Noc muzeów 2014 – komputery w wojsku dawniej i dziś

Kto powiedział, że portale społecznościowe są do niczego? Tym nietypowym pytaniem, jak na tytuł, rozpocznę wpis. Społecznościówki są w porządku, o ile subskrybujemy tych, których powinniśmy - dzięki temu w mojej wiosce, gdzie ptaki już zawracają, dowiedziałem się że dziś (17.05.2014) jest Noc Muzeów. Od słowa do słowa i stało się - dostałem info (wielkie dzięki koledzy :) ), że niedaleko mojej mieściny z okazji Nocy Muzeów, przez Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach, zorganizowana została wystawa starych komputerów pod hasłem "Komputery w wojsku - dawniej i dziś". Długo się nie zastanawiałem. Pytanie do dzieci, decyzja, wyjazd - zdążyliśmy dojechać na ul. 11 Listopada 13 w Katowicach na wystawę tuż przed otwarciem...

Wszystko działo się tak spontanicznie, że nie zdążyłem się odpowiednio przygotować, między innymi nie zabrałem ze sobą aparatu, więc nie rzucajcie do mnie kamieniami - zdjęcia są zrobione telefonem i są słabej jakości, a obrabiać też mi się za bardzo nie chciało... Mimo wszystko da się (chyba) poczuć towarzyszący wystawie klimat. Nie będę już zbyt wiele tu pisał - zapraszam do rzucenia okiem, jak to ogólnie wyglądało:

i tak w telegraficznym skrócie dotarliśmy do końca naszej foto-retro-wycieczki. Warto było pojechać - nie żałuję. Dzieciaki zobaczyły w co ojciec pogrywał będąc niewiele starszy od nich, ja też sobie z łezką w oku przypomniałem stare dzieje, ehhh. Niestety główne atrakcje były niedostępne, bo zainteresowanych były hordy. Kącik dla najmłodszych spisał się na medal - widać nie tylko najmłodsi czerpali z tego przyjemność, bo ja też bawiłem się wyśmienicie. Zapewne później było o wiele ciekawiej: mniej ludzi z pociechami => większa dostępność do sprzętu. My niestety musieliśmy zmykać. Jeszcze tylko zakup pamiątek i w drogę... bye :)