O smartfonach

Niedawno zakończyłem pięcioczęściową serię o ciekawych komputerowych sprzętach i w jednym z komentarzy ktoś zasugerował abym napisał coś o urządzeniach mobilnych. Na początku stwierdziłem, że to bez sensu. Jednak po zastanowieniu się doszedłem do wniosku że w zasadzie mogę napisać coś o urządzeniach mobilnych, o dzisiejszej sytuacji na smartfonowym rynku oraz jakie jest moje zdanie na ten temat.

Nie to żebym smartfonów nie lubił, przeciwnie lubię i to bardzo. Rynek telefonów smart rozwija się w bardzo szybkim tempie.

Z archiwum D - mix

Dziś 5 i ostatni wpis ma temat dziwnych komputerowych sprzętów. W przeciwieństwie do poprzednich ten nie będzie dotyczył jednego typu sprzętu ale jak nazwa wskazuje będzie to miks ;)

Na dobry początek 2 monitory które robią wrażenie.Pierwszy to monitor firmy NEC o przekątnej 42,4 cala ale taki rozmiar to nic dziwnego ani niezwykłego, to co wyróżnia ten monitor to to że jego ekran nie jest płaski ale zaokrąglony w taki sposób że ma się wrażenie iż otacza użytkownika. Granie w grę

Z archiwum D - zasilacze

Dziś przegląd trochę nietypowych, dziwnych, na swój sposób ciekawych zasilaczy. Tutaj nie ma dużego pola do popisu no bo w końcu zasilacze muszą mieć określony kształt więc nie można zbytnio szaleć z obudową. Dziś typowy zasilacz to czarna puszka z wentylatorem. Do niedawana nawet zasilacze z wyższych półek były szare, dziś to domena sprzętu z segmentu low end, choć też już coraz rzadziej. W tym wpisie znajdziecie krótki przegląd zasilaczy pasywnych a nawet chłodzonych cieczą albowiem takie są inne niż reszta.

Z archiwum D - obudowy

Były już płyty główne i karty graficzne więc przyszedł czas aby znaleźć coś w czym można by to umieścić. Ten wpis będzie poświęcony obudowom komputerowym jednak jak to bywa w tej serii nie będą to takie do końca zwykłe obudowy ;) Nie będzie też tutaj obudów po moddingu.

Na początek obudowy które w zasadzie mają tylko trzymać sprzęt "w kupie" i nie ograniczać do niego dostępu tzw. bench table. Jest to sprzęt dla testerów oraz wszelakich entuzjastów którzy lubią często dłubać przy swoim PC.

Z archiwum D - karty graficzne

Jako że mój poprzedni wpis na blogu dotyczący płyt głównych został raczej ciepło przyjęty to dziś będzie kolejny na temat dziwnego, ciekawego i w jakiś sposób wyróżniającego się sprzętu.Ten wpis będzie poświęcony kartom graficznym. Starsze, nowsze, z wymyślnym chłodzeniem lub nietypowym rozwiązaniem technicznym a także zbyt dziwne aby były produkowane seryjnie.

Z archiwum D - płyty główne

Nie, nie chodzi mi o "D" jak ta część ciała na której teraz siedzisz ;)D jak dziwak (w pozytywnym sensie) czyli to o czym dziś będzie.

Czasem pomagam różnym ludziom w doborze sprzętu do ich "wymarzonego" PCta i chcąc nie chcąc przeglądam co tam jest dostępne w sklepach.

Xeon? Przecież to do serwerów. Niekoniecznie

Od kilku lat w ramach codziennej "prasówki" przeglądam kilka największych polskich portali których główną tematyką jest sprzęt komputerowy. Zauważyłem że kilka z nich co miesiąc przygotowuje konfiguracje zestawów komputerowych które ich zdaniem są najbardziej najbardziej opłacalne w danym przedziale cenowym. Ogólnie rzecz biorąc zwykle zgadzam się z ich wyborem jednak w żadnym z tych zestawów nie pojawia się xeon.

Crucial Ballistix 8GB 1600MHz CL9 - recenzja pamięci i wpływ ich taktowania na wydajność platformy socket 1155

Niedawno postanowiłem przejść na ciemną stronę mocy... tfu, zmienić platformę na Intela, więc potrzebowałem nowych pamięci DDR3 w miejsce moich DDR2.Po przejrzeniu oferty moich ulubionych sklepów stwierdziłem że idealnie nadawał by się jeden z najtańszych zestawów pamięci 2x4GB 1600MHz a mianowicie Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 CL9 1600MHz Dual Channel Kit.Producent oznaczył te pamięci takim symbolem: BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU.

Pamięci nabyłem drogą kupna za 126 złotych polskich.

295 dni z Samsungiem Galaxy Y

Wstępniak

295 dni, dokładnie tyle czasu jestem posiadaczem tego urządzenia znanego także jako GT-S5360. Te kilka miesięcy to aż nadto aby zapoznać się z urządzeniem, systemem Android, wadami i zaletami tego smartfonu. Z założenia miała to być recenzja ale chyba wyjdzie z tego taki mini poradnik.

Decyzja

Postanowiłem że czas już wymienić moją "wysłużoną" Nokię 6300 na coś co ma więcej funkcji, których brak doskwierał coraz bardziej.