Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

WTW - Przede wszystkim komunikacja

Nie pamiętam już czasów kiedy korzystałem z Gadu-Gadu. Z całą pewnością było to bardzo dawno temu. Przez długi okres użytkowałem komunikator Tlen i byłem z niego bardzo zadowolony. Niestety gdzieś w okolicach urodzin Pudelka i innych tworów o2 koncepcja tworzenia dobrego komunikatora na biegunie od GG rozminęła się z mocną komercjalizacją owej firmy. Co prawda nie nastąpiło przebiegunowanie, ponieważ GG jak był platformą reklamową, zatrudniającą programistów o chlebie i wodzie, tak stał się platformą społecznościową z funkcją komunikatora, pożerającą więcej zasobów niż Quake III Arena. W każdym bądź razie Tlen zepsuł się i nadeszła pora by go zmienić.

Próbowałem wielu komunikatorów, ale żaden nie mógł zastąpić mi Tlenu (dużą rolę odegrało oczywiście przyzwyczajenie). I wtedy pojawił się WTW - komunikator stworzony przez Kaworu, będący - jak mówi sam autor:

odpowiedzią na to co się ostatnio dzieje z komunikatorami: "Nowe Gadu-Gadu" - podobno innowacyjne coś, taa, tylko że przy okazji (tutaj podziękujemy obecności flashowym reklamom) obciążyc procesor nawet i do 80%, a i bez nich nie grzeszy szybkością. Gdzie podziały się te komunikatory, które jak ich nazwa wskazuje, umożliwiają głownie KOMUNIKACJĘ, a nie słuchanie radia, czy oglądanie TV... WTW ma przede wszystkim działać szybko, lekko ascetycznie (acz podobno ładnie) wygląda(ć) i nie drażnić użyszkodnika reklamami.

Nie będę porównywał WTW do innych komunikatorów, a już szczególnie GG, gdyż szczerze powiedziawszy boję się go zainstalować żeby nie spaść z fotela. Niemniej jednak postaram się Wam krótko przedstawić WTW i zachęcić do skorzystania z jego dobrodziejstw.

WTW wygląda prosto, ale estetycznie. Zarówno mi jak i innym użytkownikom w takiej postaci się podoba. Jest całkowicie wolny od reklam, posiada czytelny i przejrzysty interfejs, za to nie posiada emotikonek oraz dźwięków, które dla użytkowników komunikatora są zbędne. Wszystko to sprawia, że działa stabilnie, a jego zapotrzebowanie na zasoby komputera jest bardzo małe.

Komunikator Kaworu wyposażony jest w sprawdzanie pisowni, obsługę awatarów, od jakiegoś czasu całkiem sprawnie działające wysyłanie plików, system wtyczek, dzięki którym można wyposażyć WTW w brakujące/dodatkowe funkcje. Posiada obsługę SMS, bota antyspamowego, możliwość filtrowania listy kontaktów, a także znakomitą większość standardowych funkcji komunikatorów oraz innych funkcji, których nie sposób wymienić.

Dlaczego "nie dla idiotów"? WTW nie jest komunikatorem, który przypadnie do gustu każdemu, aczkolwiek odkąd każdy, komu polecam ów komunikator zaczyna korzystać wyłącznie z niego, coraz częściej zaczynam wątpić, że jest tak w istocie. A jest tak z kilku powodów. Przede wszystkim WTW nie jest trendy, nie jest cool i nie ma słit emotikonek, skórek, nie gra, nie tańczy i nie robi tostów. Brakuje w nim wyszukiwarki kontaktów, ale znowu, jest to funkcja, która dla większości użytkowników okazuje się być zbędna, ponieważ całkowicie wystarcza samo dodawania kontaktów i możliwość sprawdzenia ich danych z katalogu. Nie posiada (póki co) rozmów audio/wideo, ale od tego jest np. Skype.

WTW jest mega user-friendly, ALE podczas gdy od użytkownika wymaga się przynajmniej INICJATYWY, aby skonfigurować i użytkować program wg własnych potrzeb, może stać się wrogiem numer jeden dla przeciętnego marnotrawcy RAM-u od lat siedzącego na Gadu-Gadu, chociaż ja osobiście wychodzę z założenia, że im bardziej elitarny jest ten program i jego społeczność tym bardziej mu to służy.

