcześniej przeczytać. Moim zdaniem jest to konsekwencja zdegradowania flagowego produktu firmy do elementu Ekosystemu Rodziny Windows. Nowy system jest rewolucją, to trzeba przyznać, ale rewolucją która uderzyła nie w tą stronę co trzeba. Moim prywatnym zdaniem bez sensu wydaj się usilne wpychanie funkcjonalności standardowego pulpitu do ModernUI który mimo wszystko powinien pozostać tworem dla ekranów dotykowych a Microsoft jak tak strasznie uparł się na designerską rewolucje niech oprze interface standardowego trybu Pulpit o motywy podobne do tych z MahApps.Metro:

Obecny wygląd trybu pulpit uważam za lekką pomyłkę, osobiście polecam wrócić do motywu z wersji RC, ósemki. Na pewno poczucie estetyki, nie będzie tak boleć. ;)

Zbawienny ejt pojnt łan

Rozumiem rozwiązanie Canonictal w Ubuntu jakoby w Dashu pojawiały się rekla... sugestię produktów które mogą Cię zainteresować a które możesz kupić w pewnym sklepie. ;) Okej, Canonictal jak tylko może, chce aby inwestycja w Ubuntu mu się zwróciła. Ale reklamy w Windowsie? Żarty jakieś. O ile w Windows 8.1 to jakoś ujdzie bo aktualizacja jest darmowa to osobiście nie wyobrażam sobie sytuacji w której to idę do sklepu, kupuje pełnomiarowy system a po instalacji jestem raczony reklamą Lidla na pulpicie. Oczywiście, przykład trochę przesadzony ale myślę że dobrze prezentuje absurdalność rozwiązania. Microsoft reklamami zapewne chce poszerzyć możliwości zarobkowe dla programistów aplikacji dla Windows Store ale sądzę że nie tędy droga.
Drugie moje parskniecie śmiechem na nowe, jeszcze nie wydane okienka, miało miejsce w chwili gdy zobaczyłem jak użytkownicy zostali "wysłuchani" i jak wygląda rozwiązanie przycisku/menu start. Komentarza naprawdę w tej sprawie nie trzeba.

Chmury, chmury, szkoda że czarne

Na początku były tylko zaproszenia do korzystania z usług w chmurze. Uśmieszki, miłe słówka. W chwili obecnej, w mojej ocenie, zaczyna się aktywna kampania marketingowa po której to można się spodziewać magicznych raportów o tym jak to rozwiązania w chmurze są:

  • tańsze,
  • wydajniejsze
  • efektywniejsze
  • wygodniejsze.

Oczywiście nie neguje tych że „rzetelnych” danych. Jednakże zadajmy sobie pytanie, dlaczego ja jako użytkownik klient/właściciel firmy mam korzystać z usług firmy która według niedawno przedstawionych informacji należy do grona firm z etykietką: „uprzejmie donoszę że...”? Dodatkowo można było poczytać o nowych zabezpieczeniach licencyjnych które Microsoft chciał wprowadzić: podglądanie ile osób siedzi na kanapie a na ile jest kupiona lice.... Szczyt nad szczyty.
Osobiście jestem zdecydowanym przeciwnikiem korzystania z usług w chmurze. Office na abonament też mnie nie przekonuje. Pozwolę sobie w tym miejscu zabawić się we wróżkę i wywróżyć że: Microsoft zainwestował dużą kasę w chmurę i teraz w ramach chęci uzyskania zwrotu inwestycji będzie wszelkimi możliwymi drogami pchać użytkowników w swoje podniebne usługi. O tym jak działa Microsoft można poczytać tu.

Xbox One

Nie ukrywam, byłem osobą która bardzo wiele oczekiwała od nowego Xboksa, zwłaszcza gdy jeszcze przed prezentacją urządzenia po sieci krążyły takie filmy:

Niestety rzeczywistość okazała się brutalna i pokazała że firma z Redmond nie ma żadnych bajeranckich asów w rękawie. A całość prezentacji można podsumować w ten oto sposób:

Do tego doszła cała afera z meldowaniem się konsoli oraz sprawa gier używanych. W ostateczności zrezygnowano z kontrowersyjnego mechanizmu co 24-godzinnego meldunku aczkolwiek niesmak pozostał. Microsoft +1 do Czarnego Wizerunku. Oh wyżaliłem się w tym momencie. ;) Nie będę wchodzić w szczegóły sprawy aczkolwiek pisząc mniej poważnie, całe zamieszanie wokół Xboksa pozytywnie wpłynęło na twórczość internautów. Tyle dobrego w sprawie.

