Odkurzacz 12 nadchodzi

Po długiej przerwie ciszy, 12 grudnia o godz. 12:12 ukaże się naszym oczom całkowicie odmieniony wizualnie Odkurzacz 12. Czas, jaki potrzebny był do jego stworzenia (od ostatniej wersji 11.3, ukazanej w sierpniu 2008 roku, czyli 15 miesięcy temu !!!!) nie poszedł na marne, nowy Odkurzacz ma ponad 420 poprawek względem wersji 11.3. Jak informuje autor programu, jest to największa aktualizacja w historii programu, i również najbardziej dopracowana, dzięki grupie BETATesterów.

Dodano nowy moduł „Aktualizacja składników Odkurzacza” (ASO), odpowiedzialny za aktualizowanie nie tylko bazy sygnatur, ale także poszczególnych modułów, jak i całego Odkurzacza wraz z modułami. Niestety usunięto Monitor instalacji oprogramowania (MIO), jednak przy stale rozwijanej bazie sygnatur, która na stan obecny rozpoznaje prawie 3000 zbędnych plików, ten moduł nie był aż tak bardzo ważny.

Na stan obecny dostępna jest wersja Odkurzacza Release Candidate 3, co przy 32 Betach samego modułu Odkurzacz mówi samo przez siebie, że produkt jest niemal w 100% dopracowany.

Co opóźniło premierę Odkurzacza 12? Na pewno 4 czynniki, które pojawiały się z czasem i należało je wziąć pod uwagę.
A są to:
-Pojawienie się Windows 7 (czyli trzeba było dostosować Odkurzacz do tego systemu);
- Opera 10 (i związane z tym inne nazwy i miejsca cache, historii i plików tymczasowych);
- Firefox 3.5 (to samo co wyżej);
-Chrome (wiadomo, że to samo co wyżej ;D)

Cały changelog (może jeszcze nieznacznie ulegać zmianie) jest pod adresem:
http://forum.odkurzacz.prohost.pl/index.php?topic=63.msg10844#msg10844

Jest również filmik pokazujący wygląd Odkurzacza 12:
http://www.youtube.com/watch?v=Uv5ieMw-OW8

Pomimo, iż premiera była dość sporo razy przekładana, teraz już wiadomo, że premiera będzie 12 grudnia o godzinie 12, ale czy Autor trafi akurat w 12 minucie to już trudno powiedzieć ;D. Czas, jaki trzeba czekać na 12-tkę, przełożył się na jakość produktu.

Pozdrawiam, BETA Tester Odkurzacza.