Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Kopia zapasowa w Windows Mobile 10 — czy to ma sens?

Kopie zapasową można robić okresowo lub systematycznie. Jest nawet takie stare porzekadło które mówi o dwóch typach ludzi: są ci którzy robią kopie zapasowe i Ci którzy dopiero zaczną je robić :)

W życiu człowiek przychodzi czasem taki moment że coś się psuje w jego ulubionym i odpowiednio skonfigurowanym telefonie. Nastaje wtedy czas serwisowania. I w moim przypadku wszystko stało się tydzień temu. Wysłałem więc mejla do sklepu w którym zakupiłem telefon. Niestety poziom obsługi klienta z jakim się spotkałem był i chyba stale tam jest poniżej wszelkiej krytyki - wnioskuję to po wpisach na facebook`u. (nie polecam zatem tego sklepu z iksem w nazwie: produkty dobre i cena fajna ale obsługa kiepska).

Jak już wywalczyłem potrzebne informacje, okazało się że sam mogę wysłać telefon do serwisanta. Jednak komunikaty z punktu serwisowego nie napawały optymizmem.

W 2016 roku nastąpi zmiana polityki serwisowej firmy Microsoft w zakresie obsługi smartfonów i telefonów tej marki.

Naprawy gwarancyjne dla całego rynku europejskiego będą wykonywane w Europejskim Centrum Serwisowym iQor Węgry. Dostarczanie urządzeń do napraw do Europejskiego Centrum Serwisowego będzie odbywało się za pośrednictwem tzw. Consolidation Hub. Tę rolę obejmą serwisy centralne dotychczas obsługujące Microsoft na polskim rynku – m.in. Regenersis (Warsaw).

Oznacza to, że Regenersis będzie odpowiedzialny za odbiór urządzeń skierowanych do naprawy gwarancyjnej od Operatorów, sklepów oraz Klientów indywidualnych i przekazywanie ich do naprawy bezpośrednio do iQor Węgry.

Ponieważ zepsuł się tylko a może aż mikrofon od rozmów postanowiłem zatem sam zapłacić za naprawę w lokalnym punkcie naprawczym co by nie czekać zbyt długo. Pieniądze nie duże a telefon w 2 dni zrobiony. Minusem na pewno utrata gwarancji.

Tuż przed oddaniem telefonu do naprawy pomyślałem że szkoda byłoby stracić te wszystkie smsy, ustawienia aplikacji i systemu. O zdjęcia i muzykę byłem spokojny bo wszystko było na karcie pamięci ale ponowne ustawianie całego systemu byłoby dla mnie zbyt kłopotliwe i czasochłonne. Pomyślałem zatem aby wypróbować kopie zapasową! Zawsze byłem przeciwny takim opcjom bo nie lubię dzielić się prywatnymi danym ale w tym przypadku zależało mi również na bilingach i sms`ah. Pomyślałem że facebook też ma moje konwersacje to czemu Microsoft ma ich nie mieć :)

W systemie Windows Mobile 10 mamy do dyspozycji wykonanie kopi zapasowej dla: zawartości uczestniczących aplikacji oraz ustawień takich jak ekran startowy, konta i hasła.

Po krótkiej chwili wykonałem kopie zapasową. Niestety wszystko to jest mało przejrzyste. Tak naprawdę nie wiadomo co i jak się zapisuje w kopi zapasowej. Wybór uczestniczących aplikacji? Tak ale tylko nie których, proponowanych przez system. Kopia ustawień? Tak, ale nie wiadomo których. Jedyny podgląd kopi zapasowej jaki możemy zobaczyć to ten ze zdjęcia poniżej.

Plusy, minusy, kopia zapasowa w praktyce

Kopia zapasowa swoją drogą a polityka Microsoftu i tak jest najważniejsza. Co z tego że w telefonie logujemy się kontem Microsoft tworzymy sobie kopie zapasową, skoro i tak Microsoft nie pamięta tego że te wszystkie śmieciowe aplikacje wciskane na starcie nas nie interesują i już je kiedyś usuwaliśmy.

Tuż po skorzystaniu z kopi zapasowej układ kafelków został przywrócony a aplikacje których używałem zostały zainstalowane ze sklepu. Choć pojawiły się małe błędy: zdublowany został kafelek "komórkowe i sim" a jego dubel pochodził jeszcze z poprzedniej wersji systemu (8.1) i był w pełni funkcjonalny, szok!

Ustawienia systemu po przywracaniu? hm... niektóre są a innych nie ma, zastanawia przypadkowość: coś co wydawałoby się tak ważne i często używane jak "szybkie akcje" nie jest przywracane z kopi zapasowej. Znowu musimy wybierać, usuwać i zmieniać kolejność tych przycisków. Eh...