Wątpię żeby na blogi DP zaglądały osoby mało inteligentne, zatem jeżeli szukacie dobrej alternatywy dla swojego dotychczasowego komunikatora i nie straszne są Wam radykalne zmiany i brak niektórych funkcji, które notabene można zainstalować w postaci wtyczek, mogę z całą stanowczością polecić Wam WTW.

Mam nadzieję, że nie pożałuję tych słów i Kaworu wciąż będzie zainteresowany kontynuacją swojego dzieła nieodpłatnie. Dlatego jeżeli przekonacie się do programu skorzystajcie z możliwości dotacji i wesprzyjcie Kaworu dowolną wpłatą pieniężną. Sądzę, iż lepiej jest wesprzeć faceta, który oferuje Wam za darmo tak dobry program, niż dać zarabiać na reklamach i usługach firmom jak GG Network czy o2, dostając w zamian kulawy złom.

WTW @ K2T.eu - InformacjeK2T.eu - Strona Kaworu

P.S. Niniejszy wpis oraz poniższe komentarze autora nie mają na celu atakowania czy obrażania użytkowników innych komunikatorów. Wpis ma jedynie zaznajomić osoby niezdecydowane co do wyboru komunikatora lub chcące zmienić dotychczas wykorzystywany na dobrą alternatywę. 

Komentarze

0 nowych
  #1 06.06.2010 13:11

Również chwalę zalety WTW, ale z przyzwyczajenia wolałem zostać przy gg - starym gg. Nie mam żadnych problemów, huczny problem osób z numerami powyżej iluś tysięcy w praktyce nie występuje.

Z czasem jednak (możliwe że już za 2 lata) starego gg nie da się odpalić na najnowszych OS'ach bez emulator'a, jedyną alternatywą zostanie wtedy przesiadka na WTW.

Może jest to świetny komunikator dla użytkowników Tlenu, ale osobiście wychowany na starym gg nie mogę się przyzwyczaić do rozciągniętej listy kontaktów, przez nieciekawe formatowanie opisów. Do najbliższego zwisu pozostanę użytkownikiem starego gg. Potem - WTW.

GioWDS   15 #2 06.06.2010 13:19

WTW spełnia swoje zadanie dobrze a nawet lepiej ;)
Tytuł wpisu trochę tendencyjny i obrażający użytkowników innych komunikatorów.
A tym zdaniem: "Wątpię żeby na blogi DP zaglądały osoby mało inteligentne" obraziłeś Słitaśną Jolantę.

c0m4r   5 #3 06.06.2010 13:44

Właściwie faktycznie jest tak, że uważam sporą część użytkowników innych komunikatorów (szczególnie GG) za idiotów i mam powody ku temu. Spambot WTW skutecznie owych idiotów ode mnie izoluje :)

artymienek   8 #4 06.06.2010 14:04

@sebt te osoby już i tak wywołały niezłą burzę w komentarzach do WTW

Wpis ciekawy bo dający pogląd na komunikator jakim jest WTW.
Też przeniosłem się na niego z Tlena (duże problemy z obsługą protokołu GG). Zainstalowałem skin, dodałem emoty z tlena i więcej mi nie trza było do szczęścia. Mogę się bez problemu komunikować ze znajomymi, nie denerwują mnie boty, działa funkcja wysyłania kawałków ekranu ... więc program zostaje u mnie na dłużej.

steve polski   1 #5 06.06.2010 14:33

WTW to faktycznie niezła alternatywa dla przeładowanych komunikatorów, jednak wg mnie ciekawszym rozwiązaniem jest przesiadka na kadu dla windows. Rzecz jasna jeśli nie potrzeba komuś innego protokołu. Minimalistyczny, ale ładny. Zupełnie wystarcza. Pozdrawiam

cephei   12 #6 06.06.2010 14:43

miałem WTW, fajny...wolę jednak pidgin...w 2.7 sporo już poprawione

ale nic tylko chwalić za coś takiego jak WTW

duffee   11 #7 06.06.2010 14:53

c0m4r "
Właściwie faktycznie jest tak, że uważam sporą część użytkowników innych komunikatorów (szczególnie GG) za idiotów i mam powody ku temu. Spambot WTW skutecznie owych idiotów ode mnie izoluje :)"

Czyli chcesz przez to powiedzieć iż dzielisz ludzi na Lepszych (tych którzy używają wtw) i tych gorszych ( ktorzy używają GG). Widać iż nie umiesz być bezstronny i chyba masz jakieś kompleksy skoro piszesz w ten sposób.

