Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Petcube Play — druga generacja kamery do zdalnej zabawy ze zwierzakami

Pierwsza generacja gadżetu Petcube Camera jest już ze mną około 2 lat. Przez ten czas samo urządzenie, jak i dedykowana aplikacja dorobiły się sporej ilości aktualizacji. A społeczność, która wokół nich wyrosła jest naprawdę pokaźna. Słuchanie użytkowników zaowocowało kolejnymi pomysłami i realizacjami. Dobrym przykładem będzie Petcube Play, który jest swoistym następcą mojej dwuletniej kamerki. W urządzeniu pojawiło się trochę usprawnień i jedna dość znacząca nowość, która powinna zadowolić nocnych marków, ale o tym później. Zacznijmy od tego, że Play jest mniejszy, lżejszy, a przez to bardziej zgrabniejszy od poprzednika.

Retromaniak: Atak klonów, czyli krótka historia o tym jak IBM niechcący ograł garażową konkurencję i co z tego wynikło

Co jakiś czas słychać głosy, że rynek komputerów osobistych się kończy, że do grania to są konsole, do oglądania filmów duży telewizor + Netflix, a do konsumpcji treści w Internecie tablety albo smartfony. Jest w tym trochę prawdy, słupki sprzedaży nowych komputerów faktycznie wyglądają coraz mniej imponująco, my za to coraz częściej jesteśmy wręcz przyklejeni do swoich smartfonów. Sam jestem tego świetnym przykładem...

Statystyki sprzedaży przekłamują jednak ten obraz ponieważ cykl życia komputerów w ostatniej dekadzie znacznie się wydłużył. Nadal posiadamy w swoich domach notebooki lub stacjonarne jednostki, tyle że często są to sprzęty nawet sprzed kilku lat (piszę to na MacBooku Pro z 2014 roku). Nadal bowiem są rzeczy których na smartfonie czy tablecie zwyczajnie nie zrobimy. Zresztą te ostatnie zwykle kurzą się już gdzieś na półce, choć prorokowano, że zrównają PC z ziemią.

Mało tego, równolegle w ekspresowym tempie rozwija się rynek komputerów dla graczy, a karty graficzne biją kolejne rekordy w zakresie wydajności i... tego ile trzeba za nie zapłacić.

Statek kosmiczny Apple, czyli Apple Park

Nowy budynek Apple, nazywany „Apple Park” wzbudza niemałe zainteresowane. Zainteresowanie wzbudza nie tylko rozmiar nowej siedziby Apple, ale też technologie, jakie zostały wykorzystane w budynku i jego otoczeniu oraz nowoczesne koncepcje łączące miejsce pracy dla setek ludzi, oraz funkcje rekreacyjne i środowiskowe. A wszystko zaczęło się od…

Biznes rozpoczynany w garażu stał się niejako symbolem rozwoju informatyki. Choć najczęściej w świadomości społecznej garaż i komputer wiąże się ze Stevem Jobsem i Stevem Wozniakiem oraz narodzinami komputera Apple I, tak naprawdę nie byli oni prekursorami garażowego biznesu. W garażu zaczynał duet Williama Hewletta i Dave’a Packarda na długo przed urodzinami obydwóch Wozniaka i Jobsa. W garażu zaczynał także Walt Disney, Harley-Dvidson i cała masa innych, amerykańskich firm różnych branż.

Garaż, a właściwie dom rodziców Steve’a Jobsa zlokalizowany przy Crist Avenue 11161 wykorzystywany do składania i pakowania komputerów Apple I od samego początku był zbyt mały, by umożliwić rozwój firmy. Wraz ze wzrostem zainteresowania Apple I oraz pomysłem na nowy komputer — Apple II oczywiste było, że młoda firma musi znaleźć nowe i bardziej obszerne miejsce niż skromny garaż.

MIUI — wrażenia użytkownika iOS i Androida

Smartfony Xiaomi cieszą się w naszym kraju dość dużą popularnością. Bardzo często na różnych forach czy grupach na pytanie „Jaki smartfon kupić?” znajdzie się przynajmniej jedna osoba, która odpowie „Bierz Xiaomi”. Po spytaniu się o zalety sprzętu tejże firmy najczęściej dostajemy następujące zalety: tani i dobrze wykonany. Czy tak jest w istocie – tego póki co nie wiem. Mam jednak okazję się o tym przekonać.

