Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

UE46ES7000, czyli Samsung Smart TV

We wcześniejszych moich wpisach możecie poczytać o tablecie Galaxy Note 10.1, który dostałem od Samsunga do testów. W ramach tej samej akcji otrzymałem także telewizor, ale jakoś jeszcze nie miałem okazji o nim pisać. Przyznam się szczerze, nie miałem natchnienia aby napisać cokolwiek o telewizorze. Telewizor, jak telewizor - co tu pisać? Czy może być w tym coś nadzwyczajnego? Okazuje się, że może i jest tego całkiem sporo, ale po kolei...

Jeśli tv, to tylko...

Jeśli chodzi o monitory, telewizory, to do marki Samsung nie trzeba mnie specjalnie przekonywać. Od lat bowiem uważam, że sprzęt spod tego szyldu, jeśli chodzi o telewizory, jest jednym z tych "z górnej półki". Dowodem na to może być mój dotychczasowy, 9 letni, 29" telewizor CRT tej firmy, który na czas testów zszedł (odpocząć nieco) do piwnicy. Swego czasu był to telewizor "full wypas", którego oceniało się po głównym i chyba w zasadzie jedynym wtedy parametrze: wielkością kineskopu. Dodatkową ciekawostką mogło być odświeżanie na poziomie 100Hz i taki bajer, jak stały poziom głośności, który średnio działa. Od pewnego czasu czekamy na pretekst zakupu nowego tv i najlepiej byłoby, gdyby stary się zepsuł, bo żal tak zastępować go nowym, gdy tamten jeszcze działa, a zepsuć się po 9 latach nadal nie ma ochoty. Na szczęście przyszła pomoc z vortalu DobreProgramy, dzięki któremu wraz z firmą Samsung, jest mi dane doświadczyć nieco świeższej technologii ;)

Woooow...

W przypadku telewizora, który otrzymałem do przetestowania, już samo pudło robi spore wrażenie. Podczas rozpakowywania i montażu ach'om, ech'om nie było końca - na serio: w porównaniu do 29 cali starego telewizora, rozmiar ekranu 46" wprawia w zachwyt. Do tego świetny minimalistyczny design oraz prezencja telewizora na stoliku potęguje pozytywne wrażenia.
Zerkając na tył telewizora też można doznać szoku. Do tej pory dysponowałem 2 wejściami SCART, 1 wejściem antenowym i wejściem Composite. Najbardziej w moim starym tv brakowało mi HDMI. Tutaj mamy do dyspozycji 3 wejścia HDMI, 3 gniazda USB, 1 x Composite, 1 x DVB-T/DVB-C, 1x DVB-S, 1 x External (SCART), Digital Audio Out, LAN, do tego wszystkiego jest wbudowane WiFi i BlueTooth. Jeśli komuś jeszcze mało, to TV można rozbudować dokładając do pokaźnego slotu, znajdującego się także z tyłu, rozszerzenie Evolution Kit. Generalnie i wbrew normalnemu użytkowaniu tego sprzętu, jest z tyłu telewizora na co popatrzeć :)