Ale do meritum. Używam GG, dlaczego, z lenistwa, bo nie chce mi się instalować i sprawdzać kazdego komukatora z osobna czy będzie dla mnie odpowiedni. Jest jeszcze jeden powód, dla którego, używam (choć nie chcę) to zapis w regulamie - chodzi mi o ten "19.Korzystanie z usług Komunikatora Gadu-Gadu (w szczególności komunikacja z innymi Użytkownikami Komunikatora Gadu-Gadu) jest możliwe wyłącznie za pomocą rozpowszechnianego przez Operatora oprogramowania służącego do korzystania z tych usług, dostępnego na stronie internetowej http://www.gadu-gadu.pl, którego dotyczy Licencja w wersji tego oprogramowania udostępnianej przez Operatora bez jakichkolwiek modyfikacji dokonywanych przez inne osoby. Korzystanie przez Użytkownika z usług Komunikatora Gadu-Gadu oraz komunikacja z innymi Użytkownikami Komunikatora Gadu-Gadu za pomocą innych programów, w szczególności służących do świadczenia przez inne podmioty innych usług internetowych, w tym usług komunikatorów internetowych stanowi naruszenie postanowień niniejszego Regulaminu. http://blog.gadu-gadu.pl/?s=regulamin"

I by nie łamać licencji oraz by mieć wsio legalne na komputerze to trzymam to nieszczęsne GG.

Tak często nie korzystam z niego, ale numer mam to już niech jest jakiś klient - a ram ? Wisi mi to, jak mam 8 GB w dualu.

WTW - na razie szumne zapowiedzi - z AQQ też tak było i jak skończyło ?? Tak samo będzie z WTW - autor zobaczy, że program jest popularny to zacznie wciskać jakieś reklamy, by tylko się dorobić - po prostu komercja. Za friko to możesz dostać kopa w **** i nic więcej.

c0m4r   5 #8 06.06.2010 15:26

@duffee, trochę dystansu. Oczywiście, że nie szufladkuję ludzi w ten sposób. Mówiłem o dzieciakach korzystających z GG, analogii do idiotów szukaj bardziej w kontekście reklamy Media Marktu. Nie chodzi dosłownie o idiotyzm, a o dobry, korzystny wybór.

Reszty nie skomentuję, ponieważ jest to wyłącznie Twój prywatny wybór, do którego oczywiście masz prawo.

Natomiast regulamin Gadu-Gadu świadczy nieprawdę stanowiąc o tym, ze komunikacja z użytkownikami sieci GG jest możliwa wyłącznie za pośrednictwem programu Gadu-Gadu. Chyba, że układający regulamin znaleźli się w fikcyjnej rzeczywistości. Te zapisy regulaminu mają chyba na celu zapobiec próbom uniknięcia odpowiedzialności za złamanie regulaminu podczas korzystania z innych komunikatorów internetowych. NIE korzystam z GG od przynajmniej 8 lat. Dotychczas nie zablokowano mi konta, a jeżeli tak się stanie w związku z tym regulaminem to się tylko szeroko uśmiechnę :)

Macenty   3 #9 06.06.2010 15:40

Używam Pidgina, jego już naprawdę bardziej nie da się okroić. Estetyczny, lekki, żadnych bzdur i pierdół. Nie testowałem WTW, ale po zrzutach ekranowych (np konfiguracji) Pidgin zdaje się być lżejszy.

sanurss   4 #10 06.06.2010 15:59

Używałem WTW, jednak długo u mnie nie zostało. Główny minus to brak powiadomień dźwiękowych, które przydają się chociażby jak się odejdzie od komputera :) Głównym powodem, dla którego zmuszony byłem zrezygnować był (i chyba jest) brak możliwości instalacji na Linuksie (nawet na Wine) a tak się składa że lubię się oderwać od Windows co jakiś czas ;)
Tlen7 dostępny jest na każdą platformę i bezproblemowo działa z XMPP i GG, więc polecam każdemu kto potrzebuje wieloplatformowego komunikatora obsługującego najpopularniejsze w Polsce sieci. Póki co nie ma reklam :)

  #11 06.06.2010 16:04

Co do GG, to sie z Wami zgodze, juz dawno tego nie uzywam z podobnych powodow co wymienione, poprostu szkoda wiecej pisac. Tlena tez troche uzywalem, byl wporzadku i mi w niczym nie przeszkadzal, ale potrzebowalem czegos wiecej, wiec zmienilem na Mirande. Tu jest mnostwo roznych wtyczek, jak sie komu co podoba, a przy tym nie ma reklam i nie obciaza systemu! Na mirandzie moge sie komunikowac z ludzmi z roznych innych sieci jak np: msn, skype, tlen, gg i wiele innych. Goraco polecam.

