Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

App Store, Google Play, Marketplace - jak płacić bez karty kredytowej?

Witam,
przeglądając różne fora zauważyłem, że często pojawia się pytanie użytkowników – „jak mam zapłacić jeśli nie mam karty kredytowej?”. No właśnie jak?

W tym miejscu teoretycznie można uciąć temat stwierdzeniem – masz kartę płacisz, nie masz karty piracisz ;) Postanowiłem przyjrzeć się temu problemowi aby wyjaśnić, czy tylko posiadacze kart kredytowych mogą legalnie nabywać aplikacje na swoje smartfony.
Oficjalnie karta kredytowa to jedyny sposób zapłaty akceptowany przez wszystkie mobilne markety. Nie można płacić przelewami lub SMS-ami Premium (wyjątkiem jest sklep własny Samsunga).

Wpadł mi do głowy pomysł – napewno jest coś takiego jak karta do płatności w internecie. Wujek Google potwierdził moje przypuszczenia – karty debetowe wydawane do naszego konta w większości umożliwiają płatności w internecie. Z powodzeniem zastąpią one karty kredytowe, których nie mamy lub mieć nie chcemy. Są również tzw. karty przedpłacone (prepaid), którymi można płacić tylko w internecie. Są one całkowicie bezpieczne, ponieważ nie kupujemy na kredyt, tylko korzystamy z doładowanych wcześniej środków.
Jest to dobre rozwiązanie jeśli chcemy oddzielić płatności w markecie mobilnym od codziennych wydatków na zakupy, lub np chcemy kontrolować wydatki naszych pociech.

Karta debetowa jaka jest i czemu służy każdy wie. Postanowiłem się zatem skupić na rozwiązaniu dość nowym i w pełni niezobowiązującym do posiadania rachunków bankowych.
Po przeanalizowaniu ofert kilku banków postanowiłem zaopatrzyć się w kartę wirtualną BZ WBK (zero opłat, nie trzeba posiadać rachunku w ich banku). Kartę nabywa się kupując ją na aukcji internetowej. Koszt zakupu karty to 1zł i jest to jedyna opłata którą ponosimy. Po 24 godzinach dostałem maila z PDF-em, w którym były dane i instrukcje do aktywacji karty. Aktywacja to dosłownie kilka kliknięć i mamy swoją pierwszą wirtualną kartę, która posiada swój normalny numer, datę ważności, dane właściciela (nasze) i kod CVV2 (3-cyfrowy kod zabezpieczający wymagany w sklepach internetowych).

Dostajemy również numer bezpłatnego rachunku bankowego, na który wpłacamy lub przelewamy pieniądze aby zasilić kartę. Wpłat można dokonać nawet na poczcie a więc znika argument, że to usługa dla wybranych. Można również skorzystać z usługi BlueCash, dzięki czemu w kilkanaście minut od zrobienia przelewu pieniądze będą na naszej wirtualnej karcie (taka usługa kosztuje 1zł od każdego przelewu).

Karta zasilona, czas ją wypróbować. Smartfon do ręki, wchodzę do marketu. Wybieram aplikację i wciskam przycisk „Kup”. Pojawia się okienko z prośbą o zarejestrowanie karty kredytowej, więc przechodzę do sedna. Wpisałem wymagane dane z mojej wirtualnej karty i… zgodnie z oczekiwaniami karta została zaakceptowana, więc mogę kupować nie posiadając karty kredytowej.

Tym samym podważyłem argument typu „piracę, bo nie mam karty kredytowej”. Mam nadzieję, że mój wpis będzie odpowiedzią dla tych, którzy chcą kupować legalnie lecz nie wiedzą jak. Dodam, że karta jest akceptowana przez wszystkie markety mobilne jak również sklepy internetowe polskie i zagraniczne, które umożliwiają płatności kartą. Wszelkie pytania proszę zamieszczać w komentarzach.

Pozdrawiam
 

porady urządzenia mobilne gry

Komentarze

0 nowych
arekman5   9 #1 05.08.2012 23:25

Wolę już szczerze mówiąc nie używać płatnych aplikacji niż bawić się z tym. Darmowe odpowiedniki są na tyle dobre że nie muszę sobie brudzić tym rąk, po prostu czuję jakiś wstręt do tego typu ofert bankowych cóż zrobić...

Wolfgar   7 #2 05.08.2012 23:51

arekman5 - A mi się wydaje, że ten wstręt to się po prostu lenistwo nazywa...

czajson   9 #3 06.08.2012 00:48

arekman5 - nie ma tu żadnych ukrytych haczyków. Działa to na tej samej zasadzie co telefon na kartę - ile doładujesz, tyle wykorzystujesz. Udostępniłem taką kartę mojemu niepełnoletniemu kuzynowi, który z powodzeniem korzysta z tego rozwiązania na Lumii 710. On daje mi gotówkę, ja mu to przelewam na rachunek karty i robi z kasą co chce. Jego rodzice nie muszą się obawiać dzięki temu jakichś nieprzewidzianych kosztów a on legalnie korzysta z płatnych gier. Rozumiem, że są darmowe gry i programy, ale czasem ilość umieszczonych w nich reklam zwyczajnie denerwuję. Nie namawiam na siłę, pokazałem tylko, że jest taka możliwość. Każdy zrobi co zechce.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #4 06.08.2012 09:00

Temat ten był już poruszany, więc Ameryki nie odkryłeś - sam mam taką kartę od prawie roku - więc nowością żadną to nie jest. Ale fakt jest faktem - jak dla mnie genialne rozwiązanie.
Co do pytań do Ciebie - a sprawdzałeś oferty innych banków, bo o BZWBK o już nie raz pisano, ale o ofercie innych banków raczej nie.

mordzio   15 #5 06.08.2012 09:49

Temat kart w wyczerpujący sposób opisał freeq52
http://www.dobreprogramy.pl/freeq52/Karta-internetowa-w-BZ-WBK-jak-to-dziala,318...

mBank ma w swojej ofercie karty pre-paid.

czajson   9 #6 07.08.2012 06:37

@Shaki81 - wybrałem kartę BZWBK, bo była najtańsza. Dla przykładu w ING promuje się konto do karty, mBank życzy sobie wysokie opłaty roczne, itp.