Z wyżej wymienionych powodów ta firma interesuje mnie od jakiegoś czasu. W końcu skoro tyle osób ją chwali i cieszy się taką popularnością, to coś musi być na rzeczy. Pomyślałem, że warto wymienić mój stary smartfon (w dodatku z nieco podniszczonym ekranem) na coś nowszego – mój wzrok padł właśnie na tę firmę. Wybrałem dla siebie model Redmi 4X – jego parametry są dla mnie wystarczające, a i design mi się podoba. Pominę tutaj opis kupowania, bo nie ma za bardzo o czym opowiadać. Przejdźmy więc do tematu – jakie wrażenia z użytkowania MIUI ma użytkownik Androida i iOS?

O Redmi 4X słów kilka

Wprawdzie nie jest to recenzja sprzętu, a samego oprogramowania, jednak wypada napomknąć o samym urządzeniu. Xiaomi Redmi 4X to smartfon klasy budżetowo-średniej.

Problemy z PervasiveSQL 11 — szybkie rozwiązanie

PervasiveSQL to dość znany (a może nie?) system bazodanowy od firmy Pervasive. Trudno mi orzec czy popularniejszy od Microsoft SQL czy też MySQL, w każdym razie korzysta z niego wiele działów księgowo-kadrowych wykorzystujących program Symfonia.

Kombajn ten jest także używany w mojej firmie i, co ciekawe, jest obsługiwany przez zewnętrzną firmę. Co to oznacza? - ano, że w przypadku jakichkolwiek problemów zgłaszamy to właśnie do ww. firmy i czekamy na reakcję. Proste i wygodne? Jak najbardziej, jedynie z czasem reakcji bywa różnie...

Najlepszym przykładem ostatnie wydarzenia, kiedy to nagle dwie wersje Symfonii (Kadry i Płace oraz Środki Trwałe) wywaliły błąd 46 i odmówiły współpracy.

Panie zameldowały o tym fakcie firmie obsługującej Symfonię i srodze się rozczarowały, poinformowano je bowiem, że ze względu na okres urlopowy czas reakcji ulegnie w tym przypadku wydłużeniu - najpewniej kilkunastogodzinnemu.

Odcinanie kuponów po Saints Row trwa. Recenzja gry Agents of Mayhem

Niecałe 11 lat temu powstała pierwsza część kultowej serii o gangsterach osadzona w nieco zabawnej kampanii fabularnej. Oczywiście mam na myśli serię Saints Row. Gracz wcielał się w niej w niedoszłego gangstera który miał obsesję na punkcie podporządkowania pod siebie całego miasta. Seria ta podbiła serca graczy ciekawą linią fabularną, humorystyczną odskocznią oraz całkiem pokaźnym arsenałem. Na przełomie lat, Saints Row doczekał się aż 5 części, ale po czwartej odsłonie tytuł zaczynał zaliczać zauważalny spadek popularności. Studio Volition w ostatniej odsłonie przeniosło akcję do piekła, gdzie główny bohater miał za zadanie wytępić rzesze demonów i naprzykrzyć się samemu Lucyferowi. I choć od tej części gry minęły 2 lata, to producent zdecydował się wydać jeszcze jeden tytuł powiązany z tym uniwersum, pokazując że kupony z serii można jeszcze długo odcinać ...

Czytnik kart SD i microSD — Transcend Reader RDA2

Jednym z wielu zarzutów, jakie wysuwają użytkownicy innych smartfonów pod adresem telefonów Apple, jest brak możliwości rozbudowy pamięci dostępnej dla użytkownika. Nawiasem mówiąc, w Chinach są punkty, w których można zostawić swojego iPhone’a o pojemności np. 16 GB, by po kilku godzinach odebrać telefon wyposażony w 64 GB.

Jednak przeciętny użytkownik telefonu z iOS musi podczas zakupu podjąć decyzje, jaka wielkość pamięci powinna być dlań wystarczająca. Oczywiście decyzja taka ma swoje wymierne konsekwencje finansowe, jednak po finalizacji zakupu musimy się pogodzić z tym, na co się zdecydowaliśmy.