Avide   1 #12 06.06.2010 16:11

WTW, ftw! :) Najlepszy komunikator, z jakiego przyszło mi korzystać na Windowsie.

JanStefan   6 #13 06.06.2010 16:26

Jeżeli chodzi o wpis, to szczerze jest na niskim poziomie. Głównie przyczepić się o zbędne wstawki, które raczej zniechęcają użytkowników Gadu-Gadu (i innych), do przetestowania komunikatora, a chyba nie o to chodzi w przedstawianiu jakiegoś produktu, by zniechęcać. Idea jest zupełnie inna, a autor raczej o niej zapomniał.

PS

Program wcale nie jest skomplikowany w obsłudze, a osoby przepadające za minimalizmem (choć sam komunikator ma wiele możliwości i wiele ofiaruje na samym starcie) polubią go z pewnością.

Na starcie ma chociażby sprawdzanie pisowni. Nie wiem jak to wygląda na Gadu-Gadu (jeżeli ma po wyjściu 10 - to świetnie), czy obecnym Tlenie, ale jeszcze niedawno musiałem szukać wtyczek.

Bardzo ważną rzeczą dla mnie są aktualizacje. Widać że osoba odpowiedzialna w dalszym ciągu pracuje na udoskonaleniem komunikatora. Pojawiają one się na bieżąco, a program sam za nas pamięta o aktualizacjach, bowiem zawiera automatyczne aktualizacje.

Dodatkową zaletą programu, jest to, że samemu można wpłynąć na rozwój programu, nie mając odpowiedniej wiedzy. Wystarczy przedstawić pomysł na forum, a gdy ten okaże się dobrym zostanie umieszczony w programie, lub powstanie odpowiednia wtyczka.

Pozdrawiam

szpon5   10 #14 06.06.2010 16:46

WTW - świetna alternatywa dla kiedyś najlepszego komunikatora o nazwie Konnekt. Co prawda, WTW nie posiada jeszcze tylu wtyczek co Konnekt, ale za to jest nadal rozwijany i wciąż powstają do niego nowe.

soanvig   10 #15 06.06.2010 17:31

DZIĘKI CI! Miałem iDeska, ale WTW jest o niebo lepszy! Ekstra!

G.Gn7Ex   6 #16 06.06.2010 17:54

@duffee
A ja właśnie m.in SPECJALNIE z powodu tego 19 pkt. regulaminu NIE KORZYSTAM z zasyfionego "komunikatora" Gadu-Gadu.

A co do AQQ(z którego korzystam obecnie) to owszem - są i tam reklamy, ale porównywać je z reklamami z Gadu-Gadu to te z AQQ przynajmniej nie przysłaniają mi samego komunikatora!

A tak na serio to przede wszystkim nie z powodu ilości reklam przeszedłem na AQQ....

"WTW - na razie szumne zapowiedzi - z AQQ też tak było i jak skończyło ?? Tak samo będzie z WTW - autor zobaczy, że program jest popularny to zacznie wciskać jakieś reklamy, by tylko się dorobić - po prostu komercja."

Możliwe(choc akurat w Konnekcie tak nie było)... nie mniej jednak, tak to już jest z zamkniętym oprogramowaniem.

  #17 06.06.2010 18:02

WTW jest w porządku. Sympatycy WTW mogą wesprzeć go swoja obecnością na stornie FB. Inne ascetyczne komunikatory to LiteGG i napisany w javie wieloplatformowy JavuJavu. Zaletą jest mozliwość odpalenia go na usb podpiętego do każdego systemu na którym jest "maszyna javy".

nilphilus   2 #18 06.06.2010 18:07

Autor jakby chciał za to kasę pracował by nad GG, bo tak ową ofertę zresztą miał - więc o te reklamy tak strasznie się nie martwcie. WTW też nie będzie miało nie wiadomo jak dużo użytkowników, bo celuje w mniejszą ilość użytkowników wymagających szybkości i estetycznego wyglądu bez bajerów ;-)

Tytuł raczej dziwny, obrażanie użytkowników gg też mija się z celem - ich sprawa czego używają, więc jedyne co wypada zrobić to podać alternatywy ;-)

DawidDS4   5 #19 06.06.2010 18:11

Ja tam wolę AQQ z wtyczką Antyspam, a reklamy można legalnie ukryć. Wycinanie skrawka ekranu i bardzo szybki przesył plików trzymają mnie przy AQQ, a przy tym łatwość instalowania wtyczek.