Aplikacja "połączenia" oraz "wiadomości" działa świetnie. Pełen sukces: kopia zapasowa przywróciła bilingi, ulubione kontakty i archiwum wiadomości. Jestem zadowolony, idziemy dalej.

Aplikacja "alarmy" działa w połowie. O ile godziny naszych budzików zostały przywrócone z kopi zapasowej to sam dźwięk naszego budzika już nie. Jest to o tyle dziwne że dźwięk mojego dzwonka dla przychodzącego połączenia został przywrócony.

Aplikacja "Microsoft Edge" - tutaj wszystko się posypało, kopia zapasowa nie przywróciła żadnej zakładki do strony internetowej. Choć w teorii kopia zapasowa może przechowywać nawet hasła do witryn internetowych jeśli tego chcemy.

Czy warto zatem robić kopie zapasową?

Podsumowując, ja jestem zadowolony bo dostałem to co chciałem aczkolwiek samo przywracanie nie działa najlepiej a może porostu nie działa tak jak ja sobie to wyobrażałem. Tak czy inaczej po aktualizacji oprogramowania w telefonie mam już włączoną automatyczną kopie zapasową i dobrze mi z tym, nie będę tego zmieniał. Plusem jest oszczędność czasu, choć tak naprawdę trzeba wszystko posprawdzać. Minusem na pewno to że nie wszystko jest wiernie kopiowane a to co jest może naruszać naszą prywatność (jeśli chcemy oczywiście). Dodatkowo możemy przecież jeszcze backup`ować nasze zdjęcia, zależy co kto chce :)

Nie wiem jak wygląda to w innych systemach mobilnych, może lepiej? może gorzej? Czy tutaj to ma sens? Może kiedyś będzie idealnie - jak narazie, każdy sam musi zdecydować czy aktualna forma mu odpowiada.

Napiszcie mi w komentarzach co o tym myślicie, jak wygląda to w innych systemach mobilnych! Bo może warto zmienić system operacyjny i telefon :)

 

windows oprogramowanie urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
pamix   7 #1 04.09.2016 17:37

Idealna nie jest z tego co piszesz, ale mimo to działa znośnie. Niezbyt zaawansowany użytkownik powinien być zadowolony.

darek719   38 #2 04.09.2016 18:21

@pamix: Nowy system, nowe problemy, może z czasem to dopracują. Póki co nie wiadomo czego się spodziewać po przywracaniu bo działa znośnie...

Autor edytował komentarz w dniu: 04.09.2016 18:22
MacGregor   8 #3 04.09.2016 18:46

Nie lepiej użyć zewnętrznej apki? W androidzie backup robi się z poziomu recovery i kopiujesz cały system od deski do deski.

darek719   38 #4 04.09.2016 19:42

@MacGregor: A są takie w sklepie Microsoftu?

MacGregor   8 #5 04.09.2016 19:48

@darek719: Nie wiem, nie zapuszczam się w tak okropne miejsca jak sklep MS.

darek719   38 #6 04.09.2016 19:52

@MacGregor: teraz już nie jet tak okropny jak kiedyś :)

  #7 04.09.2016 20:23

w telefonie to bez sensu rozwiązanie, tylko zdjęcia się liczą.

Berion   15 #8 04.09.2016 20:28

Żeby kopia zapasowa miała sens i mogła się tak nią nazywać, musi:
- być także lub tylko offline
- archiwizować i przywracać wszystkie ustawienia, wszystkich aplikacji
- archiwizować i przywracać wszystkie aplikacje
- archiwizować i przywracać wszystkie dane aktywacyjne
- archiwizować i przywracać wszystkie dane użytkownika

To co opisałeś to nie kopia zapasowa tylko typowa MSowa amatorszczyzna, karykatura kopii.

To samo mogę powiedzieć o Androidzie, tyle że tam to chociaż mogę samemu zrobić skrypt i push-nąć sobie po kablu co chcę, skąd chcę, gdzie i w jakiej formie (oczywiście to nie jest rozwiązanie firmowe, więc powiedzmy że się nie liczy bo przeciętny użytkownik tego sam sobie nie zrobi).

@MacGregor: Pod warunkiem, że masz recovery. Fabrycznie nie ma czegoś takiego w żadnym telefonie (może jest w tych od Cyanogenmod i chińskich).

Autor edytował komentarz w dniu: 04.09.2016 20:31
darek719   38 #9 04.09.2016 20:31

@Berion: "To co opisałeś to nie kopia zapasowa tylko typowa MSowa amatorszczyzna, karykatura kopii. "

No niestety tylko to tylko oficjalny sposób. Tak zrobili i tak jest, można narzekać.

