HTC bez Cortany

Wczoraj każdy posiadacz telefonu z Windows Phone, który odrobinę się postarał, doczekał się aktualizacji systemu do wersji 8.1 Preview. Najwidoczniej użytkowników chcących jak najszybciej tchnąć nowe życie w swoje telefony było tak wielu, że przekroczyło to najśmielsze oczekiwania Microsoftu.

Windows 8.1 - krok w dobrą stronę

Powiem szczerze: burza, jaka narasta wokoło przycisku start, reklam w aplikacjach ModernUI i znowu brakującego starego menu start wygląda bardzo zabawnie. Jako użytkownik, który od razu po udostępnieniu obrazów *.ISO od razu pobrał i wziął się do testów widzę to tak: nikt nie widział, nikt nie słyszał, wszyscy buczą. Co mam na myśli?

Użytkownicy dobitnie i po raz kolejny pokazują, że wiedzę o Windows czerpią z Internetu, a nie z tego że faktycznie używali. Niektórzy nawet twierdzą, że dodany z powrotem przycisk start obraża ich inteligencję. Hmm...

O gderaniu raz jeszcze...

Na wstępie dziękuję serdecznie redakcji DobrychProgramów za to, że mój pierwszy wpis został dostrzeżony przez Was i został wyróżniony trafiając na cotygodniowe podsumowanie. Dziękuję! :)

Jak doskonale wszyscy wiemy zbliża się wielkimi krokami ważne wydarzenie jakim jest premiera Windows 8 - podobno ostatniej edycji Windows dla 32-bitowych procesorów. Choć prawdę mówiąc nie wiem jak było przed poprzednimi premierami to wydaje mi się, że tym razem emocje wyjątkowo sięgają zenitu bijąc chyba wszelkie rekordy. O jakich emocjach mowa? No, a o jakich może być...

Nie można ciągle gderać...

Jak wszyscy wiemy, zbliża się nowa wersja systemu Windows. Okazało się właśnie, że wbrew wcześniejszym doniesieniom ze strony Microsoftu nie będzie można wybrać interfejsu użytkownika, z którego aktualnie chcemy korzystać. Oznacza to, że menu start, panel personalizacji interfejsu modern, lock screen i kilka innych rzeczy jest zupełnie przebudowanych i odmiennych niż to, co znaliśmy do tej pory. Nowy interfejs nawiązuje silnie do mobilnego systemu operacyjnego - Windows Phone. W ten właśnie sposób Microsoft znowu stawia pierwsze większe kroki w kierunku wejścia na rynek tabletów.