Tizenodnik: wieści ze świata Tizen. Numer 05.

Wieści ze świata Tizen z minionych trzech tygodni (13.01.2013 – 2.02.2014)

Urządzenia z systemem Tizen zadebiutować mają niedługo, targi MWC wszak już w tym miesiącu. Z informacji jakie krążą już od kilka tygodni, dzień 23 lutego wydawał się być tym przełomowym w całym projekcie Tizen, którego to ujrzymy chociażby pierwsze smartfony z nowym systemem (nie tylko)mobilnym. Niestety jak to już w przyrodzie i Internecie bywa, nic nigdy nie jest tak proste jakby się mogło wydawać a im bliżej tej daty tym chaos rozszerza się do rozmiarów wręcz kosmicznych.

Tizenodnik: wieści ze świata Tizen. Numer 04.

Wieści ze świata Tizen z minionych trzech tygodni (23.12.2013 – 12.01.2014)

Witam wszystkich w noworocznym numerze Tizenodnika. Jako, że okres świąteczno-noworoczny przyniósł mało wiadomości dotyczących systemu Tizen, postanowiłem, że czwarty numer skupi wieści z okresu ostatnich trzech tygodni.

23 lutego, domniemany dzień prezentacji pierwszych urządzeń z systemem Tizen zbliża się wielkimi krokami. Daje się to odczuć coraz wyraźniej bo zdecydowana większość wiadomości dotyczy przecieków na temat sprzętu.

Tizenodnik: wieści ze świata Tizen. Numer 03.

Wieści ze świata Tizen z minionego tygodnia (16.12.2013 – 22.12.2013)

Tak się ciekawie złożyło, że po raz trzeci z rzędu zaczynam Tizenodnik od wieści dotyczących urządzeń. Jednak nie jest to chyba nic dziwnego – w końcu sprzęt jest nieodłącznym elementem każdego systemu operacyjnego i dlatego każda wiadomość na temat rynkowego urządzenia z Tizenem, czy to prawdziwa czy też nie, tak elektryzuje wszystkich zainteresowanych nowym dziełem Samsunga i Intela. A tych w przeciągu dwóch miesięcy było już dość sporo.

Tizenodnik: wieści ze świata Tizen. Numer 02.

Wieści ze świata Tizen z minionego tygodnia (9.12.2013 – 15.12.2013)

O prototypowych smartfonach które mniej lub bardziej prawdopodobnie mają trafić na rynek słyszymy już od roku. Zaczynając od modeli GT-I8800 i GT-I8805 które to nie tak dawno przyłapane zostały w teście BrowserMark 2 osiągając bardzo obiecujące wyniki, przechodząc przez SM-Z9005 którego krótką prezentację możemy znaleźć w Internecie a kończąc na najnowszym prototypie który testowany jest przez japońskiego operatora NTT DoCoMo.

Tizenodnik: wieści ze świata Tizen. Numer 01.

Tizenodnik czyli przegląd najciekawszych wiadomości o systemie Tizen OS z minionego tygodnia.

Słowem wstępu:

Każdy kto choć trochę interesuje się rynkiem mobilnym, słyszał o systemie Tizen OS. Ten kto zaś nie słyszał to pokrótce go przedstawię.Tizen OS to otwarty system tworzony we współpracy Samsunga z Intelem. Projekt narodził się w drugiej połowie 2011 roku po tym jak Nokia porzuciła system MeeGo. Tizen zawiera najważniejsze cechy systemu MeeGo i bada OS.