i jeszcze raz: wooow

Po podłączeniu kabla antenowego i zasilania przystąpiłem do konfiguracji telewizora. Nieco czasu (i tu kolejny szok) zeszło mi na zapoznanie się z pilotem Smart Touch Control, który różni się od standardowych i znanych mi do tej pory pilotów. Kiedy już go ogarnąłem, poruszanie się po menu i różnych ustawieniach telewizora nie stanowiło żadnego problemu.
Cały proces konfiguracji przebiegł bardzo intuicyjnie i bez żadnych przeszkód mogłem przystąpić do normalnego użytkowania telewizora - jak dotychczas: do oglądania. Jakość wyświetlanego obrazu, szczególnie na kanałach HD, robi duże wrażenie. Muszę się przyznać, że niewiele znanych mi telewizorów LCD było w stanie sprostać moim oczekiwaniom. Zawsze coś mi nie pasowało: a to jakieś skalowanie nie takie, a to jakaś pixeloza, a to kontrast nie ten i tak zawsze coś, a tu? No, nie ma się do czego przyczepić. Oczywiście, spore znaczenie ma tutaj jakość, z jaką nadawany jest oglądany program, ale ta przecież nie różni się w różnych lokalizacjach w mieście, a jednak widać różnicę - na plus dla UE46ES7000 oczywiście... Na pewno znaczenie ma tutaj rozdzielczość ekranu (1920 x 1080), użyta technologia odświeżania (Clear Motion Rate 800 Hz) oraz zastosowane funkcje poprawy obrazu: Micro Dimming Pro, 3D HyperReal Engine, Wide Color Enhancer Plus, Ultra Clear Panel, czujnik oświetlenia zewnętrznego, Digital Noise Filter. BTW - Nawet nie zdawałem sobie sprawy, jak ogromne znaczenie dla oczu i ich zmęczenia (a raczej braku zmęczenia) może mieć dostosowywanie jasności ekranu przez czujnik oświetlenia zewnętrznego. Jeżeli chodzi o jakość wyświetlania obrazu, to jestem pod ogromnym wrażeniem - do tej pory myślałem, że takie rzeczy jest w stanie osiągnąć jedynie telewizor plazmowy.

cuda na kiju, panie, cuda na kiju...

Dla kogoś, komu telewizor od zawsze służył jedynie do oglądania programów telewizyjnych, a w przypływie poezji do odtworzenia jakiegoś materiału z zewnętrznego odtwarzacza DVD, wszystkie dodatkowe opcje, jakie oferuje SmartTV, mogą mu się wydawać zbędne. Prawda jest taka, że do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja i łatwo przekonuje.

Telewizor dysponuje technologią wyświetlania 3D - niby niepotrzebny bajer, a jednak sprawia wiele radości. Technologia 3D w UE46ES7000 jest aktywna (migawkowa) i do oglądania generowanego obrazu 3D wymagane są okulary, które mają własne zasilanie i synchronizują się z telewizorem. Przeglądając materiały zamieszczone w Explore 3D na SmartHub'ie można zostać przykuty do telewizora, z otwartą na oścież buzią z zachwytu, na parę ładnych godzin - robi wrażenie. Mankamentem Explore 3D jest wymagane łącze internetowe o przepustowości 10Mbps - w przeciwnym wypadku, po kolejnej próbie buforowania, Explore 3D odmawia współpracy i program kończy się wywalając komunikat z takim wymogiem właśnie. Największe wrażenia z Technologią 3D są oczywiście wtedy, kiedy oglądamy dedykowany materiał trójwymiarowy, jak właśnie z programu Explore 3D. Mniejsze, aczkolwiek także fajne wrażenie daje konwersja zwykłego obrazu 2D na 3D, którą ten model telewizora także potrafi wykonać. Każdy zwyczajny program możemy sobie przekonwertować na 3D w dowolnej chwili.

Standardowo telewizor wyposażony jest w 2 głośniczki o mocy 10[W] każdy. Tutaj nie ma jakiegoś szczególnego zachwytu, ale narzekać też nie można. Dźwięk, który generują jest dobrej jakości. Dodatkowo mamy do dyspozycji takie funkcje jak 3D Sound, AVL, Dolby Pulse, system dźwięku przestrzennego SRS DNSe. Ponadto mamy do dyspozycji optyczne wyjście cyfrowe (Digital out) umożliwiające podpięcie sprzętu audio dla bardziej wymagających.

Czymże byłby nasz Smart TV bez połączenia sieciowego? Byłby zwykłym telewizorem - nic więcej. Do internetu możemy go podłączyć, podpinając się do urządzeń w naszej sieci domowej, poprzez złącze ethernetowe lub, rezygnując z kabli, via WiFi. Nie wiem w czym rzecz, ale pomimo dobrego sygnału WiFi w miejscu, gdzie znajduje się telewizor, jak i poprzez połączenie kablem sieciowym, korzystanie z sieci/internetu na telewizorze odbywa się (mam takie wrażenie) ze 2 razy wolniej. Nie sądzę, aby był to jakiś błąd w konfiguracji, bo każde inne urządzenie w tym miejscu łączy się i pracuje z normalną prędkością połączenia, a do skonfigurowania telewizora do połączenia się z internetem, nie potrzeba posiadać jakichś nadzwyczajnych zdolności, czy wiedzy - wszystko odbywa się intuicyjnie. Mimo wszystko jakoś to działa.