@mordzio - porównaj roczne opłaty mBanku do bezpłatnego użytkowania karty BZWBK, to zrozumiesz dlaczego jej nie wybrałem.

Autor edytował komentarz.
  #7 09.08.2012 13:39

tu macie karty prepaid bez żadnych zobowiązań, ja kupowałem i nie ma problemu:

http://prezentidealny.com/

  #8 09.08.2012 13:40

"Wujek Google potwierdził moje przypuszczenia – karty debetowe wydawane do naszego konta w większości umożliwiają płatności w internecie."

Co Ty powiesz??? Które i jak???

adao1003   4 #9 09.08.2012 13:51

Czy żeby założyć tą kartę trzeba mnieć 18 lat???

budda86   9 #10 09.08.2012 13:54

1. Co się stanie w przypadku utraty (zgubienia, kradzieży, zniszczenia w pożarze itp.) takiej karty? Czy przedpłacone środki sa do odzyskania?
2. Co się dzieje, gdy kończy się ważność karty? Dostajemy nową? Jeśli tak, to czy jest za to pobierana jakaś opłata?
3. Gdybym chciał zrezygnować z takiej karty, to czy mogę to zrobić w każdej chwili i odzyskać wpłacone środki? Czy z tego tytułu zostanę obciążony jakimiś kosztami?

Ogólnie rozwiązanie jest świetne, ale żadne novum to nie jest, w mBanku już wiele lat temu była dostępna podobna usługa (pomijam kwestie opłat, chodzi mi o samo istnienie takiej możliwości).

@arekman5
Wydaje mi się, że korzystanie z usług instytucji finansowych we współczesnym świecie nie jest "brudzeniem rąk", tylko normą. Ale to tylko moja osobista opinia...

Autor edytował komentarz.
  #11 09.08.2012 14:09

Karta BZ WBK to faktycznie fajna sprawa, ale... czy przetestowane to zostało dla wszystkich marketów? i Google Play, AppStore i cała reszta akceptuje taką kartę?

Szuri21   17 #12 09.08.2012 14:50

@budda86

1. Karta jest wirtualna, jest plikiem pdf, i kilkoma wirtualnymi cyferkami, ciężko ja ukraść, no chyba, że ktoś pozna numer karty, jej datę ważności i numer CCV2, ale wtedy jest to taka sama procedura co w przypadku zwykłej karty. Po prostu ta karta prepaid służy tylko do płatnośći w internecie.

2. Jeśli kończy się ważność takiej karty, zapewne trzeba się będzie zaopatrzyć w nową. Kosz takiej karty to 1 zł, tak jak jest wspomniane we wpisie.

3. Można wypłacić środki z karty, ale jest pobierana opłata 25zł, wydaje się, że lepiej jest wtedy po prostu wydać to co na niej jest.

Generalnie sam korzystam z tej karty i wydaje się, że ona jest niemalże stworzona do takich mini transakcji za pośrednictwem Internetu. Jeśli mnie pamięć nie myli to roczny obrót na tej karcie może wynieść maksymalnie 10000zł, maksymalna kwota jednorazowej transakcji to bodajże 300 zł, a jednocześnie na karcie może być nie więcej niż 3000zł. To co napisałem można traktować jako uzupełnienie pytania nr 1, które pokazuje, że i tak w przypadku kradzieży danych karty, straty będą względnie niewielkie w porównaniu do szkód jakie mógłby ktoś mając dane karty powiązanej z normalnym kontem w banku.

Axles   18 #13 09.08.2012 14:52

Opisany sposób zapłaty za aplikacje m.in w Google Play jest bardzo dobry, sam z niego korzystam dłuższy czas i nigdy problemów nie było, a i założenie takiej wirtualnej karty WBK to prościzna, lecz musi się chcieć jak to podobnie ujął Wolfgar :)

budda86   9 #14 09.08.2012 14:58

@Szuri21
Co do pkt. 1 to mój błąd, faktycznie nie da się zgubić wirtualnej karty :) A co w przypadku utraty jej numeru i innych danych? Powiedzmy, że padł mi dysk, a zapasową fizyczną karteczkę zjadł pies? Czy mogę wtedy odzyskać środki?

Autor edytował komentarz.
mordzio   15 #15 09.08.2012 15:15

@czajson
Plastikowa karta pre-paid paypass, ważna do 2015 za jedyne 5zł, brak opłat miesięcznych.

  #16 10.08.2012 08:31

Powinni zrobić płatniści sms-em.

mordzio   15 #17 10.08.2012 16:59

@kaz1234
Płatność sms'em odpada, operatorzy pobierają zbyt wysokie prowizje od sms premium.

czajson   9 #18 11.08.2012 10:32

@Anonim - zdecydowana większość kart debetowych pozwala już na płatności w internecie. Jeżeli Twoja nie pozwala zgłoś się do banku po nową.

@adao1003 - kartę może założyć każdy pod warunkiem ukończenia 13 lat. Odpowiedzialność spływa na przedstawiciela ustawowego (rodzica, kuratora).