MacGregor   8 #10 04.09.2016 20:48

@Berion: Mam francuza "wiko" i w oryginalnym recovery jest backup. Jednak masz racje. Zapomniałem o tym wspomnieć ;)

Magnum 44   17 #11 04.09.2016 20:58

@darek719: Dziwne, jak miałem Lumię 520 na WP 8.1 to przywracało wszystko bezproblemowo. Widać jeszcze nie dopracowali tego w W10M. A szkoda...

darek719   38 #12 04.09.2016 21:07

@Magnum 44: No w moim przypadku coś nie zadziałało, Edge sie wysypał całkowicie, ale np. ustawienia dzwonka itp też?

Berion   15 #13 04.09.2016 21:23

@darek719: "Tak zrobili i tak jest, można narzekać."

Czynię to więc i możesz zawsze na mnie liczyć w tej materii. ^^

darek719   38 #14 04.09.2016 21:25

@Berion: Ja liczę ze coś poprawią na lepsze, dałem im szansę i zaktualizowałem system na telefonie ostatnio :)

PokerFace   9 #15 04.09.2016 21:59

Cóż, trzeba stwierdzić że w świecie Androida kopia zapasowa działa znacznie lepiej :)

darek719   38 #16 04.09.2016 22:00

@PokerFace: a jak działa?

Dinowaw   5 #17 04.09.2016 22:05

A ja się już wyleczyłem i pozbyłem WP mobile, ale niestety wczoraj zostałem zmuszony do konfiguracji praktycznie nowej Lumii 925 znajomej (przeleżała prawie dwa lata nieużywana). Szczęście w nieszczęściu, że była brandowana przez Orange i z aktualizowała się tylko do ostatniej wersji 8.1 i dalej nic nie znalazło (nawet z doradcą aktualizacji). Tu jeszcze kopia zapasowa działa prawidłowo (nie widać co skopiowało, ale działa, to znaczy działała jak tego kiedyś używałem). Szkoda tego Wp po zapowiadało się dobrze, ale wyszło jak zwykle wychodzi MS.

darek719   38 #18 04.09.2016 22:08

@Dinowaw: Czemu się pozbyłeś? rok Windows Mobile ma dopiero nadejść, będzie dobrze :)

Dinowaw   5 #19 04.09.2016 22:21

@darek719: Niecierpliwy jestem, niestety zwątpiłem jak na Lumii 735 przestały mi działać podstawowe programy i funkcje, ale jak zapowiedzi tego wspaniałego roku się spełnią, to zawsze mogę wrócić. Konto MS ciągle mam i nawet się synchronizuje ze śmieciowym Androidem. Teraz mam Xiaomi i teoretycznie mogę nawet WP zainstalować, ale na tym etapie rozwoju tego systemu to bez sensu!

darek719   38 #20 04.09.2016 22:23

@Dinowaw: Na windowsie 8.1 coś nie działało?

PokerFace   9 #21 04.09.2016 22:35

@darek719: Google Drive backupuje nawet dane zewnętrznych aplikacji. No i wiadomo: zdjęcia, filmy, ustawienia itd. Zawsze też można zrobić Nandroid backup i mamy cały nasz aktualny system skompresowany na karcie :)
BTW, rok Windows Phone nadchodzi od czasów 7/7.5 i do tej pory nic się nie zmieniło.

Autor edytował komentarz w dniu: 04.09.2016 22:37
darek719   38 #22 04.09.2016 22:37

@PokerFace: i działa bez problemowo? (tutaj dane a apek niby też ale nie zawsze i nie wszystkie....)

PokerFace   9 #23 04.09.2016 22:41

@darek719: Od Marshmallow tak. A gdyby przez przypadek nie zadziałało to można się zabezpieczyć nandroidem, Titanium czy rozwiązaniem producenta. Nie chcę wyjść na hejtera WP bo sam mam Lumie 535 jako drugi telefon ale jednak co otwarty system to otwarty ;)

darek719   38 #24 04.09.2016 23:13

@PokerFace: no cóż.. ja liczę ze to chwilowe niedopracowanie, czekam na rok windowsa :) bo android mnie nie kręci :)

Magnum 44   17 #25 04.09.2016 23:24

@darek719: Co do Androida i backupu to zależy. Jak masz root'a to zbackupujesz wszystko i na każdym telefonie :) A jak nie masz, to jest różnie. W moim LG jest super apka od producenta (LG Backup), działa bezproblemowo i zachowuje wszystko. Jak jest u innych producentów, to już Ci nie powiem :)

edmun   13 #26 05.09.2016 13:12

Standardowy backup/recovery w Androidzie jest również dziwne. Nie wiesz co się kopiuje, nie wiesz co się przywraca. Czasami działa, czasami choć od Androida 6.0 jest jakaś poprawa że częściej przywróciło mi "wszystko" wraz z tapetą i hasłami do sieci Wifi (oczywiście wraz z kontaktami, aplikacjami). Sam korzystam oczywiście z partycji recovery i TWRP choć nie jest to dla mnie najwygodniejsze rozwiązanie bo nie mam zewnętrznej kartySD, co oznacza że jeśli mam w Nexusie 5 12GB na wszystko, to muszę tak zrobić żeby system z aplikacjami itp zajmował nie więcej niż 6GB (dokładnie wychodza inne liczby, ale zasada jest taka, że muszę mieć w telefonie tyle samo miejsca ile zajmie mi kopia)