Mając już połączony telewizor do internetu możemy skorzystać między innymi z takich aplikacji, jak: Facebook, Gazeta. pl, ipla, iplex. pl, Orange, Polskie Radio, Tuba FM, TVN Player, Twitter, VOD. Onet. pl, VOD. TVP. pl, Wirtualna Polska. tv, YouTube. Na SmartHub'ie znajdziemy takie rzeczy jak Skype, z którego możemy komunikować się za pomocą wbudowanej kamerki i mikrofonu, przeglądarka internetowa (działa flash), Explore 3D, Search All, Social TV, Kids, Family Story, Fitness, Smart Interaction, Smart Evolution, Samsung Apps.

Kiedy telewizor jest widoczny w naszej sieci lokalnej mamy możliwość z korzystania z zasobów DLNA, które udostępniają nasze inne urządzenia w domu: komputery, laptopy, tablety, smartfony, itd. Jest to bardzo wygodna rzecz, z której często korzystam. Zamiast kopiować jakąś zawartość (zdjęcia, muzyka, film) na pendrive i z niego odtwarzać na telewizorze, wyszukujemy urządzenia w pobliżu i bezpośrednio z nich możemy odtworzyć udostępnioną zawartość - na serio przydatna rzecz.

Do całości dołączony jest jeszcze Blaster, który po zsynchronizowaniu umożliwia sterowanie urządzeniami zewnętrznymi typu DVD, BlueRay za pomocą pilota do telewizora. Oczywiście urządzenia te muszą być zgodne z tą technologią, muszą umożliwiać połączenie się z Blasterem przez BlueTooth - ja niestety nie mam żadnego takiego urządzenia, więc tej funkcjonalności nie testowałem. Jednakowoż, jedną z funkcji dodatkowych jest Anynet+ (HDMI-CEC), która pozwala sterować urządzeniami podłączonymi do telewizora kablem HDMI (zgodnymi z CEC) za pomocą pilota do telewizora właśnie. Ja testowałem tą funkcję z Raspberry-Pi, na którym miałem zainstalowany Raspbmc i muszę przyznać, że współgra to znakomicie.

Jako zupełną ciekawostkę, bo mnie akurat średnio bawi pajacowanie przed sprzętem elektronicznym, dodam że telewizorem można sterować za pomocą gestów lub mowy. Obie metody działają w miarę sprawnie, ale u nas nie sprawdzają się. Gadać do telewizora mało kto u nas chce, a jak funkcja ta jest włączona, to czasem ni stąd, ni zowąd pojawia się menu do sterowania głosem, kiedy tego wcale nie chcemy. Sterowanie gestami mamy wyłączone ze względu na kinect. Używając kinect'a wykonujemy gesty podobne do tych, które odpowiedzialne są za sterownie telewizorem i cała zabawa bierze w łeb, bo po wywołaniu menu do sterowania gestami mamy zasłoniętą znaczną część ekranu, co bardzo drażni. Tak więc, pozostaliśmy przy obsłudze telewizora pilotem.

powiadomić energetykę o zwiększonym zapotrzebowaniu na prąd?

Jakie jest zapotrzebowanie na prąd tego kombajnu? Zapewne pamiętacie jeszcze żarówki z żarnikiem o mocy 100[W] - producent podaje, że niewiele mniej, bo 81[W]. Mniemam, że jest to wartość uśredniona, bo podczas pomiaru wartość ta waha się od ok. 60[W] do 120[W]. Wszystko zależy głównie od ustawień parametrów wyświetlania i tego co aktualnie jest wyświetlane. Resztę można potraktować jako stałą. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony i wręcz z pewnym niedowierzaniem zabrałem się do pomiaru poboru prądu. Telewizor o przekątnej 46" z tyloma upakowanymi możliwościami wydawałoby się, że bez problemu "łyknie" przynajmniej te 200[W] - nic z tych rzeczy. Ciężko było wykroczyć poza wartość, jaką osiągała wspomniana żarówka.