Podsumowanie

Te jak i wiele innych zagrań pozwalają odnieść wrażenie że firma z Redmond strzela sobie systematycznie w stopę od jakiegoś czasu. Dziwi mnie że Pan Brama, który mimo iż nie jest już CEO Microsoftu dalej ma wpływ na firmę, dalej wierzy w wesołego łysego grubaska. Ciekawe jak długo zarząd/inwestorzy firmy nie dostrzegą konieczności zmiany chairman'a. Przecież nie trzeba by było daleko szukać:
 

oprogramowanie inne

Komentarze

0 nowych
sgj   12 #1 16.07.2013 18:13

@"W tym miejscu mogę wyjść na ignoranta aczkolwiek pracując na Ósemce już spory czas mogę pokusić się o opinie że w trybie Desktop nowego systemu, zmieniło się naprawdę niewiele, chyba nawet za mało na to aby był to Windows z cyferką 8. "

Nie wszystkie zmiany widzisz. Poza tym wersja tego systemu to 6.2.

  #2 16.07.2013 18:37

@biomen, świetny artykuł, w zasadzie zgadzam się z opinią, którą przedstawiłeś.
ALE,
(nie będę się rozpisywał, ponieważ każdy mój komentarz dotyczący M$, natychmiast jest przez moderatorów usuwany)
chciałbym tylko dodać, że M$ doskonale wie dokąd zmierza i dlaczego.
Nie udało się z netbook'ami, (gdzie wszystko miało być w chmurze, nawet system), no to próbują tylnymi drzwiami.
Żeby aż tak odwrócić uwagę od ukrywania kierunku zmian i skierować całą niemal dyskusję do przycisku start. To majstersztyk.
Pozdrawiam moderatorów ciesząc się, że są jeszcze blogerzy, którzy myślą podobnie do mnie.

biomen   8 #3 16.07.2013 18:49

@sgj
Poza tym wersja tego systemu to 6.2.

Pozwolę sobie nie zgodzić z twoją wypowiedzią gdyż 6.2 to oznaczenie jądra. Oficjalnie jak wół stoi przy słowie Windows, cyferka 8 - i tego będę się trzymać. ;)

k1b1c   6 #4 16.07.2013 18:55

Ciekawie piszesz, ale nie jestem w 100% do tego przekonany. Jeśli chodzi o "chmurę" to nie tylko Microsoft, ale wszyscy liczący się producenci np. Adobe, Apple, nie mówiąc już o Google idą w tym kierunku. A w RC "ósemki" było ładniej, to fakt...

hausner15   5 #5 16.07.2013 19:10

@biomen
Co rozumiesz przez zmiany w trybie desktop? Masz na myśli te wizualne? Bo jeżeli chodzi o zmiany "pod maską" to wcale tak mało tego nie ma.. Doszło Hyper-V, częściowa hibernacja i zapewne jeszcze więcej ale to akurat wiem bo korzystam.
A wizualnie cóż.. trochę inaczej wyglądające okna, inny explorer, inny task manager, lepsze zarządzanie wieloma monitorami (korzystam to też wiem :))

Kocham to:
- jedni chcą tony zmian, rewolucji, będą narzekać jak zmiany są kosmetyczne albo dla nich niewidoczne,
- drudzy kochają to co jest i nie chcą zmian w ogóle: vide Modern UI.

  #6 16.07.2013 19:10

Ja natomiast w 1999r założyłem pocztę na onecie i ona już była w chmurze. ??Chmury to wymysł marketingu.

sgj   12 #7 16.07.2013 19:15

@biomen "Pozwolę sobie nie zgodzić z twoją wypowiedzią"

Pozwalam Ci się ze mną nie zgadzać. A teraz wpisz sobie w uruchom "winver" i sprawdz jaką masz wersje systemu. Nazwa to nie to samo co wersja.

Autor edytował komentarz.
biomen   8 #8 16.07.2013 19:40

@ hausner15
„Co rozumiesz przez zmiany w trybie desktop? Masz na myśli te wizualne?”

