Android dla wymagających [cz. 1]

Nie da się ukryć, że rynek smartfonów został zdominowany przez słuchawki napędzane Androidem. System ten, choć wciąż nie idealny, ma zarazem wiele zalet, a wśród nich możliwość daleko idącej konfiguracji. Większości użytkowników wystarczy zapewne podstawowy zestaw aplikacji dostarczany już z systemem, ale co zrobić, gdy mamy większe wymagania? Wystarczy choćby dokompletować odpowiednie oprogramowanie i tym właśnie się zajmiemy.

Jak zmodernizować starego laptopa

Wyjaśnienie

W związku z wątpliwościami, czasem słusznymi, pojawiającymi się w komentarzach, kilka słów wyjaśnienia. Zanim, Szanowny Czytelniku, rozpoczniesz czytanie niniejszego wpisu, musisz mieć świadomość, że:

  • Ten wpis w żadnym wypadku NIE zaleca kupowania starego laptopa i jego modernizacji. Dotyczy on usprawnienia pracy już POSIADANEGO sprzętu
  • Jeśli jakakolwiek modyfikacja starszego sprzętu ma przekroczyć budżet 500-600 zł, jest ona moim zdaniem kompletnie nieopłacalna

Zabawny "problem" z Outlookiem :)

Wpis będzie krótki, gdyż powstał w pracy, a dotyczy pewnego "katastrofalnego", "paraliżującego" problemu z pocztą, jaki dotknął mojego szefa pod koniec zeszłego tygodnia.

Panika, rozpacz, szukanie kozła ofiarnego...

Otóż, około godziny 10.00 w piątek przybiega do mnie spanikowany szef i zdenerwowany (lekko rzecz ujmując) oznajmia, że poczta z tego dnia do niego nie dochodzi, a poczta z dnia poprzedniego dochodzi dopiero w dniu następnym. Rozpoczynam typową procedurę rozpoznania tego strasznego problemu.