Jakieś wady?

Tak patrząc, co powypisywałem powyżej, to wygląda to wszystko, jak wpis sponsorowany ;) Ciężko doszukać się jakichś niedoskonałości. Prawda jest taka, że jest to chyba najporządniejszy telewizor, z jakim miałem do czynienia. Pomijając ogrom jego możliwości, to sam fakt wysokiej jakości wyświetlanego obrazu sprawia, że jest to telewizor godny polecenia i wart wydanych pieniędzy.
Przyczepić można się jedynie (moim zdaniem) źle umiejscowionej opcji "tryb gry" i to co najbardziej mnie zdziwiło: brak możliwości nagrywania na dysk USB z innych źródeł, jak tuner. Niestety, ale nie nagramy sobie naszej rozgrywki z konsoli, czy nie zrobimy zrzutu ekranu z naszego komputera za pomocą tego telewizora - dla mnie to spore niedopatrzenie. Najprawdopodobniej zrobione jest to celowo, aby nie zgrywać materiałów z DVD czy BlueRay'a, ale aż taki brak zaufania?
Wad ciężko się doszukać, łatwiej w przypadku UE46ES7000 wymieniać zalety. Już, nawet myśląc o wadach, przypomniałem sobie o kolejnej zalecie: obrotowa stopka. Standardowy stojak, w który jest wyposażony ten telewizor umożliwia ustawienie odpowiedniego kąta pod którym patrzymy na telewizor. U nas bardzo przydatna opcja, bo czasami leżąc na skrajnej sofie (pomimo bardzo dobrych kątów widzenia) lepiej patrzy się przekręcając panel na lewo, a bawiąc się z kinect'em - na prawo, bo tam więcej miejsca. Mała rzecz, biorąc pod uwagę całą resztę, a cieszy.

Koniec

I to byłoby na tyle, jeżeli chodzi o sam telewizor. Na koniec dodam jeszcze tylko to, że telewizor ten świetnie współpracuje z różnymi tabletami i smartfonami. Jako, że od Samsunga otrzymałem także do testów tablet Galaxy Note 10.1, w następnych wpisach postaram się przedstawić, jak ta współpraca pomiędzy tymi urządzeniami się odbywa. Planuję jeszcze małą niespodziankę/ciekawostkę, sprawa która nie dla każdego może wydawać się tak oczywista przy współpracy tabletu z telewizorem - tylko nie wiem czy uda mi się spełnić wszystkie zależności. Mimo wszystko, postaram się Was zaskoczyć - teoria głosi, że mój plan jest możliwy do zrealizowania ;) a ten wpis niech będzie takim "krótkim" wstępem do następnych ;) 

sprzęt

Komentarze

0 nowych
command-dos   18 #1 29.03.2013 18:36

@Zbigniew2003 - niestety, nie podzielam Twojego entuzjazmu :) moim zdaniem najsłabszy mój wpis - strasznie jestem z niego niezadowolony, tym bardziej, że na sporo czasu na to wszystko poświęciłem... Cóż, mam nadzieję, że następne będą choć trochę lepsze i będę z nich troszkę bardziej zadowolony. Mimo wszystko, myślę że można stąd wynieść kilka informacji o tym sprzęcie, co generalnie chciałem osiągnąć. Grunt, to użyteczna informacja...

Scorpions.B REDAKCJA  23 #2 29.03.2013 18:48

Zgadzam się z Zbigniew2003 wpis świetny, przyjemnie się go czytało, sporo lepszy od wielu recenzji jakie czytałem o Smart TV. Czekam na kolejne wpisy.