Tak chodziło mi o zmiany wizualne, niestety nie podkreśliłem tego w tekście. ;)

„Bo jeżeli chodzi o zmiany "pod maską" to wcale tak mało tego nie ma.. Doszło Hyper-V, częściowa hibernacja i zapewne jeszcze więcej ale to akurat wiem bo korzystam.”

Dobrze jest wiedzieć o zmianach pod maską. Dzięki za wątek edukacyjny. ;)

„A wizualnie cóż.. trochę inaczej wyglądające okna, inny explorer, inny task manager, lepsze zarządzanie wieloma monitorami (korzystam to też wiem :))”

A jeżeli chodzi o zmiany wizualne, jeżeli o mnie chodzi to mimo tych zmian, patrząc na tryb Pulpit mam nieodparte wrażenie: hej, ale to już było. :P

„Kocham to:
- jedni chcą tony zmian, rewolucji, będą narzekać jak zmiany są kosmetyczne albo dla nich niewidoczne,
- drudzy kochają to co jest i nie chcą zmian w ogóle: vide Modern UI.”

No i tu sprawdza się mądrość (tak można to chyba nazwać) że: wszystkim nie dogodzisz. ;)

@sgj
„Pozwalam Ci się ze mną nie zgadzać.”

Bardzo dobrze, inaczej nie mógłbym spać po nocach. :D

„A teraz wpisz sobie w uruchom "winver" i sprawdz jaką masz wersje systemu. Nazwa to nie to samo co wersja.”

Oczywiście tu się z Tobą zgodzę że nazwa i wersja systemu to dwie różne rzeczy. :P A teraz pytanie za 100 pkt. Czy określenie „Windows z cyferką 8” może odnosić się tylko i wyłącznie do wersji systemu czy też do jego nazwy?

stasinek   12 #9 16.07.2013 20:39

Ja mam odwrotne spostrzeżenia, mam wrażenie ze w Microsoft ruszyli wreszcie dupska i fala krytyki powoli przeradza sie w cos sensownego, do Windows Vista mogli nic nie robić tylko odcinać kupony, teraz musieli spinać poślady żeby nie stracić wszystkiego co zdobyli przez te wszystkie lata włącznie z Windows. Poraz pierwszy od dawna to Microsoft musi zabiegać o klienta a nie odwrotnie

Microsoft przechodzi zmiany modelu biznesowego, takie mam wrażenie i z tego wynika wiele wpadek, są zmuszeni do transformacji z firmy która żyje z odcinania kuponów pakowania w pudełka i zapewnienia obsługi technicznej w poszczególnych krajach, od monopolu Office i monopolu systemów operacyjnych co za tym idzie platformy developerskiej, sql itp. od potężnych środków z firm i instytucji kupujących blaszaki - gdzie nie straszne im było piractwo

Po firme która musi czy chce czy nie zapewniać spójne narzędzia w spójnej platformie i być pośrednikiem w sprzedaży produktów firm opartych o ich fundament skoro rynek PC wyhamował i jedyna droga ucieczki to usługi oraz systemy mobilne.
Konkurencja podjada ich praktycznie na każdym polu wraz z przejściem usług wyżej - zamiast lokalnych serwerów serwery wynajmowane co czyni je przezroczystym - bez znaczenia czy tam windows czy linux, istnieje ryzyko zmarginalizowania Microsoftu na amen(w dalekiej perspektywie)
Musieli nareszcie spiąć poślady żeby utrzymać dynamikę wzrostu bo akcjonariusze zaciukali by zarząd za brak postępów - dawniej nie przykładali do tego prawie żadnej wagi, liczba komputerów stale rosła, sieć się rozwijała i to sie jakoś toczyło samo, Xbox był wisienką na torcie, teraz nawet na rynku laptopów czuć oddech konkurencji jak tak dalej pójdzie Android wkroczy również tam i Googlowe morze zaleje Microsoft, PS3 okazało się nie oddać pola i zagrażać grom na PC(chodzi o zyski nie o ilość piratów) i wydało się ważnym strategicznym przyczółkiem do sprzedaży usług

