Blog flesz (18-24.01.15)

Witam w kolejnym zestawieniu blogów DP z ostatniego tygodnia. Łączna ilość wpisów pozostała bez zmian, natomiast pojawiło się więcej wyróżnionych na głównej stronie portalu. Tak jak poprzednio, najwięcej publikacji zostało otagowane "sprzętem", a tymczasem "oprogramowanie" zostało zepchnięte na margines. Pojawiło się sporo ciekawych wpisów, dotykających tematów ośmiobitowej rozrywki, co przywołało miłe wspomnienia z mołodzieńczych lat.

Windows 10 build 9926 — co tam piszczy

W dniu dzisiejszym pojawiła mi się aktualizacja Windowsa 10 Technical Preview 9879. Z zaciekawieniem rozpocząłem update systemu, który od czasu do czasu testuję na wirtualnej maszynie VirtualBox. Po pobraniu aktualizacji, płaski jak cholera komunikat, oznajmił mi, że mam za mało miejsca na dysku i że jest potrzebne co najmniej 8 GB. Moja wolna przestrzeń plikowa wynosiła tylko 6,58 GB - dlatego pojąłem drastyczne kroki i wykonałem oczyszczanie dysku. Niestety wiele to nie dało, ale dzięki mojej nieskończonej wnikliwości, zdecydowałem się na dalsze poszukiwania przestrzeni.

reklama

Blog flesz (11-17.01.15)

Witam w kolejnym wydania podsumowania blogów DP z ostatniego tygodnia. Blogerzy "wyprodukowali" kilka wpisów więcej niż ostatnio, niestety nie wszystkie dostały się się na główną bloga. Ale nic straconego - przed Wami nowy tydzień i wystarczy się troszeczkę bardziej przyłożyć do swojej twórczości, a na pewno zostaniecie docenieni. Na głównej stronie portalu pojawia się ostatnio coraz mniej blogów, ale mam nadzieję, że szybko się to zmieni - bo pracujecie już nad tymi bestsellerami.

Blog flesz (04-10.01.15)

Witam w kolejnym podsumowania blogów z ostatniego tygodnia. Jak zwykle przybyło wiele świetnych publikacji, dołączyło do nas również nowe grono blogerów - witamy i czekamy na Wasze teksty. Tematyka wpisów utrzymała się w obszarze sprzętowo-mobilnym z porcją aplikacji czysto rozrywkowych, czyli gier. Na głównej stronie portalu pojawił się jeden wpis więcej niż poprzednio, ale za to na głównej bloga wylądowało kilka pozycji mniej. Związane było to z mniejszą ilością wszystkich publikacji, których było mniej o prawie 35%.

Blog flesz (28.12.14-03.01.15) oraz jak to jest zrobione

Witam w co tygodniowym zestawieniu blogów dobrychprogramów. Jak pewnie zauważyliście, ostatni tydzień sprzyjał twórczości i pojawiło się sporo wpisów, jak również dołączyli do nas nowi blogerzy - witamy! Niestety przynajmniej jeden zadeklarował odejście, szkoda. Mimo dużej liczby publikacji, tylko kilka z nich dostało się na główną stronę portalu. Za to sporo zostało wyróżnionych umieszczeniem na głównej stronie bloga.

reklama

Blog flesz (21-27.12.14)

Witam w kolejnym podsumowania blogów dobrychprogramów z ostatniego tygodnia. Mimo świątecznego okresu i wielu spraw na głowie, nasi blogerzy nie zawiedli. Pojawiło się wiele ciekawych wpisów o tematyce sprzętowo - mobilnej z internetem na dokładkę. Całkiem sporo publikacji znalazło się na głównej stronie portalu, które zostały docenione przez redakcję.

Moim zdaniem

Przepraszam, że się powtarzam, ale nie mogłem przejść obojętnie - Panie Specjalista ds. teleinformatycznych - daje Pan zły przykład - 3MB obraz png w publikacji.

Blog flesz (14-20.12.14)

Zapraszam na kolejne podsumowanie blogów z ostatniego tygodnia. Po ostatnich zachętach redakcji i wprowadzeniu "odznak", pojawiły się pierwsze wpisy nowych blogerów, jak i tych trochę uśpionych - wygląda na to, że przerwali swoją hibernację :-) Ilość wpisów była troszkę mniejsza niż przed tygodniem, ale nadal jest dobrze. Jeżeli chodzi o tematykę, to przeważały wpisy o tematach związanych z urządzeniami mobilnymi oraz systemami linuksowymi. Może nowy rok będzie wreszcie rokiem Linux-a?

Blog flesz (07-13.12.14)

Witam w kolejnym zestawieniu tematów blogowych z ostatniego tygodnia. Tym razem działo się dużo. Redakcja portalu z okazji 12 urodzin wprowadziła odznaki za aktywność na portalu. Blogerzy otrzymują wyróżnienia za swój pierwszy wpis opublikowany na stronie głównej oraz za wygraną w konkursie. Następnie kolejne odznaki przyznawane są za ilość otrzymanych komentarzy pod własnymi wpisami, odpowiednio 500 i 2500.

reklama

Kryształki kurzu — czyli jak dbamy o komputery

Nadchodzą chłodne dni i coraz częściej temperatura będzie spadała poniżej zera. Jak doskonale wiemy, podczas mrozu - woda zamarza. Powstają kryształki lodu, które mogą tworzyć niesamowite kompozycje. Mroźna pogoda potrafi wykreować piękne lodowe struktury. Może się zdarzyć, że w lodzie zostaną uwięzione pęcherzyki powietrza. Nadają one dodatkowego uroku i wyglądają na prawdę pięknie.

Może nie nie wszyscy wiedzą, ale jest miejsce w naszych domach, gdzie przez całe miesiące tworzą się struktury, które rosną w zaciszu naszych komputerów stacjonarnych i naszych laptopów.

Blog flesz (30.11-06.12.14)

Witam w kolejnym szybkim podsumowaniu blogów dobrych programów z ostatniego tygodnia. Niestety utrzymała się tendencja spadkowa w ilości publikowanych wpisów. Chyba opuściła nas wena, albo to po prostu w wyniku przedświątecznych tygodni. Możliwe, że jesteśmy tak zabiegani i zajęci, że zabrakło nam czasu. Przecież w sobotę trzeba było pomoc św. Mikołajowi rozdać prezenty. Mam tylko nadzieję, że nie było to spowodowane wirusami, bynajmniej nie komputerowymi. Liczymy na nowe pomysły w nadchodzącym tygodniu.