Na ile czasu Samsung udostępnił Wam sprzęt do testów?

command-dos   18 #3 29.03.2013 18:51

@Scorpions.B - na pół roku. Bardzo ciężko będzie się z tym sprzętem rozstać. Telewizor od razu spodobał mi się - jest świetny. Jak przeanalizujesz moje wpisy odnośnie tabletu, to na początku miałem ciężko go zaakceptować - dziś chyba nie potrafiłbym bez niego żyć ;) Już patrzę, gdzie najkorzystniej kupić identyczny model...

skandyn   10 #4 29.03.2013 18:56

Telewizor idealny do salonu.

Pozdrawiam.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #5 29.03.2013 19:00

@command-dos
Z SmartTV nie miałem żadnego dłuższego kontaktu, widziałem je tylko w sklepach, na YT i czytałem o nich recenzje. Już samym wyglądem przykuwają uwagę, a ich możliwości wykraczają poza możliwości przeciętnego TV, wiele osób jest pozytywnie zaskoczona jak słyszy o możliwościach takiego sprzętu. Obecnie posiadam Samsunga 5800, więc model tuż przed linią 6000, gdzie już możemy spotkać Smart TV, oczywiście bez kamery, bez sterowania głosem i gestami itp. Jako, że są święta to z pewnością znajdę czas na przeanalizowanie Twoich wpisów o tablecie, tym bardziej, że z tego co pamiętam znalazły się w podsumowaniu wpisów o produktach Samsunga. Na dość długo dostaliście ten sprzęt, z jednej strony dobrze, ale jak już wspomniałeś przez to będzie się z nim jeszcze trudniej rozstać. Nie dziwie się, sam miałbym kłopot z oddaniem takiego sprzętu. Zgadzam się z opinią, że Samsungi robią bardzo dobre telewizory, posiadam już drugi od tej firmy i w ogóle nie narzekam.

xomo_pl   24 #6 29.03.2013 20:29

ja mam tv samsunga od 2 lat i największą jego zaletą jest to, że czyta z usb wszystko co dostaje :D

a co do nagrywania z tunera tylko- możliwe że HDMI dostarcza zakodowany sygnał i nie da się go chyba tak po prostu nagrać z tv...

arlid   16 #7 30.03.2013 12:03

Fajny pies :P A co to za gra, co dzieciaki grały?:P ogólnie mówiąc fajnie, ze są takie testy - można przeczytać wrażenia z użytkowania na co dzień, a nie tylko z "pokazu". To dożo daje. Wpis ciekawy, pisałeś że wg Ciebie slaby, ale jak już wspominali poprzednicy przyjemnie się go czytało i jak pisałem jest obrazem codzienności użytkowania a to spory + :)

GBM   22 #8 30.03.2013 13:06

Comman-Dos - Nie bądź taki skromny, wpis jest naprawdę dobry (serio! :) - a telewizorek niczego sobie, kurde a ja myślałem że telewizory Samsunga to szału nie robią... :P

command-dos   18 #9 30.03.2013 13:08

@arlid - pomyłka, po dochodzeniu ustaliliśmy, że byli w trakcie oglądania jakiejś bajki, o czym może świadczyć logo polsatu ;)

wojtekadams   19 #10 02.04.2013 09:05

Fajny pies i wpis :) nie wiem dlaczego piszesz że to jeden z twoich najgorszych wpisów.

  #11 05.05.2013 13:01

A ja mam pytanie o piloty jesli mam kablowke multimedia dekoder plus tandetny pilot, a samsung daje fajne dwa piloty razem z voice command. To ktorym przelaczam programy?

  #12 29.06.2013 10:59

po aktualizacjach strasznie muli net i ogolnie wolno chodzi a net mam 64mb

  #13 26.08.2013 16:39

Sprzedawcy zachwalają go, ze obsługuje gry java z internetu. Ja jakoś nie mogłem dotrzeć do informacji potwierdzających. A zaczynam się na serio nad nim zastanawiać (stary TV padł) . Czy oprócz TV stanowi także pełnoprawną przeglądarkę internetową?