Gdyby nie giełda to nie byłoby problemu toczyli by nadal ten swój wózeczek jak przez ostatnie 20 lat, na dobrą sprawe nadal mają monopol i będą mieli ale jeśli firma zarabia na sprzedaży oprogramowania na PC i to PC rośnie 10% rocznie to firma rocznie zarabia na tej nowej ilości, jeśli nagle rośnie spada to istnieje ryzyko śmierci głodowej i przejadania zgromadzonych środków
W tym sensie - Microsoft był i jest kolosem, ale może być kolosem który zacznie przymierać głodem. Apple jest chuderlakiem który zgromadził spore zapasy w krótkim czasie w zasadzie tylko dzięki pośrednictwu w sprzedaży muzyki, filmów i aplikacji najmniej w wyniku sprzedaży sprzętu, Microsoft funkcjonował głównie będąc pośrednikiem w sprzedaży sprzętu(każdy sprzęt musi mieć system) raczej nie zarabiali na usługach, a chcieli by bardzo skoro mają tak mocną pozycje...to jedyne wyjście bo przymrą głodem. Nie czepiał bym się ich aż tak bardzo ;)
Fakt może budzić niesmak chciwość - chcieli by bardzo a ludzie jakoś nie chcą, bo moze wlaśnie dlatego trwali przy Microsoft że ten nie podjadał za dodatkowe usługi - kupowałeś system w pudełku, kupowałeś program który działał przez lata i nie wołal jeść.

Myśle że przejście na Applowski model biznesu odbije sie Microsoftowi czkawką jeśli będą zbyt nachalni co już widać po kiepskim PR ostatnimi czasy. Spokojnie - poczekajmy na oceny firmy tak conajmniej rok, moze dwa.

Autor edytował komentarz.
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #10 16.07.2013 20:46

Czyli co wróżysz rychły koniec Microsoftu?

charper   9 #11 16.07.2013 20:59

wszyscy płaczą na brak "menu start", które jest, a nikt nie dostrzega np. pul dyskowych, które mnie bardzo się przydają. Różnica miedzy windows 8.1 a 7 jest większa niż między 7 a vistą i nie mówię tu ani trochę o kwestii wizualnej. Wystarczy się tylko doszkolić.

bachus   23 #12 16.07.2013 21:05

@charper: tylko problem w tym, że nikt nie chce W8 w biznesie, a to bardzo ważna gałąź dla MS. Od pewnego czasu Microsoft piłuje gałąź, na której siedzi - no może poza Hyper-V, które jest bardzo dobrym produktem.

biomen   8 #13 16.07.2013 21:11

@stasinek
„Ja mam odwrotne spostrzeżenia, mam wrażenie ze w Microsoft ruszyli wreszcie dupska i fala krytyki powoli przeradza sie w cos sensownego, do Windows Vista mogli nic nie robić tylko odcinać kupony, teraz musieli spinać poślady żeby nie stracić wszystkiego co zdobyli przez te wszystkie lata.
Poraz pierwszy od dawna to Microsoft musi zabiegać o klienta a nie odwrotnie.”

No to mamy odmienne zdania w tej sprawie. Z mojej strony to raczej wygląda na wciskanie klientom, narzuconych przez firmę z Redmond, rozwiązań niż jeżeliby zabieganie o tychże klientów. ;)


@Shaki81 (moderator bloga)
„Czyli co wróżysz rychły koniec Microsoftu?”

Skądże znowu, nie popadajmy w jakieś skrajności.

okokok   12 #14 16.07.2013 21:21

"Obecny wygląd trybu pulpit uważam za lekką pomyłkę, osobiście polecam wrócić do motywu z wersji RC, ósemki. Na pewno poczucie estetyki, nie będzie tak boleć. ;)"

Chodzi o Aero?

Obramowania okienek w Win 8 są świetne i wreszcie nie ma pikselozy ani żadnego rozmazywania. Te są płaskie proste minimalistyczne, wykonane w duchu bauhausu. Mi się bardzo podobają.

