Modyfikacja biosu na kartach graficznych opartych o chip G92

Dzisiejszy wpis będzie różny od poprzednich ale spokojnie nie jest to koniec serii minirecenzji a raczej przerywnik.

W tym wpisie pokażę Wam jak zmodyfikować bios kart graficznych firmy nVidia opartych o chip G92. Zapytacie no dobrze ale po co to robić ? Otóż już tłumaczę, jeżeli macie podkręconą kartę i znacie już jej możliwości to zamiast bawić się programami można zapisać odpowiednie ustawienia w biosie karty co według mnie jest rozwiązaniem bardziej eleganckim. Druga sprawa to odblokowanie trybu 2D.

Microsoft Security Essentials - minirecenzja

Po kliku dniowej przerwie zapraszam do kolejnej odsłony minirecenzji programów antywirusowych. Dziś przyjrzę się temu co Microsoft ma do zaoferowania w kwestii ochrony antywirusowej. Na początek tak jak w każdej poprzedniej części przygotowałem czysty Windows 7 64bit, potem oczywiście instalacja programu którą można przeprowadzić na dwa sposoby, pierwszy to instalacja z Windows Update tak jak aktualizacje i drugi który wybrałem to tradycyjna instalacja z pliku instalacyjnego (ma tylko 12MB) jak każdy inny program. Program zainstalował się łatwo i szybko.

ArcaVir Antivirus 2012 - minirecenzja.

Zapraszam do piątej z kolei recenzji antywirusa, tym razem znów przyjrzymy się Polskiemu produktowi. Dziś będzie to produkt firmy ArcaBit Sp. z o.o. Tak jak w każdej poprzedniej recenzji zaczniemy ją od pobrania pliku instalacyjnego który w przypadku ArcaVir ma aż 346MB. Program pobrałem w wersji 64bit ponieważ będzie testowany na 64bitowym systemie Windows 7 zainstalowanym na VirtualBoxie, czyli tak samo jak w poprzednich recenzjach. Przeciwnikiem będzie jak zwykle przygotowana przeze mnie paczka złośliwego oprogramowania (ta sama co w poprzednich recenzjach).

Panda Cloud Antivirus Pro Edition - minirecenzja

Zapraszam do zapoznania się z czwartą częścią mojego cyklu minirecenzji programów antywirusowych. Przedmiotem dzisiejszego testu będzie Panda Cloud Antivirus Pro Edition. Testowana będzie pełna wersja ponieważ jakiś czas temu udało mi się zdobyć za darmo licencję z serwisu CNET. Już na początku zaskakuje to że plik instalacyjny ma niecały 1MB ale tak na prawdę jest to instalator typu web installer co znaczy że przy instalacji pobierana jest z internetu reszta potrzebnych danych.

FileMedic Antivirus 2012 - minirecenzja

Trzeci wpis będzie poświęcony nowemu antywirusowi z Polskiego podwórka, czy okaże się godnym przeciwnikiem ? zapraszam do lektury. Tak jak poprzednio Windows 7 64bit z wszystkimi aktualizacjami na VirtualBoxie z zainstalowanym 7-Zipem i paczka testowa. Pierwsze koty za płoty - instalacja.

Bez zarzutu nawet nie trzeba było restartować systemu. Następny krok - aktualizacja.No niestety zaczynają się schody...

I need more speed !

Poprzedni wpis był o linuxie to teraz dla odmiany coś z innej beczki.Zapewne większość z Was ma a nawet używa pendriva i/lub kart pamięci. Możliwe że także tak jak ja używacie karty pamięci + czytnika na USB jako pendriva, a ponieważ na naszych nośnikach można znaleźć wszystko... a nie to z parówkami mi się pomyliło, w każdym razie sprawdziłem dla Was czy nie dało by się przyspieszyć procesu zapisu/odczytu. I tak o to trafiłem na bohatera dzisiejszego wpisu którym jest: tam tararam...