Vectone Mobile - nowy operator wirtualny wkracza do Polski

W ostatnim czasie sporo się dzieje na rynku telekomunikacyjnym w tym roku swą działalność zakończyły sieci Mobilking, Carrefour Mova i FreeM a nieco wcześniej jeszcze GaduAIR.

Jednak jak to mówią w przyrodzie nic nie ginie i na polski rynek MVNO (Mobile Virtual Network Operator) wkroczyła Lycamobile a niedawno także Virgin Mobile. Nie zdążyliśmy się jeszcze oswoić z Virgin Mobile a do ataku szykuje się Vectone Mobile. Vectone to sieć międzynarodowa działająca już w Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Szwajcarii i Szwecji.

Promocje w Google Play.

Google świętuje 25 miliardów pobrań plików z Google Play. Promocje trwają już od jakiegoś czasu. Większość z zainteresowanych osób pewnie o tym już wie a tych którzy nie wiedzą informuję że aplikacje i gry można kupić już od 80 groszy!Obniżka jest o 75% a w niektórych przypadkach nawet więcej. Lista przecenionych aplikacji jest dostępna pod tym adresem.Z tej okazji polecam aplikację

Phenom II - NB Frequency a wydajność

Na początku miał to być poradnik w stylu jak podkręcić procesor, jednak poradników tego typu jest w internecie na pęczki, więc doszedłem do wniosku że kolejny był by zupełnie bez sensu. Z tego powodu jest on raczej dla osób które już coś tam wiedzą ;)

O ile zysk wydajności ze zwiększenia taktowania procesora jest oczywisty, to taktowanie NB jest często pomijane zupełnie, lub jest tylko napomknięte że zwiększa to wydajność.

Modding laptopa? Czemu nie ;) Cz.3

Ostatnia część fotorelacji moich zmagań z laptopem HP Compaq 6910p - efekt końcowy.

Jeżeli przebrnęliście przez moje 3 wpisy to Wam gratuluję. Czy to jest wszystko co można zrobić w tym laptopie?Oczywiście że nie ale mi na jakiś czas wystarczy ;DTeraz wiem że pewne rzeczy zrobiłbym inaczej i nie zaczynał najpierw od oklejania najtrudniejszych elementów ale cóż...

mks_vir - minirecenzja

Program legenda, kiedyś na prawie każdym komputerze w Polsce ;) Postanowiłem sprawdzić ile z tej legendy zostało. Markę mks_vir wskrzesiła firma ArcaBit Sp. z o.o. i swoje dzieło udostępniła bezpłatnie. mks_vir bazuje rozwiązaniach i technologiach ArcaBit więc bardzo przypomina inny produkt tej firmy - ArcaVir.

Podobieństwo widać już na etapie ściągania pliku instalacyjnego - jego spory "ciężar" 303MB (wersja 64bit). Instalacja przebiegła standardowo i bez problemów. Aby używać programu trzeba podać swój adres e-mail na który zostanie wysłany klucz licencji (1 rok).

Comodo AntiVirus 2012 - minirecenzja

Zapraszam do przeczytania kolejnego wpisu z cyklu minirecenzji programów antywirusowych. Bohaterem dzisiejszego testu będzie Comodo AntiVirus 2012. Program będzie testowany na nowej paczce malware więc wyniki nie będą porównywalne do poprzednich testów, jednak aby był punkt odniesienia zrobiłem szybki test TrustPort USB Antivirus 2013 z nową paczką. Wróćmy jednak do Comodo. Plik instalacyjny (wersja x64) jest stosunkowo niewielki - 36,9MB.

Minirecenzje - nowa paczka

Po przetestowaniu kilku programów antywirusowych doszedłem do wniosku, że warto by było trochę zmienić sposób testowania i prezentację wyników tak aby były łatwo porównywalne bez potrzeby przebijania się przez poprzednie wpisy. Udostępnię też paczki testowe gdyby ktoś chciał samemu sobie sprawdzić antywirusa, bo o to też dostawałem dużo pytań na PW.

Przygotowałem nową paczkę składającą się z 758 plików. Co ciekawsze umieściłem w osobnych folderach. Paczka została przygotowana z plików umieszczanych na forum SafeGroup. Zawiera m.in.