@Salinn - wszystkie markety mobilne akceptują karty wirtualne

@budda86 - możesz odzyskać środki logując się w systemie na stronie: http://prepaid.bzwbk.pl/

@mordzio - ja pisałem o wirtualnych. Cennik wirtualnej (mało atrakcyjny) dostępny jest tutaj: http://www.mbank.pl/karty/wirtualne/ekarta/#tabs=2
Podaj link do karty o której piszesz. Oczywiście chodzi o kartę do której nie trzeba zakładać konta.

mordzio   15 #19 11.08.2012 18:13

@czajson
Faktycznie wirtualne karty mBanku są bardzo drogie.
mBank oferował specjalne karty pre-paid z wiezerunkiem Stadionu Narodowego.

  #20 13.08.2012 06:06

Mam konto w ING (Dla tych co wszystko robią sami!) i tam tez jest oferta karty wirtualnej. Założenie takiej karty to oplata 20 PLN, smsem dostaje się kod CVV2. Jak coś chcę kupić w sklepie Google (wolę zapłacić te kilka PLN i mieć program bez reklam) to doładowuję przy pomocy aplikacji Ing na Androida (natychmiast i bez opłat - ten sam bank). Kara jest dalej bezpłatna. Działają wszystkie zakupy w Internecie.

Pozdrawiam

czajson   9 #21 13.08.2012 15:43

@mordzio - 25zł przez 4 lata to 100zł. Można za to kupić sporo aplikacji. Tylko pierwszy rok jest gratisowy spośród 5-letniej ważności karty. Karty z wizerunkiem Stadionu dostępne były tylko podczas Euro2012 w cenie doładowania. Później zaczęły kosztować 16-20zł za sam plastik. Obecnie zostały wycofane z oferty i można je tylko znaleźć na prywatnych aukcjach. Ofertę plastikowych kart prepaid ma również Pekao SA. Szkoda tylko, że wizerunek zależy od aktualnej okoliczności - obecnie Woodstock.

@FAAA_XOR - jakby nie patrzeć poza kosztem wykupu nie różni się niczym od tej z BZWBK. Szybka wpłata działa tylko w obrębie tego samego banku przy założeniu, że posiada się tam konto.

  #22 19.08.2012 18:19

jak można usunąc taką karte?

  #23 19.08.2012 19:15

Witam. Założył ktoś z Was konto w APPLE POLSKA APP-STORE dzięki tej wirtualnej karcie WBK? Bo ja nie mogę się na nią zarejestrować. A na STEAM-IE mogę nią płacić.

  #24 25.08.2012 00:14

ja tak z innej bajki... developer moglby latwo zaimplementowac platnosc prostsza niz karta ja to zrobilem swego czasu tak konto w dotpay, sms premium nastepnie czesciowe ograniczenie aplikacji tak ze wersja pro wymaga oplaty platnosc polegala na nacisnieciu przycisku plus wyskakiwal alert i prosba o potwierzzenie platnosci z srodkow na telefonie w tle wysylany byl sms sprawdzabe automatycznie czy zostal dostarczony i wygodna metoda platnosci gotowa, no ale po kilku dnoach aplikacja zawieszona bo niby nirzgodna z regulaminem, szkoda ze google tak robi bo aplikacja byla slierowana do oso mlodych, ktore w przewazajacej czesci nie maja karty zwlaszcza w tym kraju... stad pozostaly mi tylko reklamy no coz takie zycie ciekawe kiedy w polsce bedzie platnosc z rachunku telefonicznego

  #25 27.09.2012 22:34

Powiem że głupie a nie wygodne.
Jestem świeżym posiadaczem urządzenia z androidem chciałem kupić prostą aplikację i chyba nokia ze swoim symbianem mnie zwyczajnie rozpieściła pod tym względem.
Wchodziłem do OviStore, pobierałem aplikację, a środki z karty "same" przechodziły na właściwe konta. Bez żadnych kombinacji. A tutaj - karta kredytowa, czyli rozwiązanie którego od lat unikam jak ognia.

Nie można zwyczajnie zasilić konta w sklepie przelewem? Ewentualnie skorzystać z rozwiązan typu DotPay czy PayU?

  #26 17.10.2012 11:59

pragnę podkreślić iż ceny Sms premium będą diabelnie wysokie w stosunku do przelewowej ceny.
Np. Gra kosztuje jakieś 13 złoty
Sms'em premium zapłacilibyście co najmniej 30,75 zł (max koszt jednego sms'a premium)

PayU byloby dobrym rozwiązaniem....ale google nie podpisało z nimi umowy ;P Wręcz nie lubią się

  #27 28.10.2012 01:31

Na ovi store klikam kup i doliczają mi do rachunku kwotę za aplikację.
Niestety symbian umiera, bo nokia inwestowała we wszystkie systemy i została z gównianym (póki co) windowsem.
Nie rozumiem zatem dlaczego nie funkcjonuje to w pozostałych marketach.
Teraz przesiadam się na andka, bo nie lubię ograniczeń i co?
Dodatkowe komplikacje.
A już system pod siebie zrobiłem i chciałem się reklam pozbyć.

  #28 04.11.2012 12:05

Czy nie mogliby ściągać kase z kąta w google play

  #29 04.11.2012 12:07

Czy nie mogliby po prostu ściągać kase z konta na google play , a nie jakieś karty chcą.

  #30 07.11.2012 21:44

Można tą kartą płacić na steamie albo originie?

