Z archiwum D - obudowy

Były już płyty główne i karty graficzne więc przyszedł czas aby znaleźć coś w czym można by to umieścić. Ten wpis będzie poświęcony obudowom komputerowym jednak jak to bywa w tej serii nie będą to takie do końca zwykłe obudowy ;) Nie będzie też tutaj obudów po moddingu.

Na początek obudowy które w zasadzie mają tylko trzymać sprzęt "w kupie" i nie ograniczać do niego dostępu tzw. bench table. Jest to sprzęt dla testerów oraz wszelakich entuzjastów którzy lubią często dłubać przy swoim PC. Tego typu obudowy są alternatywą dla składania komputera "na pająka" ;)
Wszystkie tego typu obudowy wyglądają mniej więcej podobnie więc wybrałem moim zdaniem najładniejszego przedstawiciela:

Oraz ta sama obudowa tylko z zamontowanym sprzętem i w innym wariancie kolorystycznym.

Czymś pośrednim pomiędzy klasyczną obudową a bench table jest Antec Skeleton.

Firma Lian Li ma/miała w swojej ofercie wiele ciekawych obudów z czego jak dla mnie najciekawszy jest model który powstał na 20 rocznicę istnienia firmy, mowa oczywiście o słynnym ślimaku czyli Lian Li PC-777. Tę obudowę jedni kochają inni nienawidzą ale faktem jest że kilka lat temu robiła wrażenie i nadal robi. Obecnie można ją dostać tylko z rynku wtórnego ale jak tylko się gdzieś pojawi to natychmiast znika, ponieważ jest to dość poszukiwany model. Szczególnie upodobali go sobie wszelkiej maści modderzy.

Powstała także nowa wersja ślimaka ale nie jest ona już tak okazała jak oryginał - Lian Li PC-U6. Choć przynajmniej da się ją kupić ;)

Kolejna obudowa, gdyby nie logo to pomyślałbym że mówi do mnie "I`m a PC" ;P
Szczególnie srebrna wersja przypomina mi wyglądem sprzęt Apple.

Montaż płyty głównej także jest nietypowy ponieważ płyta jest skierowana tylnym panelem ku górze.

Dla odmiany zwykła obudowa ale w ciekawej wersji - Cooler Master Elite 334 Fanboy eee... znaczy się Nvidia Edition ;)

Antec Lanboy Air to obudowa którą jak zobaczyłem po raz pierwszy to pomyślałem "OMG DeWALT zaczął robić obudowy komputerowe..."

BitFenix ma w ofercie kilka obudów w różnych wariantach kolorystycznych i o dość niebanalnym wyglądzie z czego ostatnio największą popularnością cieszy się Prodigy.

Dzięki tej obudowie składanie komputera "na pająka" nabierze nowego wymiaru ;D

Może jednak zamiast pająków i ślimaków wolicie coś w kształcie budynku np. Burdż al-Arab ? Proszę bardzo.

Tutaj mamy coś dobrego dla hipsterów :P Obudowa modułowa - każdy otwiera się oddzielnie.

To z pewnością najdziwniejsza obudowa która nie jest modem. Nie jestem tylko pewien czy finalna wersja także będzie jeździć, prawdopodobnie nie ale jak znam tą firmę to pewnie będzie można dokupić odpowiednie moduły/części (które na pewno nie będą tanie).

Asus zwykle robi dobry i ładny sprzęt, kiedyś jednak zrobili coś takiego...

To jest jeszcze nic, pewna firma zrobiła obudowę przypominającą plastikowego transformersa z zezem rozbieżnym.

Takie cuda znamy też pod bardziej swojską nazwą Tracer TRO-410 Transformer.

W każdym moim poprzednim wpisie był motyw z białym sprzętem więc i teraz coś się znajdzie.

Coś o klasycznej, minimalistycznej formie oraz matach wyciszających w fabrycznym wyposażeniu.

GMC R-4 BullDozer Exterior raczej nie przypadnie do gustu wielbicielom minimalistycznych obudów ;P

Nie może zabraknąć także Cooler Master COSMOS II. Obudowa dosyć popularna ale ma ciekawą formę i nadaje się nawet dla najbardziej rozbudowanych konfiguracji.

Większość pokazanych tu obudów nie jest tania, niektóre niedostępne lub trudno dostępne ale ta "kwitnąca" obudowa należy do tych przystępnych cenowo (choć niezbyt dobrych).

Brakuje tu jeszcze konstrukcji typowo pod HTPC więc już naprawiam ten błąd. Zaczynam więc od niezbyt ładnej i niepozornej obudowy ale to co najważniejsze kryje się w środku. Co ciekawe obudowa jest jednocześnie radiatorem chłodzącym procesor oraz kartę graficzną i to pasywnie!

Przedstawiciel obudów z pleksi także tu się znajdzie. Wszystko fajnie ale to wygląda dobrze tylko przez kilka-kilkanaście dni, zanim nie zacznie się zbierać kurz. W dodatku taka obudowa pokazuje wszystko, zarówno to co chcemy pokazać jak i to co wolelibyśmy ukryć.

W UV wygląda efektownie.

A co powiecie na obudowę z ekranem dotykowym?

Na zakończenie bonus.

Pamiętajcie chłodzenie jest najważniejsze ;D