  #14 13.09.2013 23:36

Niestety moje wrażenia są troche inne. W tv ramka jest wykonana z tworzywa w którym sie pojawiają mikropęknięcia, pliki AVCHD-SC-SDH nie chodzą prawidłowo, mianowicie rozjeżdza sie głos w stosunku do obrazu, im dalej w film tym większa róznica, po miesiącu użytkowania tv przestał reagować na pilota - serwis i wymiana płyty głównej, funkcja all schare w połączeniu z laptopem i próbie odpalenia filmu z dysku lubi czasem zacinać i pojawia sie denerwujące ''ładowanie" teraz akurat tv stoi w serwisie bo zaczoł sie sam włanczać pokazując przypadkowe kolory i pasy. Widoczny clouding na ciemnych scenach też daje wiele do życzenia

  #15 23.12.2013 23:48

w Laptopie ,tablecie i telefonie mam szybkie połączenie internetowe,natomiast w telewizorze muli i zatyka/mam dobre ustawienia sieciowe/ Skype rozmawiam bez obrazu,poniewaz sie " zatyka".
Moze ktos pomoze? cos podpowie.

  #16 05.01.2014 20:49

Może mi ktoś powiedzieć do czego jest ten pilot Smart Touch Control ?????

  #17 05.01.2014 20:53

Może mi ktoś powiedzieć do czego jest ten pilot Smart Touch Control ?????

  #18 17.02.2014 15:27

Po niecałym roku użytkowania w moim UE46ES7000 siadła płyta główna. Przed wystąpieniem awarii, telewizor potrafił się sam bez powodu wyłączyć. Dzisiaj odbieram sprzęt z serwisu.

command-dos   18 #19 17.02.2014 16:17

@jary77 - a jak serwisanci, dużo pracy z samsungami mają?

  #20 20.05.2014 23:11

Ma ten telewizor rok i sie psyje pojawiajom sie kolorowe paski i pokwilj sie wlacza i sam sie wlacza

  #21 29.11.2014 10:46

@Anonim (niezalogowany): Ten sam problem W dwa tygodnie po gwarancji pojawił się problem wyłączania i włączania podczas oglądania. Blokuje się pilot i wyłączyć można poprzez odłączeniu kabla sieciowego. W okresie gwarancji wymieniana była karta sieciowa:) Zawiozłem do punktu gdzie nie było sieci chodził bez zawieszki 3,5 godz. W domu włączyłem bez sieci podobnie cały wieczór. Po włączeniu sieci po 2,5 godz. zawiecha. Przyjdzie kupić nowy bo 950PLN za wymianę płyty głównej to dużo za dużo. Sama cena przy zakupie tego szmelcu tez duża 5000PLN lub jak kto woli 200PLN miesięcznie kosztowała mnie przygoda z szajsungiem

  #22 13.01.2015 23:45

chcecie testy smartów to jest hdtv forum i nie kupuje sie samsunga tylko panasa

  #23 18.01.2016 22:45

Niestety mój zachwyt tym telewizorem (UE46ES7000) skończył się rok po gwarancji. Podobnie jak u innych telewizor zawiesza się pokazując kolorowe paski i mrugając.Po chwili zwiechy wyłącza się i włącza bez końca. Potem odpuszcza i jest normalnie do kolejnej serii dyskoteki. Jak tylko chcę zmienić głośność znów zaczyna się kaszana. Przywrócenie ustawień fabrycznych z menu serwisowego nic nie pomogło, a wręcz przeciwnie - zjawisko się nasiliło. Zawsze miałem aktualny soft poprzez automatyczne aktualizacje. To może był błąd? Może to właśnie jest zjawisko Internetu Rzeczy. Sam wie kiedy ma się popsuć na hasło producenta? Mam wrażenie, że Samsung po latach starań o klientów i naprawdę produkowaniem urządzeń wysokiej jakości w końcu chce zacząć zarabiać jeszcze więcej. Zaczynam rozumieć Koreę północną ;). W trakcie gwarancji miałem wymienianą plastikową ramkę obudowy bo pojawiały się w jej środku pęknięcia, które były widoczne w słoneczny dzień. Po roku w nowej mam już pierwsze, kolejne, nowe pęknięcie. Biorąc pod uwagę problem z trwałością będę to reklamował do upadłego. Chciałem już odpuścić te pęknięcia, ale przysięgam, wywiozę gdzieś na prowincję i zostawię i będę wymieniał te ramki przez kolejne 25 lat. Przyzwyczaiłem się do jakości obrazu i mnóstwa możliwości ustawień i cokolwiek poznaję u innych producentów to widzę, że to nie to. Żyjemy w strasznych czasach, gdzie liczy się tylko kasa. To jest jakaś masakra. Jesteśmy niewolnikami, którzy kosztem swojego czasu i życia przynoszą w zębach globalnym korporacjom kasę w zębach, a często nawet na kolanach.