  #27 05.09.2016 19:46

@Berion: W firmach tak się robiło. Ale zapisywanie binariów systemu i aplikacji jest bez sensu. ( Apple tego nie robi i dobrze muu wychodzi) Kwestia jak zapisywane są ustawienia systemu i applikacji.
To Windowsowe zawsze było dużo gorzej zrealizowane niż w systemach unixowych. I tu jest pies pogrzebany

AntyHaker   19 #28 05.09.2016 21:05

"Tak ale tylko nie których, proponowanych przez system. " No nie żartuj nawet :P Jeśli piszesz o tej liście widocznej na zrzucie, to są WSZYSTKIE aplikacje wchodzące w skład kopii, a nie tych proponowanych przez system :P

Jeśli zaś chodzi o centrum akcji, to od letniej aktualizacji już nie trzeba się o to martwić :P

@edmun Poważnie trzymasz kopie na telefonie? Dzizas :P To po co Ci ta kopia? o.O

darek719   38 #29 05.09.2016 21:09

@AntyHaker: No to super, a dobrze zauważyłem że nie ma możliwości wyłączenia instalowania aktualizacji całego systemu?

AntyHaker   19 #30 05.09.2016 21:14

@darek719: Ano, podstawowa wersja Win10 nie zezwala na takie zdecydowane kroki ze strony użytkowników :P Pobiera wszystko jak leci :D Tak desktop, tak i mobile teraz.

darek719   38 #31 05.09.2016 21:16

@AntyHaker: ah, czyli to świetna wiadomość, nowości same przyjdą i nie trzeba ich wyczekiwać. hehehe

AntyHaker   19 #32 05.09.2016 21:20

@darek719: No mniej więcej tak to własnie działa :P

darek719   38 #33 05.09.2016 21:22

@AntyHaker: Trochę lipa... bo liczyłem że przetrzymam na tej stabilnej i dobrze działającej wersji która mi się zainstalowała tak długo jak zechcę... :/

AntyHaker   19 #34 05.09.2016 22:45

@darek719: Nie ma tak dobrze - ale nie ma co się martwić, Microsoft przecież wie co robi :P

darek719   38 #35 05.09.2016 22:49

@AntyHaker: No jasne, czekamy na rok Windows Mobile :)

AntyHaker   19 #36 05.09.2016 23:00

@darek719: Jak to czekamy, przecież takowy jest od początku :P

darek719   38 #37 05.09.2016 23:02

@AntyHaker: A no racja, tylko ci androidowcy tego nie wiedzą jeszcze :)

Berion   15 #38 06.09.2016 00:22

@Anonim (niezalogowany): Zależy od potrzeb, ja akurat systemowych nie potrzebuję, ale już sklepowych jak najbardziej (wiele razy bywało tak że Google usunęło aplikację nie tylko ze sklepu, ale i z listy pobranych albo kiedy nowsza wersja programu całkowicie zmieniła UI, który znienawidziłem po pierwszych 10 sekundach).

A co MS dobrze zrealizował w tym Windowsie? Co aplikacja to mina przeciwpiechotna, a skoro mówimy o backupie to świetnym przykładem jest "narzędzie wykonywania kopii" z Windows Vista/7 (w nowszych chyba wyrzucono). Nie rozumiem jak firma z takim kapitałem może odstawiać taki cyrk, mogą mieć najlepszych ludzi, mogą dać im pole do samorozwoju, wprowadzania innowacji (może mają, nie wiem, bywa nieraz tak że przełożony pilnuje aby go nikt nie zastąpił ;]). Windows mógłby być świetnym systemem operacyjnym, szczególnie ten mobilny nie obciążony przecież balastem przeszłości...

