Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Wracam do blogowania, ale jak? jak nie mam czasu!

Bloguje na dobrych programach już od kwietnia 2014 ze zmienną częstotliwością. Pisanie wpisów technicznych zaczęło się na innych portalach głownie o Linuksie a następnie krótką historia z portalem studenckim gdzie udało się i napisać nawet do ich startera dla studentów. Później ponownie wróciłem do świata Linuksa z portalem osword i picoboard (który już nie istnieje). Czytałem już od 2009 roku DB głownie blogi ale potrzebowałem 5 lat aby przekonać się do pisania na blogu. Głównym bodźcem do tego był jednak mój pierwszy HotZlot w Kliczkowie w 2013 roku, na który udało mi się dostać z losowania.

O ile w początkowych latach miałem czas i siły na pisanie tak czym człowiek starszy i zakłada rodzinę i ma coraz więcej obowiązków oraz innych ciekawych projektów u siebie w mieście zaczynając od fablabu trójmiejskiego, który przepadł wraz z odejściem starej dobrej ekipy (w tym również ja), aż do obecnych projektów FabLabu Gdańskiego, który ostatnio zabiera mi sporo czasu na załatwianiu i formalności aby uruchomić pracownie w Gdańsku dla ludzi zainteresowanych DIY i ogólną prefabrykacją w tych obecnych czasach gdzie wszystko jest już gotowe na sklepowych półkach przez co ludzie zatracili manualne predyspozycje zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy siedzą z oczami w tabletach i smartfonach. Ale po warsztatach, które prowadziłem wiem, że mamy zdolną młodzież, która mająca trochę zainteresowania potrafi dużo osiągnąć.

Wracając do blogowania większość moich wpisów jest instruktażowych o konfiguracji programów czy sprzętu i nie idzie tu o przypodobanie się czytającym ale głownie w celach bazy rozwiązań do których wracam od czasu do czasu aby samemu sobie przypomnieć bo ileż można tego spamiętać a jak komuś się to jeszcze przydaje i ma ochotę to czytać to jeszcze lepiej. W moim przypadku pisanie jest też nauką pisania bo jako zdiagnozowany dyslektyk i potwierdzony leń musiałem sporo przejść od początku mojej przygody z pisaniem tutaj chylę czoło mojej obecnej żonie, która miała cierpliwość do mnie.

Czasem chciał bym zbudować jakiś czaso-wstrzymywać dzięki któremu wyrobił bym się z wszystkimi pracami i swoimi pomysłami. Bo obecne czasy dają nam naprawdę duże możliwości rozwoju dzięki m.in. takim technologiom jak druk3D, maszyny sterowane cyfrowo (CNC, laser), wirtualna rzeczywistość oraz dostępowi do internetu i dużej bazy ciekawych projektów udostępnionych dla innych, dzięki którym możemy zbudować praktycznie wszystko mając oczywiście chęci i jakieś środki na to i oczywiście ten czas.

Sam konkurs blogowy na DP jest dobrą motywacją aby przysiąść i napisać coś ciekawego ale bez pasji i zainteresowań było by to parcie już na szkło, które widać wśród młodych blogerów, którzy chcieli by ale nie chcą. Na szczęście są też młodzi blogerzy, którzy potrafią zacząć blogować i widać w nich tą pasję i chęć podzielenia się ciekawymi rzeczami.

Tutaj zacytuję dobre motto, które sam wykorzystuję i się z nim zgadzam:

Wiem że świat nie spodziewa się po nas wiele. Wystarczy, że odpowiesz sobie na bardzo ważne pytanie: co lubię w życiu robić, a potem zacznij to robić.
Dlatego młody blogerze znajdź to coś w sobie czym się interesujesz i nie przyj na szkło tylko pisz o tym co lubisz i miej cierpliwość bo w życiu nie ma na skróty a jeśli uważasz inaczej to wróć do tego wpisu za 10 lat i jeszcze raz się zastanów nad tym.

Choć nie mam obecnie czasu to sporo moich wpisów czeka jeszcze na dokończenie czy dopracowanie i kiedyś przyjdzie taka chwila i taki czas aby je skończyć i opublikować, dlatego jeśli czekasz na jakieś kolejne wpisy z danej tematyki to wiedz czytelniku, że nie porzucę tego i wreszcie doczekasz się tego długo oczekiwanego wpisu. Ale teraz ważniejsza jest rodzina, praca, znajomi, Fablab ..... i oby tak do emerytury.
 

inne

Komentarze

0 nowych
DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #1 05.06.2017 21:26

Tak czy siak powodzenia w kwestiach rodzinnych, to priorytet. A co do blogów, nic na siłę. ;)

lordjahu   22 #2 05.06.2017 21:36

"dlatego jeśli czekasz na jakieś kolejne wpisy z danej tematyki to wiedz czytelniku, że nie porzucę tego i wreszcie doczekasz się tego długo oczekiwanego wpisu ..."