LXbus   3 #15 16.07.2013 21:27

Lubię nowoczesne interfejsy. Sporo czasu przesiedziałem na różnych linuksowych wariacjach. Dobrze, że MS podejmuje jakieś kroki, jednak wydaje mi się, że ze wszystkich znanych mi rozwiązań jego implementacja jest chyba najgorsza. Pamiętam jaką falą krytyki był okryty Gnome 3 ze względu na to machanie myszą do hot cornera. Microsoft wprowadził to samo, z tą różnicą, że na pasku nie wyświetlają, się wszystkie aplikacje. Nie rozumiem po co ten podział na aplikacje deskopowe i modenUI.
Do tego dochodzi sama kwestia aplikacji modernUI. Na prawdę, nie bardzo mi wygodnie przeglądać dokumentacje w PDF i kodzić w jakimś IDE.
No i fakt, że aplikacje modernUI nie mogą dzielić ekranu z normalnymi. Pamiętacie jak wielkim hiciorem było drag-and-drop? Jedna z lepszych innowacji na desktopach. MS mówi papa, bo nie możesz otworzyć jednocześnie odtwarzacza i menadżera plików.
Ja wiem, że do wszystkiego można doinstalować stare desktopowe zamienniki, ale wtedy jak wspomniano powyżej mamy ~Win7 z kilkoma usprawnieniami.
No dobra. Jest jedna rzecz, która mi się strasznie podoba, a której nie wprowadzili jeszcze nigdzie indziej. Gorące narożniki wymagają przejechania wzdłóż krawędzi w celu pełnej aktywacji. To chyba jedyna pozytywna innowacja, którą wprowdził.
No i takie pytanko - kto wpadł na pomysł, żeby szukając wyłącznika kliknąć w przycisk "Settings" po wywołaniu prawego dasha(albo odpowiedio w polskiej wersji).?

Scorpions.B REDAKCJA  23 #16 16.07.2013 21:32

Ja systemy Microsoftu polubiłem właśnie od premiery Windows 7, który okazał się być o wiele lepszym od używanego wówczas przez mnie Windows XP, wcześniej miałem dość średni stosunek do Windows, używałem, bo nie widziałem innego wyjścia. Windows 7 używałem, bo system ten był naprawdę dobry. Windows 8 to dla mnie system jeszcze lepszym, obecnie mój numer jeden. Oczywiście Modern UI wymaga dopracowania, ale reszta systemu jest świetna. Windows Phone od wersji 8 jest dla mnie obecnie najlepszym mobilnym system, za poprzednikiem zbytnio nie przepadałem. Mi obecny Microsoft pod tym względem się podoba.
Xbox One mieli wpadkę, na szczęście naprawili ją, ale niesmak pozostaje. Office 365 to świetny pomysł, ale jak dla mnie zbyt drogi jak dla domowego użytkownika.
Patrząc na Windows 8.1, dalszy rozwój WP to jak najbardziej, nowy Microsoft mi odpowiada ;)

CoroDaNem   8 #17 16.07.2013 22:12

@sgj i biomen
Nieporozumienie z "wersją" zostało już (chyba) rozwiązane, lecz dodam od siebie, że jak byk jest napisane w cmd (wiersz polecenia) i to na samym początku: Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601] bla bla bla ...

@stasinek
Zgadzam się w pełni z Twoją wypowiedzią.

@biomen
1. Czy mógłbyś wyjaśnić dokładniej znaczenie terminu "reklamy w Windowsie"? Proszę.

2. "Chmury, chmury, szkoda że czarne"

O jakie usługi Ci chodzi, bo żadnej nie wymieniłeś. Napomknąłeś tylko coś o Kinekcie oraz o Office'ie, a obie te rzeczy są niczym innym jak PRODUKTEM, a nie USŁUGĄ.
Jedną z najpopularniejszych usług MS jest SkyDrive, pozwala nam ona na składowanie plików na wirtualnym dysku.

Słyszałeś może cokolwiek i kiedykolwiek o chmurze obliczeniowej?

3. "Microsoft zainwestował dużą kasę w chmurę [...]"

"Dużo", czyli ile?

4. "Ósemce już spory czas mogę pokusić się o opinie że w trybie Desktop nowego systemu, zmieniło się naprawdę niewiele [...]"

A jakże, przecież wstążka istnieje odkąd wprowadzono interfejs tekstowy :P

Dodam jeszcze, że jeżeli chodzi o biznes, to uświadomię niektórych... Nikt nie zmusza do "wdrażania" najnowszego oprogramowania do pracy. Chcecie przykład? Jakieś pół roku temu, w miejscu pracy mojej mamy wymieniono leciwe XPeki na Siódemki i wszyscy zadowoleni ;)

  #18 16.07.2013 22:48

Swietny wpis. Mam podobne zdanie co autor odnosnie microsoftu jak i Ballmera...