Autor edytował komentarz w dniu: 06.09.2016 00:23
AntyHaker   19 #39 06.09.2016 01:46

@darek719: No wiesz, w zasadzie mnie Androidowcem możesz nazwać, bo na co dzień z Mi4c korzystam :P Lumia 535 tylko na testy nowych wydań :D

@Berion Panie, jakie "chyba". Nic nie wyrzucono, mogę Ci zrzuty podesłać jak chcesz :P

darek719   38 #40 06.09.2016 10:45

@AntyHaker: Ty zdrajco! :) jak wogóle możesz tak używać od święta i jeszcze o tym pisać? :D

edmun   13 #41 06.09.2016 11:02

@AntyHaker: no właśnie powiem Ci że ja sam nie wiem o co chodzi, ale:
TWRP robi kopię całych partycji i tą kopię nie mogę zrobić na nic innego jak na pamięc wewnętrzną telefonu. Czyli jeśli z 12GB na moim Nexusie 5 zajmę 8GB aplikacjami, to już nie zrobię kopii zapasowej za pomocą TWRP, bo zabraknie mi miejsca na tą kopię. Oczywiście po zrobieniu kopii, przenoszę ją na PC'ta i z powrotem mam miejsce na telefonie żeby z niego korzystać.

pomarancza3000   5 #42 06.09.2016 11:08

@darek719: U mnie Edge wszystko ładnie przywrócił i nie miałem z nim problemów, nie wiem dlaczego tak sie to posypało u ciebie.

darek719   38 #43 06.09.2016 11:15

@pomarancza3000: zakładki i hasła?

pomarancza3000   5 #44 06.09.2016 11:27

@darek719: tak wszystko ładnie tylko z małym haczykiem, było to przy update z poprzedniej wersji systemu.

darek719   38 #45 06.09.2016 11:43

@pomarancza3000: przy update to u mnie też wtedy wszystko ładnie w Edge się znalazło :)

pomarancza3000   5 #46 06.09.2016 11:55

@darek719: a widzisz, czyli jednak działa ^^

AntyHaker   19 #47 06.09.2016 11:59

@darek719: Aj tam, gdyby nie te wpisy na DP to pewnie już dawno bym ją sprzedał :P Android nie jest zły, a ten "czysty" jest wręcz zabójczo piękny xP

W ogóle skoro tak już o tym EDGE piszecie, to muszę potwierdzić, iż przywracanie działa jak powinno - miałeś pecha i tyle :s

@edmun A dobra, takie buty. Myślałem, że robisz tą kopię i trzymasz cały czas na urządzeniu :P Robię dokładnie tak samo - TWRP > kopia lokalna > kopiowanie na PC (Mi4c 16GB) ^^

Autor edytował komentarz w dniu: 06.09.2016 11:59
darek719   38 #48 06.09.2016 12:01

@AntyHaker: hehe, a ja myślałem że ty zagorzały zwolennik WM10 :)

jedzbudyniem   4 #49 06.09.2016 12:18

Dla mnie bez sensu z tego korzystać, lepiej ustawić sobie na nowo, szczególnie ka sa istotne zmiany w systemie czy wyglądzie interfejsu. Jak kopia zapasowa to tylko zdjęć i tego typu danych

jedzbudyniem   4 #50 06.09.2016 12:20

@Magnum 44: Nie dopracowali i pewnie nie dopracują prędko, mają inne priorytety. Lepiej porzucić Lumie na rzecz Androida!

edmun   13 #51 06.09.2016 12:24

@AntyHaker: tak, ale Ty pewnie możesz użyć zewnętrznej karty MicroSD aby tam zapisać backup. W Nexusie 5 jestem ograniczony tym miejscem które jest na telefonie :)

darek719   38 #52 06.09.2016 12:26

@pomarancza3000: Ale nie zawsze i nie tak idealnie jak ja bym tego chciał.

darek719   38 #53 06.09.2016 12:27

@jedzbudyniem: Dla mnie przywracanie ustawień kafelków to dobra opcja, oszczędzam czas na te pierdoły.

AntyHaker   19 #54 06.09.2016 12:50

@darek719: Mogę sobie być zwolennikiem, ale na rzeczywistości nie oszukam :P PokemonGO na Windowsa nie ma xP

@edmun Gdybym miał możliwość instalacji karty to bym nie dodawał wzmianki o dostępnej w nim pamięci :P Mam dokładnie taką samą sytuację jak Ty. Z tym, że ja kopię w TWRP robię tylko przy całkowitej wymianie ROMu, czyli bardzo rzadko. Częściej zwyczajne kopie aplikacji w Titanium Backup wykonuje i tyle.

darek719   38 #55 06.09.2016 12:52

@AntyHaker: hahah, ja nie korzystam, ale z tego co wiem to (już) nawet instagram dotarł do sklepu Windows, to i może pokemony zawitają. Niby bum jest teraz... ale po co robić teraz to co wszyscy? :D

Berion   15 #56 06.09.2016 17:25

@AntyHaker: Z tego co kojarzę zastąpiło je imagex, ale może źle kojarzę. W każdym razie to z NT6 i 6.1 jest bezużyteczne.