Choć sam nigdy nie odczuwałem jakiś wielkich ograniczeń wynikających z braku pamięci w moim telefonie, potrafię sobie wyobrazić sytuacje, gdy ograniczenie pamięci staje się barierą trudną do zaakceptowania. Choć Apple bardzo się stara, by dane zgromadzone przez użytkownika były trzymane w chmurze, takie rozwiązanie nie zawsze jest wystarczające albo czasem wręcz ciężkie do zaakceptowania. Co wówczas zrobić, by można zabrać ze sobą więcej cennych danych bez konieczności wyjazdu do Chin lub wizyty w sklepie w poszukiwaniu nowszego i bardziej pojemnego iPhone’a ?

Polski cyberpunk skazany na sukces! Recenzja gry Observer

O krakowskim studiu Bloober Team zrobiło się głośno, gdy ponad rok temu wydali grę Layers of Fear. Tytuł ten został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków oraz społeczność graczy. Wprowadzał coś nowego a zarazem budował bardzo gęsty klimat. Od czasu premiery twórcy nie spoczęli na laurach, prężnie tworząc nowy tytuł który miał zaskoczyć swoim oryginalnym pomysłem oraz zaoferować bardzo gęstą i mroczną rozgrywkę. Pod koniec zeszłego roku twórcy zaczęli powoli odsłaniać karty i okazało się że ich nowa produkcja będzie czymś na kształt horroru osadzonego w cyberpunkowym świecie. V Rzeczpospolita Polska ...

Mozilla Firefox — nocny psikus

Witam państwa na dość specyficznym żarciku, czy też pewnym symbolicznym teatrzyku jaki prezentuje nam Mozilla w nocnych wersjach Firefoxa.

Mianowicie co update od jakiegoś czasu zmienia się ikona aplikacji, aktualnie jest to feniks.Tak właśnie owy feniks jeśli kojarzycie fakty historyczne może być nawiązaniem do dawnej nazwy przeglądarki, która była zmieniona - takie tam kwestie praw autorskich, ale to także symbol odradzającej się przeglądarki po przegranej wojnie z IE, po której powstał Firefox niczym feniks z popiołów i pogrzebał IE.

Czyżby Mozilla aż tak duże nadzieje wiązała z nowym lisem, fakt że jest teraz lżejszy w nocnej wersji i coraz to szybszy jest widoczny gołym okiem, główna wada lisa znika, ale czy to nie są złudne nadzieje w obliczu wręcz monopolu Googla. Czy użytkowników obchodzi to, skoro mają chrome, którego siłą jest także synchronizacja i aplikacja mobilna a tam lisa nie ma.

Może zamiast walczyć o rynek komputerów osobistych , lisek powinien zawalczyć o androida, w świecie w którym ruch sieciowy zaczyna i już jest w pewnych aspektach większy na urządzeniach mobilnych i ta tendencja będzie się tylko zwiększać, tam powinny być zmiany.

Zostać kafelkarzem

Drogi czytelniku, kiedy ostatnio zastanawiałeś się nad tym ile w życiu potrzebujesz? Czy posiadasz rzeczy które są zbędne? Czy masz bałagan w pokoju? A co z Twoją przestrzenią życiową? Nie jest zawalona nie potrzebnymi rozpraszaczami? Zanim zaczniesz się sprawdzać pasek z adresem URL, już Cię uspokajam to nie żaden manifest life stylowy, nie będę propagował żebyś się zmienił dla dobra ludzkości, rozdał swój dorobek i zamieszkał w chatce z patyków. Opowiem Ci o czymś co dawna nie dawało mi spokoju, i po tej jednej zmianie zaznałem spokoju ducha.

Poproszę Cię abyś teraz spojrzał w lewy lub prawy górny róg ekranu i poszukał wzrokiem trzech piktogramów najczęściej krzyża, kreski i kwadratu lub kółka. Jeżeli ich nie widzisz to możliwe że jesteś częścią ery postPC i myszy to masz w piwnicy a keyboard to taki instrument z wiejskiego wesela, w takim przypadku nie ma dla Ciebie ratunku. Możliwe też po prostu przeglądasz to na urządzeniu mobilnym ale jak każdy cywilizowany człowiek masz maszynę i386/amd64 więc proszę oczami wyobraźnie przypomnij sobie jak wyglądają na twojej wspomniane piktogramy. Proszę naciśnij ten odpowiedzialny za zminimalizowanie okna i zastanów się co widzisz.

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.