Spersonalizowany kalendarz na biurko — projektujemy i wykonujemy samodzielnie

Przydatny kartonik z cyferkami, pomoże nam zorganizować czas na cały rok. Kalendarzy jest całe mnóstwo, zarówno tych cyfrowych jak i tych tradycyjnych papierowych. Od malutkich, formatu karty kredytowej do tych na całą ścianę ze "zwierzątkami". W każdym razie jest ich multum w różnych formach, stylach i kolorystyce - nie zawsze jednak będą nam odpowiadać pomysły graficzne. Zatem co powiecie na podręczny, spersonalizowany i skrojony na miarę, własnoręcznie wykonany kalendarz na nasze biurko?

MK809IV Android mini PC & TV Dongle — mini centrum multimedialne pod lupą

Kiedy ponad cztery lata temu stałem się szczęśliwym posiadaczem tak zwanego "smart TV" - nie przypuszczałem, że tak szybko stanie się tylko kulawą protezą multimedialnego sprzętu. Sprzęt raczej nie tani, chwalił się możliwościami wpięcia do globalnej wioski z dostępem do multimedialnych serwisów. Wiele aplikacji, YouTube, radio internetowe, gry, Skype i wiele innych. Początek był obiecujący, ale jak to bywa w życiu do czasu. Na dzień dzisiejszy producent pomachał mi na pożegnanie - Aplikacje przestały być aktualizowane, a co za tym idzie wiele z nich przestało działać.

Pendolino — dokąd zmierzasz?

Podróż koleją dużej prędkości jest niezwykle interesującym tematem, gdy porównamy ją z możliwościami jakie oferuje przelot samolotem. Szybka kolej w Polsce uchyliła drzwi do wygodnego przemieszczania się z prędkością 250 km/h. Pendolino przejeżdżające z Krakowa do centrum Gdańska w 3 godzinki - to byłoby niezłe osiągnięcie! Pierwsze komercyjne kroki poczyniły składy ED250 ukryte pod nazwą pociągów Express InterCity Premium kursujące od 14 grudnia 2014 roku.

Małpki wracają do ZOO, czyli fotografujemy w trybie manualnym

Od niepamiętnych czasów, człowiek pragnął uwiecznić świat wokół siebie na czymś trwałym. Potrzeba zapamiętania najważniejszych chwil w naszym życiu była już widoczna na jaskiniowych malowidłach i choć wymagało to sporo pracy, przez tysiące lat rozwijano i doskonalono techniki uwieczniania obrazów z naszego życia. Wynalezienie aparatów fotograficznych, które mogły w ułamku sekundy zatrzymać czas, było niewątpliwie krokiem milowym. Teraz w dobie cyfrowej fotografii jest to czynność niesłychanie łatwa i każdy może zarejestrować niezapomniane chwile swoim własnym smartfonem.

Z czerwonego koszyka, czyli zakupy z Chin

Odkąd człowiek podłączył się na dobre z globalną siecią Internet, dynamicznie zaczął się rozwijać również handel elektroniczny. Powstały całe "hipermarkety" z tysiącami produktów, które możemy kupić na odległość za pomocą kilku kliknięć myszką. Nie jest istotna odległość, bo zamówione towary zostaną nam dostarczone z dowolnego miejsca w kraju, prosto do naszych rąk. W sieci możemy kupić praktycznie wszystko i to nie raz po bardzo atrakcyjnych cenach.

Świat w skali makro — fotograficzna wycieczka

Mam tą przyjemność, że jednym z moich zainteresowań jest makrofotografia. Świat, na który nie zwracamy zazwyczaj uwagi, jest niezwykłym miejscem, istniejącym tuż obok dobrze widocznych przedmiotów codziennego użytku. Skala makro pozwala dojrzeć wiele ciekawych szczegółów, które zazwyczaj nie są widoczne gołym okiem lub nie zwracamy na nie uwagi z powodu ich niewielkich rozmiarów. Zapytacie pewnie, po co nam jest potrzeba oglądania powiększonych fragmentów zwykłych przedmiotów.

Star Citizen — kosmiczny majstersztyk [przetestuj za darmo]

Kosmos, ostateczna granica. Oto wędrówki statku kosmicznego przemierzającego międzygwiezdne szlaki, tam gdzie jeszcze żaden człowiek... się tak świetnie nie bawił - można by nieco sparafrazować słynne zdanie z klasyka gatunku (Star Trek). Kończący się, właśnie tydzień, rozpoczął się dla mnie dość interesująco, bo podczas porannego (wtorkowego) przeglądania aktualności z kraju i ze świata, natknąłem się na informację o możliwości wypróbowania przez kilka dni gry, która z pewnością będzie niezwykłą produkcją w świecie symulatorów.

Blog flesz (15-21.02.15)

Witam w kolejnym podsumowaniu blogów z ostatniego tygodnia. Tak jak poprzednio, mieliśmy sporo świetnych wpisów, które zostały docenione na głównej stronie bloga. Nie słabnie również profesjonalizm i najciekawsze publikacje również były widoczne na stronie głównej portalu. Tematyka, to głównie sprzęt i urządzenia mobilne, które wraz podejściem hobbystycznym, były inspiracjami dla wielu naszych blogerów.

Blog flesz (08-14.02.15)

Witam w kolejnym podsumowaniu blogów portalu dobreprogramy.pl. Jak co tydzień możecie tutaj znaleźć zestawienie wpisów, które zostały opublikowane na głównej stronie bloga. Jak widać nasze poletko obrodziło i otrzymaliśmy całkiem sporo dobrych wpisów. Aż sześć z nich znalazło się na głównej stronie portalu, co nie oznacza że pozostałe nie były ciekawe. Dość dużo było tekstów dotyczących porad, internetu i sprzętu. Najwięcej jednak było oznaczonych tagiem "inne", choć były też akcenty linuksowe.

Co polecam