ownCloud
liczba publikacji: 4pierwszy wpis: 30 Października 2013ostatni wpis: 3 Sierpnia 2014

Seria wpisów o oprogramowaniu ownCloud

ownCloud - Twoja własna "chmurka" cz. 2 Pliki - udostępnianie, wersjonowanie i synchronizacja

Chciałbym opowiedzieć o prostym wersjonowaniu plików oraz przybliżyć podstawową funkcję Pliki w aplikacji ownCloud, za pomocą której możemy zarządzać plikami, udostępniać je, synchronizować pomiędzy urządzeniami.

Dostępne funkcje

Możemy pobierać, edytować, tworzyć, wczytywać, udostępniać i przeglądać (m.in. pdf, filmy mp4 czy zdjęcia) pliki i katalogi.

Tworzenie, zmiana nazw i pobieranie

ownCloud - Twoja własna "chmurka" cz. 3 - Kalendarz, kontakty i załączniki - integracja z Thunderbirdem

OwnCloud posiada kalendarz, kontakty i pliki, które oparte są o protokoły DAV-owe. Dzięki nim możemy w dość prosty sposób zintegrować naszego klienta poczty Thunderbird z ownCloudem. W tym wpisie pokażę jak podłączyć kalendarze, kontakty oraz obsługę dużych załączników w Thunderbirdzie przy współpracy z ownCloudem.

Kalendarz

Za obsługę kalendarza w ownCloudzie odpowiada protokół calDAV. Aby możliwe było podłączenie kalendarza z ownClouda do Thunderbirda musimy zainstalować dodatek

ownCloud - Twoja własna "chmurka" cz. 4 - Galeria zdjęć

W ownCloudzie dostępna jest jakże przydatna aplikacja Galerii zdjęć, dzięki której nasze zdjęcia możemy przeglądać wygodnie jako miniatury oraz pokaz zdjęć. W tym wpisie przedstawię bliżej aplikację zdjęcia dostępną w ownCloud.

Aplikacja sama rozpoznaje wgrane pliki i dzieli je wg nazwy katalogu w którym się znajdują, dlatego sami musimy pilnować porządku katalogów.