WTW u mnie się zacinało i dałem sobie spokój, ale jeżeli ma podobne możliwości do konnekta, to polecam zamiast GG jak najbardziej.

  #20 06.06.2010 18:24

Program jak najbardziej ma funkcję wyszukiwania kontaktów: wystarczyć zacząć pisać w głównym oknie programu :)

  #21 06.06.2010 18:33

"Mam nadzieję, że nie pożałuję tych słów i Kaworu wciąż będzie zainteresowany kontynuacją swojego dzieła nieodpłatnie." do momentu aż jakiś zagraniczny inwestor nie podsunie czeku in-blanco :P :)

  #22 06.06.2010 18:42

Bardzo dobry komunikator. Korzystam z niego na co dzień i jestem bardzo zadowolony. Co prawda, żeby spełniał w 100% moje zapotrzebowanie musiałem dograć dwie wtyczki ale z tym nie było żadnego problemu. Szczerze polecam.

spajder'eu   2 #23 06.06.2010 18:46

Polecam wszystkim serdecznie ;]

Korzystam już jakiś czas i wszystko działa bez żadnych problemów!

  #24 06.06.2010 19:03

Na samym początku gdy miałem internet korzystałem z gadu-padu, ale naprawdę krótko, bo zaraz znalazłem cudowną alternatywę w postaci AQQ 1.x.
Wersja 2 przyniosła ze sobą na początku "cios", ale potem człowiek się przyzwyczaił. Niestety, jest to program finansowany przez Wapstera i w pełni zamknięty, więc pojawienie się reklam było kwestią czasu. Poza tym kilka miesięcy temu zaliczył spory poślizg z aktualizacjami.

Na systemie Windows używam obecnie WTW - raz że szybki, dwa, że do komunikacji w zupełności wystarcza, trzy, że wygodny, cztery, że natywnie x64. Program się rozwija, autor ma swoje zasady, które pokrywają się w dużej mierze z moimi no i bardzo mi to pasuje :]
W wypadku Linuxa to oczywiście Pidgin - na Windozie chodzi gorzej niż WTW (acz również bardzo dobrze).
No ale kto w epoce komputerów z ponad 2 GB ramu przejmuje się tymi kilkoma mb?

  #25 06.06.2010 19:20

@GioWDS Użytkownicy WTW już tak mają, że tylko jadą po innych komunikatorach bo ich jest najlepszy. Nienawidzę takiego prostackiego zachowania.

c0m4r   5 #26 06.06.2010 19:26

"Jeżeli chodzi o wpis, to szczerze jest na niskim poziomie. Głównie przyczepić się o zbędne wstawki, które raczej zniechęcają użytkowników Gadu-Gadu (i innych), do przetestowania komunikatora, a chyba nie o to chodzi w przedstawianiu jakiegoś produktu, by zniechęcać. Idea jest zupełnie inna, a autor raczej o niej zapomniał."

Idea jest taka, by przedstawić program ludziom, którym faktycznie takie rozwiązanie jest potrzebne. Napisałem jakie są fakty, nie tworzyłem reklamówki programu do gazety.

"Program wcale nie jest skomplikowany w obsłudze, a osoby przepadające za minimalizmem (choć sam komunikator ma wiele możliwości i wiele ofiaruje na samym starcie) polubią go z pewnością."

A jednak wiele osób włącza WTW i rezygnuje bo "nie potrafi się połapać". Dlatego pisałem, że sam powoli przestaję w to wierzyć.

"Tytuł raczej dziwny, obrażanie użytkowników gg też mija się z celem - ich sprawa czego używają, więc jedyne co wypada zrobić to podać alternatywy ;-)"

No dobrze, uparliście się, że obrażam użytkowników GG w takim razie pragnę sprostować, iż mój wpis nie miał na celu obrażania kogokolwiek. Niemniej co do faktu, iż większość internetowych idiotów korzysta z GG - zdania nie zmienię. Wpis nie miał na celu reklamować i zachwalać WTW tylko pokazać alternatywę. I choć życzę WTW jak najlepiej to jednak nie chciałbym by tłumnie użytkownicy GG się na niego przesiadali więc pozwoliłem sobie na dosadność. Tytuł jest analogią do reklamy Media Markt, która przecież również sugeruje jakoby klienci innych sklepów byli idiotami (wg toku rozumowania osób mających do mnie pretensje :)).

c0m4r   5 #27 06.06.2010 19:33

"@GioWDS Użytkownicy WTW już tak mają, że tylko jadą po innych komunikatorach bo ich jest najlepszy. Nienawidzę takiego prostackiego zachowania."