  #31 19.11.2012 16:17

Kupiłam dzisiaj aplikację na mój telefon za pomocą karty debetowej wydanej do konta (posiada kod cvv) ale dodatkowo obciążono mój rachunek kwotą 4 zł? Czy ktoś się orientuje skąd dodatkowe koszty? myślałam, że płatności kartą są bezprowizyjne :-(

  #32 21.11.2012 20:18

Ja niestety mam inny problem.Karta debetowa Master Card została oczywiście zarejestrowana ale płacić nie mogę.Wyrobiłem karte Propaid w PKO.SA i niestety tez dupa.Dzwoniłem do banku i okazuję się że Google Play nie przetrzymuje kodu CVV mimo że karta jest zarejestrowana.Ok to zrobiłem inaczej jak tak nie mogę.Wykasowałem kartę i przy płatności wpisałem wszystkie dane.I też nic nie mogę zapłacić PROSZE WAS O POMOC co robić?

  #33 28.11.2012 21:07

No niestety prepaid BZWBK ma również mocne wady:
1) nadal nie można płacić na wszystkich stronach - próbowałem kupić bilet w liniach lotniczych SAS i transakcja się nie udała.
2) w związku z powyższym musiałem wycofać środki (raczej nie będę wydawał w Google Play kilkuset złotych w najbliższym czasie) i tu pierwszy punkt "drobnym druczkiem" - za wycofanie środków życzą sobie "jedyne" 15 PLN
3) natomiast to, że po ponad tygodniu nadal nie mam zwrotu pieniędzy i radosna informacja głosi "Wykup Środków oczekuje na realizację, może potrwać maksymalnie do 30 dni." to już prawdziwy skandal. Nie ma żadnych, powtarzam, żadnych obiektywnych przesłanek żeby trzymać moją kasę 30 dni

Nu nu nu BZWBK
Cieszę się że kredyt jednak nie u Was wziąłem, choć było blisko.

  #34 05.12.2012 14:36

Witam,założyłem karte BZWBK wszystko fajnie wpłaciłem 300zł.Zarejestrowałem ją do MarketPlace i kupiłem pare aplikacji, powinno zabrać mi z karty troche mniej niż 100zł a nie zabrało mi nic tak jak było jest 300zł a gry/aplikacje śmigają mi pięknie.Wie pan w czym jest problem?Czemu nie zabiera mi z karty pieniędzy? ;)

Pozdrawiam Grześ

  #35 09.12.2012 17:28

niedostalem daty waznosci karty:{

  #36 14.12.2012 11:33

Niestety w BZ WBK karta internetowa podrożała pięciokrotnie. Teraz aby ją kupić trzeba wysupłać 5zł. Ciągle jest to konkurencyjna oferta, tym bardziej że mamy tu minimum formalności, ale niesmak pozostaje :P

  #37 16.12.2012 09:24

Witam
jestem zielony w tych sprawach dlatego prosił bym o odpowiedz na pare pytań.
Jeśli założe konto na googleplay to musze wpłacać z tego tytułu jakieś pieniądze? żeby to wogóle dało sie używać,interesuje mnie pobieranie darmowych aplikacji bez zadnych przelewów itp i ogólnie czy są tam jakieś ukryte koszty czy coś w tym stylu?

  #38 20.12.2012 08:54

Witam
Marketplace nie chce przyjąć mojej karty internetowej BZWBK... Pojawia się błąd, że nie można autoryzować metody płatnosci. Co robić?

  #39 14.01.2013 16:10

Karty wirtualne nie są akceptowalne, w momencie skonfigurowania metody płatności trzeba podać numer karty w chwili wpisania owego numeru pojawia się błąd. Ale w pomocy wyraźnie jest napisane że karty wirtualne są akceptowane. To jak to jest w końcu ?

  #40 16.01.2013 14:23

A ja mam problem. Zrobiłam wszystko dokładnie tak jak w poradniku i podczas rejestrowania karty wyskakuje mi błąd. Dodam że rejestruję ją na str windowsphone bo w marketplace nie wyskakuje mi ta opcja. Jakieś sugestie dlaczego?

  #41 18.01.2013 15:18

A ja mam pytanie może głupie dla doświadczonych, ale ważne dla mnie. O którą dokładnie kartę z BZWBK chodzi? Mowa jest o karcie internetowej czy o karcie z doładowaniem (a może o jeszcze inną)?

  #42 05.02.2013 22:01

Polecam przeczytanie: http://support.microsoft.com/kb/2689951/pl
Ze szczególnym uwzględnieniem fragmentu:
"Karty przedpłacone, debetowe i podarunkowe (nawet z logo Visa lub MasterCard) nie są traktowane jak karty do transakcji międzynarodowych i nie są obecnie akceptowane przez witrynę Marketplace."

  #43 13.02.2013 23:50

W końcu glos rozsądku! Najprawdopodobniej karta BZ WBK nie działa z tych samych powodów na Google Play.

  #44 16.02.2013 21:12

Akurat w regulaminie GooglePlay jest wyraźnie napisane że prepaid i debetowe są akceptowane. Chyba że od samego początku był to błąd w regulaminie.

  #45 17.02.2013 20:54

To działa teraz karta z bzwbk w sklepie play?

  #46 19.02.2013 22:29

Nie mogę zarejestrować karty bzwbk w GooglePlay. Chyba cos sie zmieniło w 2013 albo funkcjonalność karty albo zasady działania GooglePlay

  #47 22.02.2013 18:33

nie mogę dodać żadnej karty w google ani debetowej z mbank mimo ustawionej sumy limitu na zakupy ani kredytowej. Dowiadywałam się w banku i obie karty są przystosowane do płacenia w internecie. Chciałam kupić dziecku w sklepie play gierki. Nie wiem co mogę zmienić w google , żeby te karty działały. Proszę o pomoc

  #48 03.03.2013 11:28

Bardzo fajny artykuł, za który oczywiście dziękuję.
Przed chwilą założyłem sobie konto na BZWBK. Proponuję tylko dopisać w artykule że koszt zakupu karty nie wynosi już 1 zł tylko 4,99 zł. Zatem cena została podniesiona - na allegro również.

