LGA2011 Xeon E5 2630 v2 vs. Xeon E5 1650 v2

Cześć, dzisiaj kolejna aczkolwiek niezaplanowana część o platformie LGA2011 :) Udało mi się kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze (230zł z wysyłką) E5 1650 v2. Z tej okazji wpadłem na pomysł aby go przetestować i porównać do mojego poprzedniego CPU - 2630 V2. Więcej o całej platformie pisałem w moich poprzednich wpisach blogowych z października 2019r. Tutaj przytoczę jedynie aktualną specyfikację.

Specyfikacja:

  • CPU: Intel Xeon E5 1650 v2 3.50 GHz
  • Płyta główna: Huananzhi X79 V2.49PB
  • RAM: 4x Samsung M393B1K70BH1-CF8 8GB @1600MHz

LGA2011 w 2019r.? Budżetowy PC do gier i na co dzień. Testy.

Kontynuując poprzedni wpis czas sprawdzić jak całość sprawuje się w praktyce.

Do powyższego zdjęcia należy się kilka słów wyjaśnienia dlaczego pozycja wentylatora na CPU jest taka a nie inna. Powód jest prosty, mocowanie chłodzenia koliduje z pamięciami ram, przez co nie można go zamontować w takiej pozycji aby dmuchał do tyłu obudowy. Nie jest to jednak problem, ponieważ dmuchając do góry nie ma problemu z temperaturami. Na topie obudowy są 2 wentylatory 120mm wyciągające powietrze.

LGA2011 w 2019r.? Budżetowy PC do gier i na co dzień.

Witam po dłuższej przerwie. Pretekstem do powstania tego wpisu jest fakt złożenia przeze mnie "nowego" PC. Po kilku latach z laptopem myśl o powrocie do poczciwego "pieca" wracała do mnie coraz częściej aż w końcu uległem pokusie.

Jak zwykle na początku trzeba odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Nowe czy używane? Intel czy AMD? W moim przypadku odpowiedź na każde z tych pytań brzmi jedno i drugie ;D 

Na starcie zaznaczę też, że nie jest to relacja "na gorąco" ale po kilku miesiącach użytkowania komputera.

HP Stream 7 Signature Edition — opinia po 8 miesiącach

Chwytając dziś za tablet postanowiłem podzielić się z Wami moją subiektywną opinią na temat tego urządzenia. Czy 7 calowy tablet z "normalnym" Windowsem ma sens? Na pewno daje wiele możliwości ale czy faktycznie będziemy chcieli z nich korzystać?

Na początek pozwolę sobie przytoczyć specyfikację.

HP Stream 7 Signature Edition

  • Ekran: 7" IPS (1280x800)
  • Procesor: Intel Atom Z3735G 1,33 GHz
  • RAM: 1GB DDR3L-RS 1333 MHz
  • Pamięć wewnętrzna: 32GB eMMC

Chińska myśl techniczna, czyli przegląd chińskich smartfonów v3.0

Witam ponownie po długiej przerwie! Ostatni wpis z tej serii pojawił się w listopadzie 2013. Pora na aktualizacje. Jak się zapewne domyślacie od tamtego czasu nastąpiły spore zmiany na rynku GSM. Przez ten czas LTE zdążyło się już zadomowić na dobre u przeciętnego kowalskiego, nawet z niezbyt grubym portfelem. Liczba urządzeń w tym standardzie szybko rośnie. Oferty operatorów są coraz lepsze. No dobrze może z wyjątkiem oferty T-Mobile które sprzedaje starter

Lenovo K900 - smartfon w rozmiarze XL z sercem Intela

Pewnego pięknego dnia zadzwonił do mnie kurier z radosną nowiną - "paczka dla Pana". Fajnie pomyślałem, niepozorny kartonik od dobrychprogramów skrywał w sobie zacny sprzęt: Lenovo K900 oraz Netgear Push2TV. K900 nie był dla mnie czymś zupełnie nowym bowiem przewijał już się w moich wpisach jednak nie miałem go osobiście w ręku aż do tej pory.

Samo pudełko skrywające K900 jest raczej standardowych, niewielkich rozmiarów utrzymane w czarnym kolorze z matową powierzchnią.

Chińska myśl techniczna, czyli przegląd chińskich smartfonów v2.0

Popularność mojego ostatniego wpisu trochę mnie zaskoczyła, na dzień dzisiejszy tamten wpis ma ponad 28 tys. wyświetleń więc wygląda na to że się podobał i sądząc po komentarzach ludzie nadal tam zaglądają. Od tamtego czasu minęło kilka miesięcy, idąc za ciosem dziś będzie uzupełnienie o modele które poprzednio pominąłem aby wpis nie był długości tasiemca ;) Dodałem też nowe które pojawiły się w międzyczasie.

Chińska myśl techniczna, czyli krótki przegląd chińskich smartfonów

Ostatnimi czasy rozglądałem się trochę za smartfonem o rozsądnej cenie w stosunku do parametrów, jako iż mój obecny przyprawiał mnie już o nerwicę. Z początku koncentrowałem się na słuchawkach z Windows Phone ale jednak mimo wszystko niechętnie podchodziłem do kwestii porzucenia androida, tym bardziej że mam trochę aplikacji kupionych w Google Play. Małe rozeznanie w temacie i okazało się że chcę zbyt wiele za zbyt mało ;D Szybko jednak znalazło się rozwiązanie. Brzmiało ono "kup chińczyka" ;P Cóż, lubię "dziwactwa" więc pomysł mi się spodobał.

Zchromolili mi Operę

Dawno nie pisałem nic o oprogramowaniu lecz dziś nadarzyła się ku temu okazja. Opery używam od ładnych paru lat a konkretnie od wersji 8.5 (o ile pamiętam pierwsza bez reklam). Sporadycznie także używałem starszych wersji które były jeszcze z banerem reklamowym :DMoja ulubiona przeglądarka Opera doczekała się stabilnej wersji na nowym silniku opartym o znany i lubiany WebKit (Blink).