@edmun: Pewnego dnia Google wpadło na "genialny" pomysł aby punkt montowania dla karty pamięci, był punktem montowania pamięci wewnętrznej... Czyli dotychczasowe "sd_card", które było kartą SD jest teraz partycją w telefonie, a karta dostała "ext_card" (itp. wariacje). Stare aplikacje mają na sztywno wpisane sd_card bo kiedyś to była zawsze karta pamięci. Być może dlatego doświadczasz takiego absurdu. Zamień w /etc/fstab.

Autor edytował komentarz w dniu: 06.09.2016 17:36
AntyHaker   19 #57 06.09.2016 21:33

@darek719: Instagram jest od dawien dawna na WP, z tym, że na Win10 Mobile dali nową wersję :P Bum nie bum, lubię w to grać i sprawia mi to frajdę - dlatego Windows poszedł w odstawkę xP

@Berion Kopia zapasowa jest taka sama jak w Win7 - więc pretensje do tego staruszka :P

darek719   38 #58 06.09.2016 21:37

@AntyHaker: heheh, To jak wyjdzie oficjalne pokemon go na WM10 to się przesiadasz? :D

Berion   15 #59 06.09.2016 23:51

@AntyHaker: Jeśli jest taka sama to tym gorzej świadczy o Windows 10.

darek719   38 #60 06.09.2016 23:53

@Berion: Co chcesz od windows 10 ? :D

Berion   15 #61 06.09.2016 23:59

@darek719: Życia by nie starczyło aby opisać. To karykatura systemu operacyjnego. Niestabilny, ubezwłasnowalniający, szpiegujący i wygląda odrażająco. Tyle mi wystarczy. Jeszcze nigdy w życiu nie czułem nienawiści do oprogramowania aż do czasu Win8/8.1, a teraz Win10, który masakruje swoich poprzedników pod dosłownie każdym względem.

Autor edytował komentarz w dniu: 07.09.2016 00:00
darek719   38 #62 07.09.2016 00:01

@Berion: Heh, to jakiego system uzywasz?

AntyHaker   19 #63 07.09.2016 00:04

@darek719: Raczej wątpię :P Czekam na Nougata na razie :s

@Berion Zacytuję ulubiony tekst fanów Windows 7 - "skoro coś działa dobrze, to po co to zmieniać?" :P

Berion   15 #64 07.09.2016 00:08

@AntyHaker: Nie jestem fanem jakiegokolwiek systemu, jeśli już to sympatyzuję z Linuksem. Zdaję sobie sprawę z tego, że Windows 7 czy nawet XP mają swoich psychofanów i takie cytaty nie służą rozwojowi. :)

@darek719: Najczęściej siódemki bo nie mam z nią problemów, wszystko (jeszcze) działa i używam programów do pracy które są tylko na Win7. Rzadziej Linuksa. Problem będzie za kilka lat jak przestaną być wydawane sterowniki i wersje komercyjnych programów. :| Będę musiał albo zrobić nadwyżkę budżetową aby nie odczuwać narzutu z wirtualizacji albo pogodzić się z 10tką i swoje prywatne sprawy przenieść na inny komputer.

Autor edytował komentarz w dniu: 07.09.2016 00:11
darek719   38 #65 07.09.2016 11:28

@AntyHaker: A tu bym, wychodzi, działa lepiej niż na androidzie, i ma nowe funkcje :)))

darek719   38 #66 07.09.2016 11:30

@Berion: No właśnie, problem wsparcia i sterowników dosięgnie wszystkich, ja też jak narazie to się powstrzymuję, chociaż telefon zaktualizowałem :)

AntyHaker   19 #67 07.09.2016 17:19

@darek719: Tiaaa i frytki do tego :P

@Berion Przyzwyczajenia ogólnie rozwojowi nie służą - kto wie, gdzie byłoby Windows gdyby nie one :P

Berion   15 #68 07.09.2016 17:29

@AntyHaker: Na śmietniku historii. :)

darek719   38 #69 07.09.2016 17:31

@AntyHaker: A może jednak, czas pokaże :D Ja tam trzymam kciuki, kiedyś te aplikacje będą się pojawiać.

darek719   38 #70 07.09.2016 17:32

@Berion: nie przesadzaj! :)

AntyHaker   19 #71 08.09.2016 00:05

@Berion: No właśnie to jest kwestia tego, jak na to spojrzeć. Gdyby nie cały bagaż aplikacji i durne przyzwyczajenia, to może by coś przy jądrze pogrzebali. Interfejs by zmienili, ale ludzie się burzą, to teraz mamy miszmasz w Win10 ^^

@darek719 Zapomnij :P

Berion   15 #72 08.09.2016 09:44

@AntyHaker: Wsteczną kompatybilność można rozwiązać na poziomie mini vm i HV. Po prostu nie mają zdolnych ludzi, chęci wydawania na to pieniędzy etc. To się pewnego dnia na nich zemści. Była niepowtarzalna szansa przemeblować Windowsa przy okazji 8/RT/WM8, to woleli dostawić w przedpokoju krzesło...