  #49 21.03.2013 18:14

Ok, a jak ze spółkami z o.o. - można z czegoś takiego też skorzystać?

czajson   9 #50 25.03.2013 21:11

Witam, w związku z licznymi niejasnościami wyjaśniam - korzystałem w Windows Phone Store z tej karty bez problemu na Lumii 710 (BZWBK intenetowa - bez plastiku). Nie wiem czy coś się zmieniło w 2013, ale w 2012 działała bez problemu. Co do kart debetowych to również bzdury ktoś tu pisze. Na HTC 8S miałem podpiętą kartę debetową Inteligo i bez problemu zakupiłem kilkanaście aplikacji. Teraz mam podpiętą kartę debetową PKO BP do Google Play. Wszystko działa bez problemu.
UWAGA - jeżeli ktoś ma problem z dodaniem karty do swojego konta w Windows Phone Store lub Google Play, to poproszę o kontakt ze mną: GG 3775658. Pomogę rozwiązać wymienione w komentarzach problemy. Pozdrawiam

  #51 26.05.2013 18:33

A ja mam jeszcze inny problem z tą płatnością w marketplace. Mam założoną kartę internetową w BZWBK (oczywiście są tam też odpowiednie środki). W marketplace po kliknięciu w kup mogę spokojnie dodać tę kartę do swojego konta, lecz po jej dodaniu wraca do poprzedniego monitu z opcjami kup i udostępnij. Jeśli klikam ponownie Kup to pojawia się monit, że do mojego konta nie została dodana żadna karta kredytowa. I tak w kółko. Lecz jeśli chcę ponownie dodać tę samą kartę to wyświetla się, że ta karta już jest dodana do mojego konta i dalej nie mogę nic kupić. Próbowałem również z różnymi kartami debetowymi i też to samo. Bardzo proszę o pomoc.

  #52 06.06.2013 21:15

@czajson 25.03.2013
Nie zgadzam się z Twoim tekstem:
"Co do kart debetowych to również bzdury ktoś tu pisze."
Mam kartę debetową MasterCard z PEKAO SA wg banku do płatności Internetowych, działa za granicą, jest wypukła ale tydzień temu Google Play właśnie odrzucił płatność za aplikację internetową.

  #53 20.06.2013 10:14

Dzięki ogromne za poradę, tekst bardzo pomocny, wszystko krok po kroku opisane. Nawet dziecko poradzi sobie z opłatami mając ten opis :) A program faktycznie, czasem warto kupić płatny.

  #54 12.07.2013 15:14

bezsens prawie kazdy cywilizowany sklep akceptuje przynajmniej paypala widac do play to jeszcze nie dotarło...

  #55 24.07.2013 22:34

Moge posiadać taką kartę mając dopiero 17 lat ? Jestem nieletni

  #56 10.08.2013 09:44

Google Play ja nie podobam o banku i chcę przelew bankowe np.Pay-U. :(

  #57 25.08.2013 00:51

A mam pytanie czy żeby posiadać owa kartę trzeba mieć ukończone 18 lat. Wpisałem w Google karta debetowa BZ WBK i znalazłem było parę takich w menu na oficjalnej stronie i znalazłem kartę debetowa Visa Electron Visa Business Gold i jeszcze parę innych myślałem o Visa Electron no ale pisało o płatnościach w sklepach jeśli nawet tak to muszę usze się udać do banku i spytać przedstawiciela gdzie mogę znaleźć taką jak wy piszecie za 1 zł

  #58 03.10.2013 17:06

Jest legaalny sposób na doładowanie portfela googleplay. Wystarczy zainstalowac aplikacje JunoWallet ,gdzie za każde zadanie zarabiamy pieniądze.Przy instalowaniu w pole Invite Code wpisujemy JS2398590 i już mamy w portfelu 0.25 $ na start.Póżniej wymieniamy zgromadzone środki środki na karte upominkową googleplay i możemy instalować płatne aplikacje.

  #59 22.10.2013 18:48

Witam. Zalogowałem kartę debetową m Banku celem opłaty za aplikację zPlay marketu, pomimo kilku prób pobrania i zapłacenia karta nie była akceptowana przez sklep i wyszły nici z pobrania, zdumienie gdy na wyciągu pobrano i to4x opłatę z googleplay market po 4pln. Co zrobiłem nie tak, czy kasa będzie zwrócona i jak prawidłowo dokonać pobrania. Proszę o poradę abogdanowicz@wim.mil.pl

  #60 21.11.2013 11:39

Płacąc kartą lub wykupując ją muszę podawać swoje personalia sms jest anonimowy dlaczego wszędzie chcą wiedzieć kto płaci za aplikację po co im to??

  #61 02.12.2013 21:18

mnie irytuje fakt że gdy chcę zapłacić za jakąś appkę Google wymusza na mnie założenie konta w Google Wallet i żąda całej kupy danych osobowych z adresem włącznie. Po cholerę?

  #62 07.12.2013 12:55

hej niestety ta karte wirtulną visa z banku bz wbk goole play nie akceptuje teraz ..

  #63 03.01.2014 19:59

szkoda że niemożna płacić sms

  #64 12.01.2014 18:19

Poznij sie dziwia, ze czlowiek sciaga pirackie oprogramowanie. Chcialbym zaplacic, gry ktore mnie interesuja kosztuja 3 - 10zl. sciagne ich kilka w roku. Nawet smsa bym wyslal. Mam konto w Payu. Ale to nic nie daje...