Mylisz się. Jestem w stanie wymienić całą masę komunikatorów godnych polecenia. Między innymi GG Lite, Kadu, Miranda, Konnekt, AQQ, Pidgin. wielu moich znajomych używa ich z powodzeniem. Ja nikogo nie atakuje, a do twierdzenia, że GG to "kulawy złom" mam całkowite prawo i sądzę, że słuszne argumenty.

  #28 06.06.2010 19:38

@c0m4r Bo taki użytkownik trafia się jeden na milion.

  #29 06.06.2010 19:47

@duffee, sęk w tym, że cytowany kawałek regulaminu (bo to nie jest licencja), w moim mniemaniu, jest sprzeczny ze stanem teraźniejszym, tzn. "Komunikator GG już nie istnieje". Oprogramowanie serwowane przez (firmę, team - nie wiem jak oni się teraz zwą) GG nie jest komunikatorem i bliżej mu do jakiegoś rodzaju platformy społecznościowej + reklamowej, "z funkcją komunikacji". Masz w nim multum "sprawności", które z "pisaną/gadaną" komunikacją z innymi ma tyle wspólnego, co np. ja z pilotażem lotniczym (teorię znam, ale to nie czyni ze mnie pilota - co najwyżej do telewizora ;)). Także w takim świetle i z ówczesnym oryginałem GG, jak dla mnie, tak czy siak naruszany jest regulamin lub jest on nieaktualny/sprzeczny ze stanem faktycznym (pomijam wersje starsze od co najmniej 7-8).

"WTW - na razie szumne zapowiedzi - z AQQ też tak było i jak skończyło ?? Tak samo będzie z WTW - autor zobaczy, że program jest popularny to zacznie wciskać jakieś reklamy, by tylko się dorobić - po prostu komercja. Za friko to możesz dostać kopa w **** i nic więcej." - Generalizujesz tylko na jednym przykładzie, tak jakby tylko AQQ było alternatywą (który chyba nawet nie był/nie jest pisany przez osoby prywatne - na stronie widnieje, że "AQQ" jest spółką, jak było wcześniej... tego nie wiem, ale chyba niewiele się zmieniło). Bardziej pasowałoby "porównanie" WTW do Konnekta (który swoją drogą wybrał śmierć, niż komercję/reklamy), pisanego przez bodajże jedną osobę (jak dobrze pamiętam, to tylko hao go "robił") lub - trochę dalej - do Mirandy, która swoją drogą dobrze się trzyma i nie ma w niej komercji (protokół GG jest w "standardzie" - ściągając paczkę, masz w niej odpowiednią bibliotekę). Co do innych, znanych komunikatorów (spik, tlen etc.), wypowiadać się nie będę, już z samego faktu, że tworzą je firmy/spółki, a nie osoby prywatne. A propos, wracając jeszcze do cytatu regulaminu i tych "firmowych" komunikatorów, GG powinno chyba wytoczyć im jakiś proces, za możliwość połączeń z ich siecią/protokołem, co nie? GG z pewnością o tym wie, tym bardziej, że jest to jawnie przedstawione na głównych stronach tychże komunikatorów (ot taki dodatkowy dowód na to, że regulamin GG to "pic na wodę, fotomontaż" i można się nim najwyżej podetrzeć ;), bo zapisy są tylko umowne -osobiście nie słyszałem i nie doświadczyłem żadnych kar za użytkowanie alternatywy, choć numer mam od kilku lat, a "oryginału" używałem bardzo krótko).


