Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Blog flesz (15-21.02.15)

Witam w kolejnym podsumowaniu blogów z ostatniego tygodnia. Tak jak poprzednio, mieliśmy sporo świetnych wpisów, które zostały docenione na głównej stronie bloga. Nie słabnie również profesjonalizm i najciekawsze publikacje również były widoczne na stronie głównej portalu. Tematyka, to głównie sprzęt i urządzenia mobilne, które wraz podejściem hobbystycznym, były inspiracjami dla wielu naszych blogerów.

Moim zdaniem

Podczas zbierania materiałów zauważyłem, że bardzo często autorzy oznaczają swoje wpisy tagiem "inne". Już kiedyś o tym pisałem, ale chciałbym ponownie zwrócić na to uwagę. Pomimo, że w większości przypadków pozostałe dwa tagi wystarczająco dobrze opisują zawartość, to dodatkowo dokładamy "inne". Jest to jeden najczęściej wybieranych tematów, ale czy aby na pewno jest on konieczny? Czy nie zaciemnia nam to chmury tagów? Zastanówmy się na tym.

Kolejną uwagą jest to, że podczas opisywania jakiegoś sprzętu - brak jest jego zdjęć w publikacji. Może autorzy doskonale wiedzą o co chodzi i być może część czytających też będzie wiedziała. Niestety duża część odwiedzających nie będzie miała pojęcia i pewnie nawet nie przeczytają Waszego tekstu. W ostatnim tygodniu, mieliśmy parę takich wpisów, w których aż się prosi o grafikę. Zachęcam do dodawania zdjęć, wyjdzie naprawdę fajniejszy i przyjemniejszy wpis, a do tego zwiększy Wam się oglądalność :-)

Ostatnia rzecz jest mniej przyjemna. Trafiły się bowiem - już nie pierwszy raz - wpisy zahaczające o plagiat, czyli mniejsze lub większe fragmenty tekstów skopiowane z innych stron, jako własne. Początkujący Blogerzy pragną tym samym jakoś zaistnieć, ale czy to aby na pewno dobra droga? Pamiętajcie, że tutaj doceniamy Waszą twórczość i nikt nie wymaga profesjonalnej, redaktorskiej publikacji. Liczy się zaangażowanie, pomysł, ciekawa historia, a formy wpisów będziecie się uczyć waz z kolejnymi opublikowanymi tekstami. Pamiętajcie, że ćwiczenie czyni mistrza!

A może jest potrzebny jakiś kurs dla początkującego Blogera?

Co polecam

Jak wyglądała rzeczywistość kilkanaście lat temu, a jak będzie wyglądała w przyszłości. Wspomnijmy jak sobie wyobrażaliśmy technikę za kilka stuleci, a jak to wygląda już dzisiaj. Można z politowaniem pokiwać głową na pomysły reżyserów filmów SF i zweryfikować prognozy. (kaisuj)Drastyczna zmiana rzeczywistości

Kolejna propozycja, to relacja z przebiegu zakładania firmy z zastrzykiem unijnej dotacji. Jeśli zastanawiacie nad skorzystaniem z programu unijnego, to znajdziecie tutaj kilka ciekawych informacji oraz wskazówek. (mordzio)Kilka słów o tym jak założyłem firmę z unijną dotacją

Na koniec ciekawy jak zwykle, wpis o historii 8 bitowego Atari. Nowe konstrukcje i nowe pomysły firmy. Co z tego wyszło - kolejna konsola do gier czy nowa generacja komputerów? A może coś z obu kierunków... (macminik)Atari część X — ostatnie 8-bitowce

A teraz, jak zwykle w tym miejscu mojego wpisu - zestawienie blogów w formie wideo - zapraszam:

*******************************************************************************

Edit:

Bardzo przepraszam, ale przeoczyłem jeden wpis, za co bardzo przepraszam. Poniżej wspomniany tekst, w którym możemy przeczytać o bardzo ciekawej klawiaturze, która przyda się do tabletu.

(ziemowy)Universal Mobile Keyboard — jedna dla wszystkich systemó...

*******************************************************************************

 1. Cyber-mózg
 2. Znak Ognia 5: Tracja 776 — najbardziej hipsterska gra na świecie
 3. Darkest Dungeon — dungeon crawlery wracają do łask
 4. Teleportacja — zapomnij o świecie jaki do tej pory znałeś
 5. Toshiba TransMemory 8GB — mini recenzja
 6. Sprytne skanowanie czyli Fujitsu ScanSnap iX100
 7. Drastyczna zmiana rzeczywistości
 8. SmartEyeglass — inteligentne okulary od Sony
 9. Muzeum ośmiu bitów
 10. SSD vs SSHD — bratobójcza walka
 11. Windows 10 — rzut okiem na wczesną wersję dla telefonów
 12. Ile sprzętu pomieści się w m3?
 13. „Blogger od kuchni” — wywiad z bravo
 14. (RaspberryPi + Node.js) == zdalnie sterowany pojazd
 15. Jak i dlaczego korzystam z Linuxa
 16. Rok z zegarkiem Pebble
 17. Kilka słów o tym jak założyłem firmę z unijną dotacją
 18. Moja krótka przygoda z Debianem
 19. Poziom glukozy we krwi na smart-zegarku? Czemu nie!
 20. Ortopeda na NFZ a naprawa gwarancyjna modemu 3G usb…
 21. Atari część X — ostatnie 8-bitowce
 22. PIT z Ubuntu w sesji live
 23. [DIY] Gimli — terenowy robot inspekcyjny
 24. The Order:1886 — recenzja najbardziej niedocenianej gry ostatnich mies...
 

internet inne

Komentarze

0 nowych
ziemowy   7 #1 22.02.2015 13:38

Hmm...nie wiem czemu pominąłeś mój wpis w podsumowaniu mimo, że pojawił się na głównej bloga.

xywa11   10 #2 22.02.2015 14:20

@ziemowy: nie przeczytałem dokładnie od deski do deski, ale czy czasami nie jest to subiektywne podsumowania tygodnia na blogu autora?

ziemowy   7 #3 22.02.2015 14:23

@xywa11: Z tego co widzę, to list wpisów które znalazły się na głównej, no ale może algorytm autora jest trochę inny.

bravo   19 #4 22.02.2015 14:29

@ziemowy: Faktycznie - teraz to zauważyłem. Z góry bardzo przepraszam za pominięcie. Nie wiem jak to się stało... Czasami jest tak, że wpisy są wrzucane na główną w różnym czasie i mogło się zdarzyć, że wpis wskoczył pomiędzy już te spisane (bo pojawiają się według daty publikacji, a nie kolejności dania na główną). W każdym razie przepraszam. Postaram się zwracać większą uwagę na tę kwestię w przyszłości.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #5 22.02.2015 19:15

Nie popełnia błędów, ten co nic nie robi, a w sumie to chyba pierwszy raz ci się zdarzyło. No i oczywiście świetna robota, jak zwykle zresztą.

Autor edytował komentarz.
mesho   8 #6 22.02.2015 20:04

Jak na debiucik dobre miejsce mam :D

kaisuj   11 #7 22.02.2015 20:50

Po raz kolejny dziękuję za podsumowanie. Heh, kolejny tydzień mamy za sobą. Nawet nie wiadomo kiedy ten czas minął.
A co do samej konwencji podsumowania, to przyszedł mi taki pomysł, z którego możesz skorzystać lub nie, a mianowicie subiektywne nominacje do wpisu miesiąca. Później zobaczylibyśmy ile udało się prawidłowo wytypować.
Chyba mi się udzieliła noc oscarowa. Nominowani w tym tygodniu są...