  #65 21.01.2014 09:03

A czy ktoś wie jak się ma sprawa z 4 zł które pobiera google play ? czy oddają tą kwotę na konto ? czy ktoś coś wie na ten temat ?

  #66 21.01.2014 22:07

Poczytałem tu i ówdzie szczególnie w informacji samego sklepu google. I co się okazuje??!!>>>>>
Niestety nie są akceptowane przez sklep google wirtualne karty kredytowe więc chociażby dlatego ten artykuł (jakby nie było przestarzały) jest nie aktualny ? Można jedynie płacić kartami fizycznie wydanymi ,czyli plastikowymi !! ale do pełnej funkcji płacenia potrzebny jest e-mail google czyli popularny >gmail.com. wtedy to powiążemy fizyczną kartę kredytową z portfelem google i adresem mailowym gmail.com. i jeszcze jedna rzecz, przy połączeniu karty kredytowej lub debetowej (fizycznej) w niektórych krajach (czyli w Polsce ) jest pobierana opłata 4 zł, równowartość ( według google ?????) jednego dolara !!!! która ta kwota zostaje zwrócona na konto właściciela do JEDNEGO MIESIĄCA !!!!! informacje o stopniu autoryzacji i zwrotu można uzyskać w oddziale swojego banku !!! Tak że doradzam ..nie klikajcie jak wariaci!!! bo ja tak zrobiłem i trzy razy odłączałem kartę kredytową (debetową) i załączałem pod konto sklepu googla i w ten oto sposób zostało mi potrącone 3 razy po 4 zeta z mojego konta !! czyli 12 zeta.. i czekam teraz na zwrot tej kasy na moje konto he he. ci...ka ze mnie...dodam tylko że mam karte debetową do płacenia w internecie i ani aplikacji nie kupiłem ( transakcja odrzucana sześć razy) i zablokowałem sobie 12 zeta !!!! no i tyle moich przygód na dzisiaj !!! nara

  #67 31.01.2014 17:11

Ale gdzie można kupić taką kartę???

  #68 01.02.2014 18:53

Taką kartę możesz kupić poprzez internet,,, w ekspresowym tempie !!!! najlepsza faktycznie jest w BZWBK wydawana na 2-wa>>> lata bez comiesięcznych opłat.
Lecz uwaga ! Przelewasz pieniądze na konto wirtualnej karty kredytowej w prosty i szybki sposób.. lecz przy wypłacie środków z wirtualnej karty kredytowej pobierane są opłaty tak zwany wykup środków z karty . I z tego co wiem to nie są chyba małe pieniądze. Więc radze przelewać pieniądze w sposób rozsądny na wirtualną kartę kredytową....! I NALEŻY CZYTAĆ REGULAMIN !!!!!!

https://www.centrum24.pl/prepaid/index?index=1491

opłata za wydanie wirtualnej karty kredytowej to o ile pamiętam 4,50 (coś koło pięciu złotych)

  #69 01.02.2014 18:55

A tak na marginesie jakieś trzy dni temu pan google oddał mi 12 zeta. -)))))

  #70 06.03.2014 11:06

Hej, mam taki problem. Mianowicie wykupilam on-line w bzwbk karte internetowa tzn zamowilam (nie na allegro, tylko na stronie wbk), otrzymalam karte w pdf, nr konta itp wszystko ok. Ale po zalogowaniu w kazdej zakladce mam taką informację:
UWAGA - aktualnie nie posiadasz pełnej funkcjonalności. Otwórz rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy i przelewaj pieniądze szybko, tanio i bezpiecznie!*

* Do otwarcia konta zapraszamy do dowolnej placówki Banku Zachodniego WBK!

Oczywiście nie zapłaciłam jeszcze tych 4,99 za kartę, nigdzie nie mam nawet takiej informacji, żeby to zrobić, myślałam, że będzie to możliwe do wykonania za pomocą zwykłego przelewu z innego banku (tak jak i doładowywanie tego konta). Dobrze myślę, da się to jakoś zrobić, czy rzeczywiście czeka mnie wizyta w banku i tam wszystko będę musiała wpłacać?

  #71 08.03.2014 01:34

Sprawa przedstawia się następująco. Wystarczy że przelejesz na numer wirtualnej karty kredytowej kwotę 5 zł a system sam obciąży cie opłatą za wydanie karty w formacie pdf.. Nie otrzymujesz fizycznie kary do ręki, Można się nią posługiwać tylko i wyłącznie w internecie !!! po zalogowaniu jest opcja szybkiego doładowania karty !. Nie ma potrzeby aby chodzić do banku w sprawie wirtualnej karty kredytowej,, Pamiętaj że poprzez sms dostajesz trzycyfrowy KOD CVV2 którym zatwierdzasz wszystkie operacje po podaniu numery karty w internecie ! Zapamiętaj go bo drugi raz nie można go otrzymać lub będą kłopoty aby go dostać drugi raz! Na stronie faktycznie nie będziesz miał dostępu do wszystkich operacji. Żeby one były aktywne faktycznie trzeba założyć rzeczywiste konto w banku. Wirtualna karta kredytowa służy tylko i wyłącznie do płacenia w internetowych sklepach polskich i zagranicznych.. Lecz pamiętaj że jak zapłacisz tą kartą w dolarach lub innej walucie to ta kwota jest przeliczana na euro i dopiero z euro na złotówki,,,gdzie po drodze jest pobierana prowizja bodajże 2.6 %..Operacja wygląda następująco >>> wpłata na konto kary przelewem z innego banku >> płatność >> i zatwierdzenie płatności i odebranie zakupionego produktu ! Pamiętaj że za wykup środków z karty kredytowej jest pobierana prowizja !!