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #19 16.07.2013 22:51

Microsoft może wykończyć tylko jedno.

Ich własny dział PR, który jest najgorszym takim działem od czasów biblijnego Noego. Zamordują nawet najlepszy pomysł Microsoftu i to jest tak pewne, jak fakt że polityk zawsze kłamie.

Autor edytował komentarz.
maciej924   5 #20 16.07.2013 22:52

Dlaczego nie można otworzyć odtwarzacza i menadżera plików ? http://img.pl/sQqc.png .
Dużo jest zmian w desktopie Win8, w porównaniu do Win7.
Areo cały czas jest w Windowsie, nie ma Glass, ale ono zupełnie nie pasowało do obecnej koncepcji.

darekols   6 #21 17.07.2013 00:05

Luna nie wprowadzała rewolucyjnych zmian, ot kilka krągłości tu i ówdzie jednak Microsoft dał możliwość jej wyłączenia i przejścia na tryb classic.

Aero wprowadzało przezroczystość, shake-i i flipy. Nadal można było to wyłączyć i wszyscy są zadowoleni.

MetroUI/ModernUI ogranicza ilość elementów na ekranie twierdząc, że minimalizm jest w modzie. Wywraca do góry nogami nawyki wpajane od 1995 roku, jednak pomimo tego NIE POZWALA SIĘ WYŁĄCZYĆ. I tu jest pies pogrzebany, o to wszyscy drą koty.

Jestem prawie pewien, że gdyby Metro nie było obowiązkowe to nikt nie miałby powodów do narzekania. Windows8 naprawdę wprowadza wiele niezauważalnych poprawek do starego desktopu (takich jak szybszy boot, szybsze wznawianie po uśpieniu, szybsze kopiowanie po sieci, nowe okno kopiowania plików) jednak wyśmienita praca programistów została przyćmiona przez wybryk działu grafików i "disajnerów".

foreste   16 #22 17.07.2013 00:36

Windows 8 to dno bo metro nie wygodne brak aeroglass który uwielbiam :)) brak menu start ,wolny n a intel quadcore 2,5 ghz , dublowane funkcje desics metro dla dzieci i kobiet
//kupie windows 7 hp box lub box pro.

Axles   18 #23 17.07.2013 07:49

Mnie się podoba droga, którą MS objął. Pierwszy raz jestem gotów zaufać tej firmie i ich rozwiązaniom, gdzie jeszcze kilka lat temu było u mnie to nie do pomyślenia. Może to zachowanie Google i to co wyczynia obecnie przyczyniło się do tego, że MS stał mi się bliższy, sam tego nie wiem.
Fakt są rzeczy które mnie drażnią u nich, np. te całe licencje czasowe na Office, ale na pewno obojętny jestem do wodotrysków typu Start, glass itd.

koneton   6 #24 17.07.2013 09:49

@maciej924 a działa Ci na tym Drag & Drop?

Chillout   8 #25 17.07.2013 11:14

I za takie "coś" jeszcze trzeba płacić.
Brrr..........aż ciarki przechodzą.

Autor edytował komentarz.
charper   9 #26 17.07.2013 12:51

@maciej924 nie pasowało Aero Glass do Windows 8 ale do Windows 8.1 już pasuje. Teraz np. tło pod menu start można ustawić takie same jaka mamy tapete na pulpicie ale jest nieco ciemniejsze kiedy wejdziemy do menu start i jeszcze ciemniejsze kiedy wejdziemy na liste aplikacji. To wygląda jak przezroczystosc. Już sa prace nad Aero Glass na Windows 8.1 i nie będzie to tylko DWM Hook bo inni też próbują swoich sił. Ja tam chętnie sobie to zainstaluje, wole być zadowolonym uzytkownikiem niż plakac na każdym forum ze "nie ma" menu start czy aero glass.

Mk13   16 #27 17.07.2013 13:08

A ja myślę, że Aero Glass nie ma bo byłoby cholernie niespójne z resztą systemu.