Co do tematu wpisu, nie używałem jeszcze WTW i jako użytkownik mirandy, nie wiem czy mam się czuć urażony ogólnikowym określeniem "idiota" ;) (po pierwszym komentarzu autora wnioskuję, że chyba jednak nie ;)).
Jeżeli wpis (w jakimś stopniu) ma na celu wpłynąć na popularyzację tytułowego programu/komunikatora, to sądzę, że przydałoby się trochę ogólnych "technicznych" informacji, przykładowo w postaci tabelarycznej istotnych możliwości (co można, a czego na pewno nie) i umieszczenie tego na końcu wpisu (chyba że temat masz zamiar rozwijać kolejnymi wpisami). Przedstawienie zasobożerności też by się przydała, ponieważ stwierdzenie, że "zapotrzebowanie na zasoby komputera jest bardzo małe" nie jest miarodajna (ZU innego komunikatora nie ma tu porównania, a nie każdy ma chęci i czas na testy). Oczywiście całość podana z własnych doświadczeń z programem. Wspominam o tym, ponieważ faktem potwierdzonym jest, że wielu nie jest skorych do szukania informacji na jakiś temat, nawet tych, które ich "ciekawią" (przykład for int. i znajdujących się na nich x dubli problemów/tematów/pytań byłby tu na miejscu ;)). Także taka mała aktualizacja byłaby przydatna dla czytelników (by się nie musieli wysilać z szukaniem lub czytaniem kolejnych stron, tylko od razu skusić się na instalację ;)), jeśli chcesz zainteresować programem.

c0m4r   5 #30 06.06.2010 20:42

"@c0m4r Bo taki użytkownik trafia się jeden na milion."

Znam wielu użytkowników WTW i żaden z nich nie "jeździ" po innych komunikatorach, przynajmniej nie bezpodstawnie. W tym artykule "jeżdżę" wyłącznie po Gadu-Gadu i Tlenie bo uważam, że jest ku temu powód.

"Co do tematu wpisu, nie używałem jeszcze WTW i jako użytkownik mirandy, nie wiem czy mam się czuć urażony ogólnikowym określeniem "idiota" ;) (po pierwszym komentarzu autora wnioskuję, że chyba jednak nie ;))."

Czy będąc klientem Saturna masz się czuć urażony sloganem Media Marktu?

Odniosłem się już do wszystkich wątpliwości. Skupcie się na treści i samym programie, nie na tytule, którego analogia wydaje mi się oczywista, choć jak widać ego niektórych działa wyłącznie jednotorowo. Nie czujcie się atakowani. Peace.

c0m4r   5 #31 06.06.2010 20:49

Zmieniłem temat wpisu i dodałem adnotację podsumowującą dyskusję w komentarzach. Proszę o zakończenie wszelkich sporów bo nie o to chodzi :)

Pozdrawiam

VPN   9 #32 06.06.2010 22:58

Szczerze mówiąc WTW nie jest jakimś rewolucyjnym produktem, wpisuje się raczej jako kontynuacja Konnekta, którego projekt umarł w kontrowersyjnych okolicznościach. Nie jest też przeznaczony dla mas. Niemniej jednak dobrze patrzeć jak się rozwija alternatywa dla GG. Cieszy mnie każdy użytkownik odebrany firmie GG Network S.A., której zapędy finansowe w postaci pakowania reklam i dziwnych usług dla pokemonów już dawno przekroczyły granice przyzwoitości. Tak się po prostu nie traktuje ludzi!

ziggurad   13 #33 07.06.2010 00:20

Ja już od kilku lat używam konnekta i nadal jest dla mnie wystarczający. Minusem jest na pewno brak niektórych rzeczy no i brak aktualizacji itp...

Chodź jakiś czas temu np wyszła nowa wersja wtyczki do gg umożliwiająca komunikację z osobami o jakiś tam wielkich numerach gg i czytanie dłuuuuuuuuuuuuuuuuuugich opisów ;)

Ale spróbuję go wypróbować ;)

Pozdrawiam

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #34 07.06.2010 08:04
revan_mj   4 #35 07.06.2010 16:13

Gwoli ścisłości WTW obsługuje emotikony i powiadomienia dźwiękowe. Trzeba tylko się pofatygować i zajrzeć na forum programu. Są tam odpowiednie wtyczki. Są tam również skórki okna rozmowy, listy kontaktów, itp.

  #36 07.06.2010 22:48

Widzę że są osoby, którym bardzo się nudzi i nie mają większych problemów.

GG, tlen , WTW? Nie dziękuję mam telefon. Na komunikatory nie mam czasu.

Kiepas   5 #37 13.06.2010 18:17

Bardzo dobry wpis i bardzo dobry komunikator. Jestem z niego w pełni zadowolony. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić wszystkim.

