LGA2011 w 2019r.? Budżetowy PC do gier i na co dzień. Testy.

Kontynuując poprzedni wpis czas sprawdzić jak całość sprawuje się w praktyce.

Do powyższego zdjęcia należy się kilka słów wyjaśnienia dlaczego pozycja wentylatora na CPU jest taka a nie inna. Powód jest prosty, mocowanie chłodzenia koliduje z pamięciami ram, przez co nie można go zamontować w takiej pozycji aby dmuchał do tyłu obudowy. Nie jest to jednak problem, ponieważ dmuchając do góry nie ma problemu z temperaturami. Na topie obudowy są 2 wentylatory 120mm wyciągające powietrze.

Czas na testy.

We wszystkich testach był ustawiony tryb "Wysoka wydajność" w Windows 10 przez co procesor utrzymywał taktowanie 2,9 GHz. Karta graficzna działała w trybie OC czyli 1380 MHz na GPU. 

Wszystkie gry były testowane wbudowanym benchmarkiem w FHD. Detale w grach ustawione były na maksymalne wartości a jeśli było inaczej to dołączony jest screen z zastosowanymi parametrami.

Far Cry Primal

Batman™ Arkham Knight

Deus Ex Mankind Divided

 Sleeping Dogs Definitive Edition

 For Honor

 DiRT Rally

Rise of the Tomb Raider

Borderlands 3

Podsumowując sprzęt spełnia w pełni moje wymagania. W sam raz dla niedzielnego gracza. Jest to też ciekawa oferta dla osób lubiących szukać okazji i nie bojących się zakupów w Chinach. Jeśli nie przeszkadza Ci że być może trzeba będzie niektóre rzeczy poprawić na dzień dobry jak np. termopad. Czy lubisz testować nietypowe rozwiązania. Jest to sprzęt dla ciebie ;) Do płyty dostępne są też modowane biosy. Na koniec jeśli nadal interesuje Was temat mogę polecić świetną stronę - kompendium wiedzy o tej podstawce i nie tylko: xeon-e5450.ru