@luke   4 #28 17.07.2013 13:25

@biomen
Mam podobne odczucia. To co robi Microsoft jest hmm... dziwne. Mam wrażenie, że produkty, które aktualnie tworzą w ogóle nie są robione z myślą o sektorze biznesowym. Po prostu MS obrał drogę taką jak Apple... Niestety.

Autor edytował komentarz.
biomen   8 #29 17.07.2013 14:01

@okokok
„Obramowania okienek w Win 8 są świetne i wreszcie nie ma pikselozy ani żadnego rozmazywania. Te są płaskie proste minimalistyczne, wykonane w duchu bauhausu. Mi się bardzo podobają.”

A według mnie, prawy górny róg, praktycznie każdego okna w Windows 8 jest wstrętny. :/ No ale kwestia gustu.

@CoroDaNem
„Jedną z najpopularniejszych usług MS jest SkyDrive, pozwala nam ona na składowanie plików na wirtualnym dysku. „

Który z czego wiem, jest aktywnie monitorowany by treść zawarta na tym że dysku nie była zgodna z prawem, przykładowo nie zawierała nagości. Chciałbyś aby ktoś grzebał Ci w prywatnej kolekcji zdjęć?

No nawet jeżeli nie mam nic do ukrycia to nie obliguje mnie do jakiegoś ekshibicjonizmu. :P Czy mają to oglądać znajomi facebooka czy moderatorzy SkyDrive. :P

"Dużo", czyli ile?

Po co szukać daleko:
http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-zainwestowal-miliardy-w-chmure,Aktualnosc,...

@Pangrys
„Microsoft może wykończyć tylko jedno.

Ich własny dział PR, który jest najgorszym takim działem od czasów biblijnego Noego. Zamordują nawet najlepszy pomysł Microsoftu i to jest tak pewne, jak fakt że polityk zawsze kłamie.”

Z tym się zgodzę że dział PR Microsoftu aktywnie kopie dołki pod swoim pracodawcą.

@Mk13
A ja myślę, że Aero Glass nie ma bo byłoby cholernie niespójne z resztą systemu.

Obecny desing trybu pulpit, moim zdaniem też jakoś niespecjalnie pasuje do reszty systemu dlatego napisałem że jak mają już mieniać wygląd pulpitu to niech zrobią to w stylu MahApps.Metro. ;)

@luke
„Mam podobne odczucia. To co robi Microsoft jest hmm... dziwne. Mam wrażenie, że produkty, które aktualnie tworzą w ogóle nie są robione z myślą o sektorze biznesowym. Po prostu MS obrał drogę taką jak Apple... Niestety.”

No niestety, Microsoft to nie Apple, i nie sądzę aby firmie z Redmond jakiekolwiek wzorowanie się na konkurencji pomogło.

CoroDaNem   8 #30 17.07.2013 14:42

@biomen
Wybacz, że się powtórzę, ale "Czy mógłbyś wyjaśnić dokładniej znaczenie terminu "reklamy w Windowsie"? Proszę.", bo zaczynam myśleć, że mówisz o rzeczach, których nie znasz i nie próbowałeś.

Rozumiem, że z Windowsem 8.1 i jego "reklamami" zapoznałeś po przez użytkowanie, a nie czytanie tanich artykułów i komentarzy pod nimi, bo skoro tak pewnie wypowiadasz się o (sporej) aktualizacji dla Windowsa 8, to zapewne musiałeś z niego korzystać przez dłuższy czas, naturalnie adekwatny do czasu istnienia publicznej wersji testowej Windowsa 8.1.

biomen   8 #31 17.07.2013 15:59

@CoroDaNem
Rozumiem, że z Windowsem 8.1 i jego "reklamami" zapoznałeś po przez użytkowanie, a nie czytanie tanich artykułów i komentarzy pod nimi, bo skoro tak pewnie wypowiadasz się o (sporej) aktualizacji dla Windowsa 8, to zapewne musiałeś z niego korzystać przez dłuższy czas, naturalnie adekwatny do czasu istnienia publicznej wersji testowej Windowsa 8.1.

Tak opieram się na informacjach znalezionych w sieci które wyraźnie wskazują że takie rozwiązanie zostanie wprowadzone. Użytkowanie hm... jak można oceniać produkt który nie jest jeszcze finalny i nie zawiera wszystkich rozwiązań (ewentualnych reklam) ? Że co jak w Preview nie ma banerów to że w finalnej ich też nie będzie?