  #72 04.04.2014 23:34

Czy ktoś w ostatnim czformęie płacił kartą internetową BZWBK w Google Play, google akceptuje tę formę płatności?

  #73 25.04.2014 11:09

Na jakiej aukcji można zakupić taką wirtualną kartę??????

  #75 26.04.2014 22:26

Moim zdaniem powinno sie prosto i legalnie kupowac gry z konta... doladowalem 20 zl.... mam 20 zl sciogam gre za 10 zl i mam 10 zl na koncie... proste i logiczne... tak powinno byc.... a kto wie... jeszcze mi z tej karty kredytowej cos wyciognol.... (banda zlodzieji)

  #76 02.05.2014 19:55

Najczęstsze przyczyny odrzucenia płatności

Skorzystanie z wirtualnej karty kredytowej (takie karty nie są obecnie akceptowane w Google Play)

I co teraz, faktycznie nie da się zapłacić karta internetowa? :/

  #77 12.05.2014 09:59

dziala to jeszcze czy nie ?

  #78 23.05.2014 08:40

a nie można wprowadzić czegoś podobnego jak zakup doładowania w kiosku czy sklepie z podanym numerem na określoną kwotę; prostsze i bez pośrednictwa banków i konieczności posiadania kart?

  #79 26.06.2014 13:50

Mam pytanie.Jeśli miałoby się wirusa na swoim smartfonie to nasza karta jest bezpieczna?Codzienie skanuje bezpłatnym antywirusem i nic mi nie wykrywa,ale mam obawy.Mam 13lat i zaniedługo 14lat w sierpniu,cztli mógłbym także mieć taką karte za zgodą rodziców?Rodzice cały czas mi powtarzają,że płacenie w Google play jes niebezpieczne,czy mam im wierzyć?Ta karta nie debetowa,lecz za 1zł działa jak należy?
Ostatnie pytanie.Jak ma się konto w banku Milenium to bank BZWBK zaoferuje mi taką karte?Proszę o odpowiedz,kestem bardzo ciekawy.

  #80 26.06.2014 13:50

Mam pytanie.Jeśli miałoby się wirusa na swoim smartfonie to nasza karta jest bezpieczna?Codzienie skanuje bezpłatnym antywirusem i nic mi nie wykrywa,ale mam obawy.Mam 13lat i zaniedługo 14lat w sierpniu,cztli mógłbym także mieć taką karte za zgodą rodziców?Rodzice cały czas mi powtarzają,że płacenie w Google play jes niebezpieczne,czy mam im wierzyć?Ta karta nie debetowa,lecz za 1zł działa jak należy?
Ostatnie pytanie.Jak ma się konto w banku Milenium to bank BZWBK zaoferuje mi taką karte?Proszę o odpowiedz,kestem bardzo ciekawy.

  #81 26.06.2014 13:51

Mam pytanie.Jeśli miałoby się wirusa na swoim smartfonie to nasza karta jest bezpieczna?Codzienie skanuje bezpłatnym antywirusem i nic mi nie wykrywa,ale mam obawy.Mam 13lat i zaniedługo 14lat w sierpniu,cztli mógłbym także mieć taką karte za zgodą rodziców?Rodzice cały czas mi powtarzają,że płacenie w Google play jes niebezpieczne,czy mam im wierzyć?Ta karta nie debetowa,lecz za 1zł działa jak należy?
Ostatnie pytanie.Jak ma się konto w banku Milenium to bank BZWBK zaoferuje mi taką karte?Proszę o odpowiedz,kestem bardzo ciekawy.

Cert1992   1 #82 10.07.2014 22:04

@haloo (niezalogowany): Działa, wystarczy napisać do Google aby pomogli, też miałem problem z dodaniem i pomogli :)

Cert1992   1 #83 10.07.2014 22:05

@Pelcu (niezalogowany): Da się płacić ta karta wirtualna z BZ WBK, trzeba tylko poszukać pomocy w Support Google.

  #84 22.07.2014 15:03

Witam, czy ktoś może mi jasno, wyraźnie i z całkowitą pewnością powiedzieć czy karta podarunkowa pre-paid mBanku jest akceptowana przez Google Play?

  #85 29.07.2014 07:59

@budda86: ja tak mialem, skasowalem SMS z kodem CCV czy jakos tak, NIESTETY nie moga juz podac mi kolejnego kodu, wiec nie moglem uzywac takiej karty - musialem wyplacic pieniadze z karty na inne konto, ale policzyli mi te 25zl prowizji :(

  #86 07.08.2014 13:16

witam. tez mam karte prepaid i kkiedy chce ja dodac do portfela google pokazuje ze niewlasciwa karta wiec nie wiem jak Tobie sie to dalo ..

  #87 08.08.2014 13:10

@arekman5: Bardzo fajna oferta, wszystko przejrzyste i na uczciwych warunkach. Czasem nie ma darmowego odpowiednika aplikacji, a jak jest to bardzo słabo zrobiony z marną obsługą i z reklamami, które pobierają dodatkowy transfer.

  #88 11.08.2014 22:59

Dlaczego moja karta jest przyjmowana, ale płatności nie można zrealizować? :(
Proszę o pomoc

  #89 18.12.2014 13:19

Google play, bardzo dużo traci uniemożliwiając zapłaty sms, wiele młodych osób nie ma karty ani kredytowej,ani debetowej, a bez sensu jest którąkolwiek zakładać tylko po to,żeby zapłacić z jakąś aplikacje.. :/

  #90 12.01.2015 19:14

A jak dany sklep nie ma mozliwości platności tą kartą tylko innymi ??? , bo nienktore sklepy mają możliwość kupywania przez wybrane karty przez sklep , np . jeden sklep ma możliwość kupywania przez paypal a masterkard nie a drugi sklep ma możliwość kupywania masterkard a paypal z koleji nie , nie lepiej kupić karty podarunkowej z kodem (dziala ona jak doładowanie do telefonu)

czajson   9 #91 13.01.2015 18:01

Pewnie, że łatwiej jest skorzystać z karty podarunkowej. Dodatkowo obecnie można płacić za pomocą abonamentu w Play i Orange - jeżeli masz abonament można włączyć opcję płatności przez operatora i zakupy w sklepie Google Play będą doliczane do faktury za usługi telekomunikacyjne.