Autor edytował komentarz w dniu: 08.09.2016 09:46
darek719   38 #73 08.09.2016 09:49

@AntyHaker: A pamiętasz jak Android zaczynał od zera? teraz jest wszędzie, WM10 też tak może.

szymon_g   4 #74 08.09.2016 09:52

@PokerFace: Może i działa lepiej ale też nieidealnie. Poza tym co ci po kopi zapasowej jak system muli?

MRsztabowy   3 #75 08.09.2016 09:55

@Dinowaw: Ja tam nigdy Windowsa nie porzucę, działa lepiej, kafle są wygodne a sklep z apkami nie jest taki ważny - dla mnie wszystko tam jest, poza pokemonami :D

AntyHaker   19 #76 08.09.2016 11:50

@darek719: Z tym, że jak Android zaczynał to było całkiem inaczej - w zasadzie nie miał konkurencji, a już na pewno nie tak silnej.

@Berion Może i można, przecież już wcześniej tak robili - w bodajże Win7 była wspawana maszynka do wirtualizacji WinXP :P

Berion   15 #77 08.09.2016 12:17

@AntyHaker: Nie była wspawana, trzeba dociągnąć i tylko taki luksus w wersji Pro i Enterprise. I nie bardzo one były mini, a tym bardziej nieizolowane. To wszystko to jest komedia.

AntyHaker   19 #78 08.09.2016 18:18

@Berion: Jesteś pewny, że trzeba było dociągać? Ja niczego dodatkowo nie pobierałem.

darek719   38 #79 08.09.2016 18:23

@AntyHaker: No, było inaczej, ale co teraz stoi na przeszkodzie? przecież nie mówimy od razu o osiąganiu pozycji lidera a raczej o zdobywaniu rynku i odbijaniu się od dna... :)

AntyHaker   19 #80 08.09.2016 18:26

@darek719: Co stoi na przeszkodzie? Duopol Google i Apple :P

darek719   38 #81 08.09.2016 18:30

@AntyHaker: Wszystko jest do przejścia :) W Polsce był monopol PoczytPolskiej a mimo to inpost przetarg wygrał na obsługę sądów... Wszystko tylko kwestia ceny :)

AntyHaker   19 #82 08.09.2016 18:41

@darek719: Wygrał, ale szybko go stracił - zatem to chyba dość słaby przykład :P

darek719   38 #83 08.09.2016 18:44

@AntyHaker: ale też coś pokazuje, trzeba być konsekwentnym, pomyśleć raz a dobrze i nie zmieniać strategi o 180st. Tu Microsoft co chwilę patrzy w inną stronę :/

Berion   15 #84 08.09.2016 19:02

@AntyHaker: Jestem pewien. W Home i Home Premium jest tylko standardowy "tryb kompatybilności" (Starter to nie wiem czy nawet to oferuje (bez grzebania w rejestrze)). Pozostałe wersje muszą sobie specjalnie dociągnąć.

AntyHaker   19 #85 08.09.2016 19:12

@darek719: Może tak, może nie :P

@Berion To pewnie coś pomieszałem :s

darek719   38 #86 08.09.2016 20:36

@AntyHaker: Trzeba czekać zatem z nadzieją :)

hmm... ta apka muzyki mi się dalej nie zamyka na tym WM10 :/ ciągle jest ostatni utwór w panelu podgłaszania, co z tym zrobić?

AntyHaker   19 #87 09.09.2016 13:31

@darek719: Czekać - zniknie po jakimś czasie xP

darek719   38 #88 09.09.2016 15:36

@AntyHaker: Serio? po jakim czasie? bo jak słucham o 19 jakąś godzinkę, później idę spać a rano dalej jest :/

AntyHaker   19 #89 09.09.2016 18:40

@darek719: A tego to już nie wiem - dziwnie to jest zrobione :P

darek719   38 #90 09.09.2016 18:41

@AntyHaker: Własnie wkurza mnie to, restart telefonu definitywnie zamyka ale to nie metoda...

PokerFace   9 #91 09.09.2016 20:26

@szymon_g: Mi jakoś ani Moto G ani Xperia Z1 nie mulą a Lumie 535, 630 i 520 tak.. zadziwiające :)

szymon_g   4 #92 09.09.2016 20:28

@PokerFace: może masz nie aktualne oprogramowanie albo jakieś aplikacje działające w tle?

PokerFace   9 #93 09.09.2016 20:33

@szymon_g: Nie sądzę, L535 jest świeżo po hard resecie (Win 10) a i tak ekran blokady muli, odblokowywanie muli, przełączanie między aplikacjami muli, klawiatura muli.. Moja matka używała jej jeszcze z WP8 i też narzekała

Autor edytował komentarz w dniu: 09.09.2016 20:34
szymon_g   4 #94 09.09.2016 20:35

@PokerFace: coś dziwne.. na 8.1 jak był nowy nie powinien mulić, nic nie działało w tle?