Dimatheus   23 #38 17.06.2010 14:48

Hej,

Program po prostu świetny. Odkąd założyłem sobie konto w Jabber'ze na DP i użyłem go po raz pierwszy wiedziałem jedno - lepszego programu nie potrzebuję. Podziękowałem GG i przeniosłem je do WTW - i nie żałuję. :)

Pozdrawiam,
Dimatheus

  #39 04.08.2010 21:40

Czy program WTW lub jakieś wtyczki do niego umożliwiają ukrycie statusu i opisu dla poszczególnych kontaktów? lub inaczej-ustawienie opisu dla konkretnego użytkownika?

  #40 07.08.2010 16:29

Panowie "Powiadomienia o nowej wiadomości" zamiast mruganie na ikonce czyli tzw. kwadraciku to jest obok, to jakieś nieporozumienie!

LordRuthwen   6 #41 18.08.2010 12:06

Ale wyszukiwarka kontaktów działa: klikasz na listę kontaktów i zaczynasz wpisywać nazwę, program sam filtruje ci kontakty.

Ale fakt, ten program jest wielki.

c0m4r   5 #42 27.08.2010 11:11

@LordRuthwen chodzi o wyszukiwarkę kontaktów w katalogu. To o czym mówisz jest filtrowaniem kontaktów.

  #43 15.09.2010 21:15

Jedynym komunikatorem z którym można porównywać wtw jest (a raczej był) konnekt reszta nie dorasta wtw do pięt !

  #44 21.09.2010 07:19

Myślę, że GG mam z przyzwyczajenia i lenistwa. Po prostu mało czasu na testowanie czegoś innego. Z opisu autora o WTW widzę, że jest spoko i bez żadnych fontann i innych skaczących węży. Chyba czas na zmiany bo reklamy w komunikatorze przy odpaleniu to jakieś nieporozumienie. Tylko tracę czas przez nie i się błaznie wobec siebie, że dałem się w to wciągnąć jak ostatni IDIOTA!!! -Wedle przysłowia "Poznaj Stachu po zapachu" -Pzdr

  #45 28.09.2010 01:16

A ja spotkałem się z WTW przypadkowo... bez żadnego polecenia. Potrzebowałem jakiegoś komunikatora, który by obsługiwał protokół GG z pewnego powodu... w pewnym dziale firmy, w której pracuje, wykorzystują GG do szybkiego kontaktu ze spedytorami no i trzeba było zainstalować Nowe GG lub GG 10 ze względu na nową numerację. Wtedy się pojawił bonus.
Najnowsze GG używa jakiejś funkcji - nie wiem do końca jakiej i nie chcę wiedzieć bo straciłem na to trochę czasu i głupio było by się dowiedzieć, że to coś prostego (prawdopodobnie do komunikacji wewnątrz sieciowej), która jest odgórnie zablokowana przez administratorów grupowych firmy w której pracuje i ja jako administrator podgrupy nie mam się z nimi co kopać, bo jak to z administratorami bywa nie da rady, nie można i w ogóle:). WTW obsługuje wyższą numerację i nie jest blokowany:) ... a od siebie powiem, że ja tam wole ze znajomymi przy piwku w barze pogadać niż na komunikatorze...

Dibo - rzeczy niemożliwe od ręki na cuda trzeba poczekać do 3 dni.

  #46 05.08.2011 21:07

Witam wszystkich. Używam wtw2 od roku +/-. Do rozmawiania w ramach gg lub innych komunikatorow jest wystarczajacy. Super alternatywa dla ciezkiego, mozolnego gg, ktore często miało zawiechy lub nie działało. Można też dostosować komunikator do własnych upodobań co jest fajne a dla bardziej wymagających są wtyczki do zainsalowania. Ideałów niema wiec dam 8+

  #47 03.02.2012 21:41

Mam starą wersję (oj, bardzo starą) Tlen'a.
Z poziomu tego progosa rozmawiam z ludźmi na GG.
Tlen ma status nieaktywny dzięki czemu reklama do mnie nie dociera.
Reklam z GG też nie odbieram bo przecież działam na Tlen'ie ;)
Czasem jakiś SPAM wpadnie od idioty co reklamy via GG na losowe nr wysyła ale je ignoruję (w sumie mogę obce kontakty wyłączyć całkowicie).
Do moich celów starcza (a są nimi: po 1 brak reklamy, po 2 możliwość kontaktu).
Pozdrawiam.