  #24 24.03.2016 12:23

@Anonim (niezalogowany): tam jest nawiedzony człowiek, który proponuje Panasy, czyba dostaje za to kasę.

  #25 02.10.2016 09:49

Po wstępnym zachwycie zauważać człowiek zaczyna pierdoły, które z czasem doprowadzają do białej gorączki. Np: włączając guide wyłącza się timeshift- po co??? Żeby to jeszcze się samo wyłączało- ale nie, wyświetla się durny komunikat o konieczności wyłączenia tego- po co??? A dodać trzeba to, że trzeba kliknąć przycisk ok w najmniej intuicyjnym pilocie z jakim miałem do czynienia.
Obsługa głosowa i gestami- porażka. Włącza się to przypadkowo kiedy chce, akiedy użytkownik chce, to nie działa tak, jak powinno.
Korzystanie z internetu zniechęca przez mulenie- cały ruch sieciowy telewizora odbywa się przez serwery samsunga, więc możesz mieć stumegowy internet, a serwery samsunga i tak go spowolnią.
Funkcja PIP- dno, można tylko podglądać obraz tv w trybie AV, odwrotnie się nie da. Why??? W starych telewizorach kineskopowych można było :-P
Wyjście optyczne przestaje nadawć dźwięk kiedy oglądając tv włączymy timeshift i cofniemy kawałek... Why???
Przełączanie z tv naziemnej na tv sat- no to to już jakiś sadysta wymyślił albo debil, trzeba kliknąć 4 lub 5 przycisków :-o a przypominam, że trzeba to zrobić tym debilnym pilotem na którego trzeba się gapić żeby coś kliknąć, bo na czuja to tylko przełączyć kanały i głośność można. Samsung dobrze wiedział że pilot jest do bani, więc zrobił w nim podświetlenie przycisków i dał drugiego pilota z obsługą głosu. Tyle, że ten drugi pilot nie jest wcale taki super.
Dodam jeszcze brak możliwości ustawienia autostartu funkcji timeshift- a przydało by się bardzo. No i często dysku podłączonego do usb nie widzi po włączeniu- trzeba restart tv robić, lub odpiąc i podpiąć dysk jeszcze raz.
Tv ma też problem z niektórymi formatami filmów lub zdjęć przesyłanych przez wifi- pokazuje, że nieobsługiwany format, mimo, że to samo zdjęcie lub film z USB odtwarzany jest bez problemu.
Otatnio wnerwia też ścieżka dźwiękowa z udogodnieniem dla niedowidzących, coraz więcej programów nadaje to a nie da się tego wyłączyć na stałe. Ciągłe wyłączanie tego jest frustrujące :'(.
A ta ramka wokół telewizora to u mnie jet już w większości popękana, niedługo pewnie sama odpadnie.
Ogólnie sprzęt byłby fajny, bo obraz jest naprawdę super ( fakt, że na czarnym obrazie widać nierówne podświetlenie mi nie przeszkadza, bo nie oglądam czarrnych obrazków) ma sporo fajnych funkcji ale te pierdoły są naprawdę wkurzające.

  #26 15.11.2016 18:32

@skandyn: jak długo masz ten szajs samsung to firma kant naciąga ludzi na zakup swojego szmelcu