Powagi.

sgj   12 #32 17.07.2013 16:10

Radziłbym doczytać na jakiej zasadzie mają działąć te reklamy i kiedy mają być wyświetlane bo nie będą one w żaden sposób wyświetlać się normalnie w systemie.

2099   8 #33 17.07.2013 17:56

Raczej nie będzie przelatywał pasek na 1/3 ekranu z "powiększ sobie ...."

CoroDaNem   8 #34 17.07.2013 18:28

A czy to nie ma być przypadkiem na zasadzie, że te reklamy będą jedynie pojawiać się w aplikacjach Modern?

http://gallery.dpcdn.pl/img/-/-x-/-/-/-/UGC/42511/20130706091635_0.png
Screen pochodzi z wpisu "Windows 8.1 - krok w dobrą stronę" użytkownika charper

Autor edytował komentarz.
biomen   8 #36 17.07.2013 18:51

Ależ oczywiście macie rację z reklamami, jak na razie.Tylko że zdrowy rozsądek podpowiada mi że koszt darmowej aktualizacji systemu podnoszące cyferkę przy nazwie systemu o 0.1 nie zwróci się z reklam które są dorzucone tylko do aplikacji ModernUI i które jak powszechnie wiadomo do rozchwytywanych nie należą, przez co mamy sytuację:

mało wyświetleń aplikacji ModernUI - mało wyświetleń reklamy dołączonej do aplikacji - mały zarobek.

Ah a i Visuala 2013 to już nie wiem, z datków fanów zrobią. Jak już mam czarnowidzić to dodam że wyszukiwarka Bing połączona zostanie ze standardowym wyszukiwaniem plików w systemie (o ile się nie mylę) i oczywiście ma służyć szybszemu szukaniu w sieci... aha jasne. ;)

@2099
Pozwole sobie tutaj użyć linku użytkownika CoroDaNem i tak masz rację, 1/3 to nie jest.. trochę mniej:
http://gallery.dpcdn.pl/img/-/-x-/-/-/-/UGC/42511/20130706091635_0.png

sgj   12 #37 17.07.2013 19:40

@biomen "Tylko że zdrowy rozsądek podpowiada mi że koszt darmowej aktualizacji systemu podnoszące cyferkę przy nazwie systemu o 0.1 "

Darmowa aktualizacja będzie na siebie zarabiać jako nowy produkt dla użytkowników którzy W8 jeszcze nie mają.

Mk13   16 #38 17.07.2013 20:24

"Tylko że zdrowy rozsądek podpowiada mi że koszt darmowej aktualizacji systemu podnoszące cyferkę przy nazwie systemu o 0.1 nie zwróci się z reklam które są dorzucone tylko do aplikacji ModernUI i które jak powszechnie wiadomo do rozchwytywanych nie należą"

Ach ten biedny Microsoft, jak on mało zarabia na Windowsie. Aż bym chciał im darowiznę przelać, tak mnie rozczulają :)

Szczerze - ja nie lubię tego reklamowego dziadostwa, którego pełno na Androidzie zwłaszcza - wole zapłacić kilka złotych za aplikację/grę i mieć spokój z reklamami.

charper   9 #39 17.07.2013 23:04

Mk13 ojej...;) biedny Mk13 nie zaktualizuje systemu do wersji 8.1 bo w aplikacjach modern, których zapewne nie używa i w Bingu, którego na pewno nie używa będą reklamy! Zły Microsoft! Da reklamy do aplikacji i usług, których nikt nie używa! O Boże! To straszne! ;D
Czy pisząc jak maruder przeszedłem już samego siebie?

koneton   6 #40 18.07.2013 10:05

@biomen Visual Studio jest drogie. Na dodatek Microsoft wygasza już Technet, więc tanio środowiska programistycznego nie kupisz. Cała polityka Microsoftu wygląda na działanie mające na celu pozbycia się drobnych deweloperów i zostawienie tylko dużych graczy na rynku.

Mk13   16 #41 18.07.2013 13:21

@charper - na dotykowych ekranach ludzie wolą używać Modern UI. Ja nie używam Modern UI bo powiedzmy że wymagam więcej niż te prymitywne aplikacje oferują, co nie zmienia faktu, że myślę że to przegięcie serwować reklamy w płatnym systemie.