R2D2 .... ^^

cyryllo   18 #3 05.06.2017 21:50

@lordjahu: było już malowanko jego skorupki ;)

adamk1985   13 #4 05.06.2017 21:54

Cytat z "Chłopaków..." - świetnie wpasowany... ;-D

cyryllo   18 #5 05.06.2017 22:00

@adamk1985: a jak ;) Ja go znam akurat z jednego utworu hiphopowego z podziemia ;)

GBM   22 #6 05.06.2017 22:37

Ja już wycofałem się z blogowania na DP, swoje zostawiłem i wchodze tu jeszcze z racji kilku blogerów, do których zaliczasz się Ty @cyryllo, @lordjahu i kilka innych bardzo konkretnych warsztatów blogerskich ;-) Dla mnie nowa władza dyskwalifikuje udział mojego pióra tutaj.

Ale fakt faktem - im więcej projektów poza blogowych, takich kleconych w domowym kąciku - tym mniej czasu na pisanie czegoś konkretnego. Ale jeszcze chwila, jeszcze momencik... Przynajmniej u mnie ];>

Autor edytował komentarz w dniu: 05.06.2017 22:38
  #7 05.06.2017 22:58

@GBM: kończ waść wstydu oszczędź!

Lethal_Jelly   4 #8 05.06.2017 23:07

Jedni wracają inni kończą a trzeci zaczynają. taka kolej rzeczy, fajne jest to, że ciekawych wpisów na db nie brakuje.

Lelem   9 #9 06.06.2017 00:14

Jak najwięcej tego czasu, aby starczyło dla rodziny a potem na ciekawe wpisy :)

KyRol   19 #10 06.06.2017 01:13

@cyryllo Trzeba też przyznać, że tych dzieciaków z drugiej strony nie ma za bardzo czym obwiniać. Rodzice zapracowani, utrzymać się ciężko, program nauczania nie wiele przewiduje, a dziś widok młodocianego z lutownicą w ręku na zajęciach z techniki obsrał by z 90% pedagogów, nie wspominając już o tym, że szkoły nie dysponują już takim sprzętem. Za moich czasów podstawy elektroniki i lutowania były w szkole obowiązkowe. Jeszcze dawniej w ramach chemii i fizyki poza teorią była praktyka. Dzisiaj od ucznia wymaga się wkuwania i recytowania regułek. Nie ma praktyki.

Z zajęciami dodatkowymi dzisiaj jest tak, że za takie trzeba dość słono zapłacić bo z reguły prowadzą je firmy prywatne, które z kolei łupi nasz piękny rząd. Kiedyś tego typu zajęcia prowadziły szkoły, instytucje publiczne czy militarne. W każdym razie skutecznie udało się zamerykanizować nasze społeczeństwo. Niedługo własnoręczne zrobienie bułki z masłem będzie wydarzeniem na skalę popisów sportowca ekstremalnego;) W większych miastach zawsze są większe szanse czy perspektywy na kwestie rozwojowe, tym niemniej zaryzykuję stwierdzenie, że w skutek przemian ustrojowych mniejsze miasta więcej utraciły niż zyskały.

Co do szufladowania przydasi - witaj w klubie. W szufladzie mam więcej niż na blogu;) Mam zamiar to poprawić i publikować coś przynajmniej raz na kwartał. Jak dotąd pierwsze dwa w tym roku zaś przeleciały między palcami :/

ariiell   13 #11 06.06.2017 09:51

@cyryllo gdyby dzień miał 72 godziny i tak brakowałoby nam na coś czasu ;) Trzymam kciuki, aby chociaż Tobie udało się na wszystko znaleźć czas. No i czekam na kolejne wpisy :P

cyryllo   18 #12 06.06.2017 11:53

@KyRol: temat rzeka ;)

cyryllo   18 #13 06.06.2017 11:54

@ariiell: no 72h by styłko ;) Ktoś odda? ;)

MaXDemage   19 #14 06.06.2017 18:33

Jedni przychodzą. Inni odchodzą. Jeszcze inni przistaczają się w skostniałe potwory...
....życie.

Good luck cyryllo ;) Jak nam wszystkim.

lowrider4you   4 #15 08.06.2017 21:57

powodzenia, może dobę w koncu wydłużą :D

chmielek73   1 #16 11.06.2017 00:22

Powodzenia i szacunek dla żony musi być wspaniałą kobietą chętnie oddałabym Ci jakieś parę godzin ale niestety czasu brak.