  #92 30.01.2015 08:41

Bardzo prostym sposobem na zakupy są kody PrePaid od Google - mają wartości 50, 75, 100 i 150 PLN (możliwe, że są też karty o innych wartościach, ale ich nie zauważyłem). Na pewno dostępne są w sieci kiosków InMedio. Kioski Kolportera "mają je mieć niedługo", natomiast Pani w EMPiKu zapytana popatrzyła na mnie jakbym pytał co najmniej o rachunek różniczkowy (przynajmniej w Lublinie).
Karty mają postać zdrapki i po zakupie trzeba je zarejestrować na swoim koncie za pomocą polecenia "Zrealizuj kod" (krótka instrukcja znajduje się też na każdej karcie).

  #93 08.02.2015 15:21

Witam. Mam następujący problem. Na niemieckim iTunes mam wpłacone 15 Euro z karty iTunes. Czy jest jakakolwiek szansa na odzyskanie tych pieniędzy, to jest wypłacenie ich z konta na iTunes na konto karty pre-paid BZWBK, którą posiadam? Nie zamierzam niczego tam kupować i chciałbym po prostu odzyskać te pieniądze.

  #94 08.02.2015 15:26

Witam. Mam problem z iTunes. Mam kartę pre-paid BZWBK i za jej pośrednictwem kupiłem kartę o wartości 15 Euro na zakupy w niemieckim iTunes. Da radę jakoś odzyskać te pieniądze? Nigdzie niczego na ten temat nie mogę znaleźć. Czy istnieje możliwość wypłacenia środków z konta iTunes? Proszę o pomoc.

  #95 13.04.2015 18:58

"na pewno" zamiast "napewno" :)

  #96 15.04.2015 21:42

G Play nie przyjmuje numeru wirtualnej karty mBanku

  #97 07.08.2015 15:36

@Wolfgar: Właśnie o to chodzi. Internet został stworzony dla ludzi leniwych :) więc niech cię nie dziwi oburzenie tych którzy zmuszani są do sporego zachodu by tylko coś kupić. Ja też jestem leniwy i sposób który podaje autor - wymagający rejestracji i oczekiwania do 24h - rozbawił mnie do łez. Ja chce mieć coś od razu i anonimowo - a nie z rejestracją i śledzeniem co gdzie kupiłem (jak to zwykle banki rejestrują by później sprzedać te info marketingowcom którzy do ciebie wydzwaniają i wciskają niepotrzebne nikomu bzdury). Jeżeli serwis nie pozwala na zakupy SMS-ami, a jest to serwis stworzony przede wszystkim dla posiadaczy komórek (a nie kont bankowych) to śmiać mi się chce (i to przez łzy).

czajson   9 #98 08.08.2015 00:55

@DVD007 (niezalogowany): Zawsze możesz pozostać przy starej Nokii z klawiaturą a "gadżety" nabywać z Wapstera ;) Nie no przecież jest anonimowy sklep zwany torrentami i siedlisko syfu zwane warezem. Do łez to mi się chce śmiać z tych co wszędzie widzą teorie spiskowe. Nikt nigdy nie dzwonił do mnie w związku z zamówieniem karty wirtualnej. Wystarczy odznaczyć zgody przy zamówieniu. Czytanie ze zrozumieniem to nie prawo a obowiązek. Tępe klikanie w "next" i "ok" jest najczęściej przyczyną pojawienia się wszelkiego syfu w komputerze.

  #99 12.08.2015 10:29

@mordzio: to juz wolałbym smsa wysłac za 8 złoty jak pier... sie z tym wszystkim za 5 złoty

  #100 16.12.2015 16:45

Ja płacę przez Orendź, nie dość że nie narażam się na hakerskie ataki, bo nie muszę podawać danych, to jeszcze zero wysiłku, bo zakup mam doliczany do rachunku. Meeega wygoda.

  #101 17.12.2015 15:53

Ja też sobie dopisuję do rachunku w Orange i jeszcze nigdy nie miałem problemu, zawsze wszystko dziala bez zarzutu. nie mam super telefonu, więc się nie wszystkie gierki chodza dobrze, doceniam wiec ze mgę w ciągu 2h zwrócić zakup.

  #102 10.03.2016 03:18

Na Allegro są te kody podarunkowe. Też kilka razy kupowałem w sklepie internetowym e-serials.pl i wszystko działało.

  #103 16.04.2017 00:39

ludzie jak nie bluźnię ,tak tu mnie kurwica bierze
zarejestrowałem się na tym jebanym portalu randkowym jakim jest TINDER
i próbuję podać dane jakie są zapisane na mojej karcie kredytowej ,po czym zostaje informowany że nie istnieje taki właściciel karty o takim nazwisku, które jak wiadomo widnieje na mojej karcie
pierdolą bym zadzwonił do nich ,niestety języka Ang. perfekt nie znam więc lipa
piszę do nich to proszą mnie o kontakt tel...

czajson   9 #104 17.04.2017 19:04

@Anonim (niezalogowany): Używasz liter bez A, Ę, Ł, itp? Jak będziesz wpisywać polskie znaki, to raczej nie da rady.