Minirecenzje - nowa paczka

Po przetestowaniu kilku programów antywirusowych doszedłem do wniosku, że warto by było trochę zmienić sposób testowania i prezentację wyników tak aby były łatwo porównywalne bez potrzeby przebijania się przez poprzednie wpisy. Udostępnię też paczki testowe gdyby ktoś chciał samemu sobie sprawdzić antywirusa, bo o to też dostawałem dużo pytań na PW.

Przygotowałem nową paczkę składającą się z 758 plików. Co ciekawsze umieściłem w osobnych folderach. Paczka została przygotowana z plików umieszczanych na forum SafeGroup. Zawiera m.in. fałszywe antywirusy i windows update, ransomware, zero access a także 17 próbek ciekawego paskudztwa jakim jest Gauss.

Niestety wyniki nie będą porównywalne do poprzednich ale wszystkie robione na nowej paczce będę umieszczał na wykresie pokazującym liczbę wykrytych zagrożeń.
Testy będę robił tak jak do tej pory czyli Windows 7 64 bit z wszystkimi aktualizacjami, programem 7-Zip i Operą zainstalowany na maszynie wirtualnej w VirtualBox.

Następnie kopiowanie archiwum na hasło z wirusami na pulpit systemu w VirtualBox, instalacja testowanego antywirusa i aktualizacja go. Aby wypakować malware wyłączam skaner dostępu lub całego antywirusa a po wypakowaniu ponownie uruchamiam go i z domyślnymi ustawieniami skanuję folder z malware skanerem na żądanie.
Jeżeli jest coś co warto by było dodać do paczki testowej, uwagi co do testowania, prezentacji wyników lub propozycje programów do przetestowania wypisujcie w komentarzach pod tym wpisem.
Paczka testowa - pobierz.
Hasło: cabis
PS. Zaktualizowałem wpis o TrustPort USB Antivirus 2013