Blog flesz (15-21.02.15)


Witam w kolejnym podsumowaniu blogów z ostatniego tygodnia. Tak jak poprzednio, mieliśmy sporo świetnych wpisów, które zostały docenione na głównej stronie bloga. Nie słabnie również profesjonalizm i najciekawsze publikacje również były widoczne na stronie głównej portalu. Tematyka, to głównie sprzęt i urządzenia mobilne, które wraz podejściem hobbystycznym, były inspiracjami dla wielu naszych blogerów.

Moim zdaniem

Podczas zbierania materiałów zauważyłem, że bardzo często autorzy oznaczają swoje wpisy tagiem "inne". Już kiedyś o tym pisałem, ale chciałbym ponownie zwrócić na to uwagę. Pomimo, że w większości przypadków pozostałe dwa tagi wystarczająco dobrze opisują zawartość, to dodatkowo dokładamy "inne". Jest to jeden najczęściej wybieranych tematów, ale czy aby na pewno jest on konieczny? Czy nie zaciemnia nam to chmury tagów? Zastanówmy się na tym.

Kolejną uwagą jest to, że podczas opisywania jakiegoś sprzętu - brak jest jego zdjęć w publikacji. Może autorzy doskonale wiedzą o co chodzi i być może część czytających też będzie wiedziała. Niestety duża część odwiedzających nie będzie miała pojęcia i pewnie nawet nie przeczytają Waszego tekstu. W ostatnim tygodniu, mieliśmy parę takich wpisów, w których aż się prosi o grafikę. Zachęcam do dodawania zdjęć, wyjdzie naprawdę fajniejszy i przyjemniejszy wpis, a do tego zwiększy Wam się oglądalność :-)

Ostatnia rzecz jest mniej przyjemna. Trafiły się bowiem - już nie pierwszy raz - wpisy zahaczające o plagiat, czyli mniejsze lub większe fragmenty tekstów skopiowane z innych stron, jako własne. Początkujący Blogerzy pragną tym samym jakoś zaistnieć, ale czy to aby na pewno dobra droga? Pamiętajcie, że tutaj doceniamy Waszą twórczość i nikt nie wymaga profesjonalnej, redaktorskiej publikacji. Liczy się zaangażowanie, pomysł, ciekawa historia, a formy wpisów będziecie się uczyć waz z kolejnymi opublikowanymi tekstami. Pamiętajcie, że ćwiczenie czyni mistrza!

A może jest potrzebny jakiś kurs dla początkującego Blogera?

Co polecam

Jak wyglądała rzeczywistość kilkanaście lat temu, a jak będzie wyglądała w przyszłości. Wspomnijmy jak sobie wyobrażaliśmy technikę za kilka stuleci, a jak to wygląda już dzisiaj. Można z politowaniem pokiwać głową na pomysły reżyserów filmów SF i zweryfikować prognozy. (kaisuj)Drastyczna zmiana rzeczywistości

Kolejna propozycja, to relacja z przebiegu zakładania firmy z zastrzykiem unijnej dotacji. Jeśli zastanawiacie nad skorzystaniem z programu unijnego, to znajdziecie tutaj kilka ciekawych informacji oraz wskazówek. (mordzio)Kilka słów o tym jak założyłem firmę z unijną dotacją

Na koniec ciekawy jak zwykle, wpis o historii 8 bitowego Atari. Nowe konstrukcje i nowe pomysły firmy. Co z tego wyszło - kolejna konsola do gier czy nowa generacja komputerów? A może coś z obu kierunków... (macminik)Atari część X — ostatnie 8-bitowce

A teraz, jak zwykle w tym miejscu mojego wpisu - zestawienie blogów w formie wideo - zapraszam:

*******************************************************************************

Edit:

Bardzo przepraszam, ale przeoczyłem jeden wpis, za co bardzo przepraszam. Poniżej wspomniany tekst, w którym możemy przeczytać o bardzo ciekawej klawiaturze, która przyda się do tabletu.

(ziemowy)Universal Mobile Keyboard — jedna dla wszystkich systemó...

*******************************************************************************


 1. Cyber-mózg

 2. Znak Ognia 5: Tracja 776 — najbardziej hipsterska gra na świecie

 3. Darkest Dungeon — dungeon crawlery wracają do łask

 4. Teleportacja — zapomnij o świecie jaki do tej pory znałeś

 5. Toshiba TransMemory 8GB — mini recenzja

 6. Sprytne skanowanie czyli Fujitsu ScanSnap iX100

 7. Drastyczna zmiana rzeczywistości

 8. SmartEyeglass — inteligentne okulary od Sony

 9. Muzeum ośmiu bitów

 10. SSD vs SSHD — bratobójcza walka

 11. Windows 10 — rzut okiem na wczesną wersję dla telefonów

 12. Ile sprzętu pomieści się w m3?

 13. „Blogger od kuchni” — wywiad z bravo

 14. (RaspberryPi + Node.js) == zdalnie sterowany pojazd

 15. Jak i dlaczego korzystam z Linuxa

 16. Rok z zegarkiem Pebble

 17. Kilka słów o tym jak założyłem firmę z unijną dotacją

 18. Moja krótka przygoda z Debianem

 19. Poziom glukozy we krwi na smart-zegarku? Czemu nie!

 20. Ortopeda na NFZ a naprawa gwarancyjna modemu 3G usb…

 21. Atari część X — ostatnie 8-bitowce

 22. PIT z Ubuntu w sesji live

 23. [DIY] Gimli — terenowy robot inspekcyjny

 24. The Order:1886 — recenzja najbardziej niedocenianej gry ostatnich mies...