Blog flesz (01-07.02.15)

Witam w kolejnym blogowym podsumowaniu wideo. Ostatni tydzień nie przyniósł zbyt dużo nowych publikacji i widać pewną stagnację. Wygląda na to, że jesteśmy świadkami sezonu ogórkowego w świecie blogerów DP, a pewnie nie bez znaczenia jest również ColdZlot, który zebrał najaktywniejszych blogowiczów.

Blog flesz (25-31.01.15)

Witam w kolejnym podsumowaniu blogów dobrychprogramów z ostatniego tygodnia. Ilość wpisów utrzymuje się ostatnio na podobnym poziomie. Wybierane tematy były dość zróżnicowane i trudno wskazać ten dominujący, a pisaliście o urządzeniach mobilnych, grach, poradach czy wciąż gorącym temacie Windows 10 TP. W każdym razie przywitaliśmy kolejnych nowych blogerów i z tego trzeba się cieszyć. Jeżeli nadal nie zaczęliście pisać swojego "dziennika sieciowego", to gorąco zachęcam i czekam na Wasze ciekawe wpisy.

Co polecam

Cyfrowe radio czas zacząć

Żyjemy w tak ciekawych czasach, że kolejne tygodnie przynoszą nam zaskakujące nowinki techniczne. Wiele z nich zagości na stałe w naszym codziennym życiu i prawdopodobnie nie będziemy mogli bez nich żyć. Istnieją wynalazki, które są rozwijane i udoskonalane od dekad - teraz przyszedł czas na ich cyfryzację. Jednak zanim do tego dojdziemy, rzućmy okiem na drogę jaką trzeba było przebyć, aby badania nad zachowaniem pola magnetycznego doprowadziły do globalnej rewolucji.

Blog flesz (18-24.01.15)

Witam w kolejnym zestawieniu blogów DP z ostatniego tygodnia. Łączna ilość wpisów pozostała bez zmian, natomiast pojawiło się więcej wyróżnionych na głównej stronie portalu. Tak jak poprzednio, najwięcej publikacji zostało otagowane "sprzętem", a tymczasem "oprogramowanie" zostało zepchnięte na margines. Pojawiło się sporo ciekawych wpisów, dotykających tematów ośmiobitowej rozrywki, co przywołało miłe wspomnienia z mołodzieńczych lat.

Windows 10 build 9926 — co tam piszczy

W dniu dzisiejszym pojawiła mi się aktualizacja Windowsa 10 Technical Preview 9879. Z zaciekawieniem rozpocząłem update systemu, który od czasu do czasu testuję na wirtualnej maszynie VirtualBox. Po pobraniu aktualizacji, płaski jak cholera komunikat, oznajmił mi, że mam za mało miejsca na dysku i że jest potrzebne co najmniej 8 GB. Moja wolna przestrzeń plikowa wynosiła tylko 6,58 GB - dlatego pojąłem drastyczne kroki i wykonałem oczyszczanie dysku. Niestety wiele to nie dało, ale dzięki mojej nieskończonej wnikliwości, zdecydowałem się na dalsze poszukiwania przestrzeni.

Blog flesz (11-17.01.15)

Witam w kolejnym wydania podsumowania blogów DP z ostatniego tygodnia. Blogerzy "wyprodukowali" kilka wpisów więcej niż ostatnio, niestety nie wszystkie dostały się się na główną bloga. Ale nic straconego - przed Wami nowy tydzień i wystarczy się troszeczkę bardziej przyłożyć do swojej twórczości, a na pewno zostaniecie docenieni. Na głównej stronie portalu pojawia się ostatnio coraz mniej blogów, ale mam nadzieję, że szybko się to zmieni - bo pracujecie już nad tymi bestsellerami.

Blog flesz (04-10.01.15)

Witam w kolejnym podsumowania blogów z ostatniego tygodnia. Jak zwykle przybyło wiele świetnych publikacji, dołączyło do nas również nowe grono blogerów - witamy i czekamy na Wasze teksty. Tematyka wpisów utrzymała się w obszarze sprzętowo-mobilnym z porcją aplikacji czysto rozrywkowych, czyli gier. Na głównej stronie portalu pojawił się jeden wpis więcej niż poprzednio, ale za to na głównej bloga wylądowało kilka pozycji mniej. Związane było to z mniejszą ilością wszystkich publikacji, których było mniej o prawie 35%.

Blog flesz (28.12.14-03.01.15) oraz jak to jest zrobione

Witam w co tygodniowym zestawieniu blogów dobrychprogramów. Jak pewnie zauważyliście, ostatni tydzień sprzyjał twórczości i pojawiło się sporo wpisów, jak również dołączyli do nas nowi blogerzy - witamy! Niestety przynajmniej jeden zadeklarował odejście, szkoda. Mimo dużej liczby publikacji, tylko kilka z nich dostało się na główną stronę portalu. Za to sporo zostało wyróżnionych umieszczeniem na głównej stronie bloga.

Blog flesz (21-27.12.14)

Witam w kolejnym podsumowania blogów dobrychprogramów z ostatniego tygodnia. Mimo świątecznego okresu i wielu spraw na głowie, nasi blogerzy nie zawiedli. Pojawiło się wiele ciekawych wpisów o tematyce sprzętowo - mobilnej z internetem na dokładkę. Całkiem sporo publikacji znalazło się na głównej stronie portalu, które zostały docenione przez redakcję.

Moim zdaniem

Przepraszam, że się powtarzam, ale nie mogłem przejść obojętnie - Panie Specjalista ds. teleinformatycznych - daje Pan zły przykład - 3MB obraz png w publikacji.

Blog flesz (14-20.12.14)

Zapraszam na kolejne podsumowanie blogów z ostatniego tygodnia. Po ostatnich zachętach redakcji i wprowadzeniu "odznak", pojawiły się pierwsze wpisy nowych blogerów, jak i tych trochę uśpionych - wygląda na to, że przerwali swoją hibernację :-) Ilość wpisów była troszkę mniejsza niż przed tygodniem, ale nadal jest dobrze. Jeżeli chodzi o tematykę, to przeważały wpisy o tematach związanych z urządzeniami mobilnymi oraz systemami linuksowymi. Może nowy rok będzie wreszcie rokiem Linux-a?