PokerFace   9 #95 09.09.2016 20:38

@szymon_g: Jedyne aplikacje ze sklepu to WhatsApp i pogoda. Nie wiem o co chodzi bo sam system jest fajny ale napis "wznawianie" doprowadza mnie do szewskiej pasji. Stawiam że to wina słabych podzespołów :)

szymon_g   4 #96 09.09.2016 20:40

@PokerFace: nawet na słabych podzespołach mobilny windows radzi sobie lepiej niż android., może to po prostu chwilowe?

darek719   38 #97 09.09.2016 21:06

@PokerFace: Tyle różnych Lumi ci muli?

darek719   38 #98 10.09.2016 12:11

@AntyHaker: U ciebie też wczoraj Microsoft zagubił zdjęcia kontaktów na telefonie?
https://forum.dobreprogramy.pl/utrata-zdjec-kontaktow-na-windows-mobile-10-53389...

AntyHaker   19 #99 10.09.2016 13:45

@darek719: No ale poważnie, może masz coś sknocone z systemem? Mi to zawsze samo znikało o.O

darek719   38 #100 10.09.2016 13:50

@AntyHaker: No ale jak? skoro nic nie grzebałem, tylko update z 8.1 do 10.

AntyHaker   19 #101 10.09.2016 22:52

@darek719: Ten update to wystarczający problem :D

darek719   38 #102 11.09.2016 08:57

@AntyHaker: Żartujesz sobie? na swoim blogu zachęcasz i teraz mi to piszesz? :D

AntyHaker   19 #103 11.09.2016 14:23

@darek719: No bo wiesz, różnie bywa :P Może przejść bez problemów, a może ... :D Niekoniecznie to musi być źródłem :s

Autor edytował komentarz w dniu: 11.09.2016 14:23
darek719   38 #104 11.09.2016 14:38

@AntyHaker: eh.. po utracie zdjęć w kontaktach, zdublowanych wszystkich wiadomościach dla jednego kontaktu przywróconych z kopi zapasowej, nie aktualizującej się aplikacji kalendarza która z rana wyświetla mi poprzedni dzień tygodnia, i po tej całej nieudanej aplikacji do muzyki - mam dość tego systemu :(

AntyHaker   19 #105 11.09.2016 18:23

@darek719: Witam w klubie :D Chociaż utrata zdjęć w kontaktach to problem po stronie serwerów Microsoftu, a dokładniej Outlooka :P

darek719   38 #106 11.09.2016 19:23

@AntyHaker: tak, zdaje się ze coś pozmieniali w outloku, cały wygląd poczty i kontaktów na www się zmienił. nawał innych błędów mnie po prostu zaczyna drażnić. podziwiam cię za te mozolne testy każdej kolejnej wersji... ja bym już nie wytrzymał :)

AntyHaker   19 #107 11.09.2016 23:12

@darek719: Aj tam, jeszcze trochę i tylko Win10 będę testować, bo Lumia mi odpadnie :( No ale cóż, z czegoś korzystać trzeba, a Linuks na mój desktop się nie nadaje. Zresztą macOS również xP

darek719   38 #108 12.09.2016 18:08

@AntyHaker: Ja to mam nadzieje że Microsoft nie porzuci mobilnego windowsa, i nowe telefony w 2017 będą.

AntyHaker   19 #109 12.09.2016 23:56

@darek719: Lumie niech porzuca, aczkolwiek Windows 10 Mobile będzie rozwijany tak długo jak trwają prace nad Windows 10. Mówili o tym i pisali niejednokrotnie, że mobilna odsłona będzie rozwijana nawet w przypadku, kiedy nikt z niej nie będzie korzystać ^^

darek719   38 #110 13.09.2016 14:13

@AntyHaker: Jak to, ja nigdzie nic takiego nie wyczytałem, czyli będą rozwijać mobilnego windowsa do końca świata?

AntyHaker   19 #111 13.09.2016 16:46

@darek719: Na DP takich rzeczy nie wyczytasz :P Ale tak, póki trwa Windows 10, dopóty trwać będzie Windows 10 Mobile :P

darek719   38 #112 13.09.2016 16:54

@AntyHaker: A no to super wiadomość. jeszcze jakby w razie zaprzestania produkcji udostępniali oprogramowanie do instalacji to by było mega :)

AntyHaker   19 #113 13.09.2016 17:14

@darek719: Piszesz o Lumiach? Bez problemu przez jakiś czas - pytanie jak długo :P Bo o ile sam system rozwijać będą, o tyle wsparcie dla poszczególnych urządzeń to już inna sprawa.

darek719   38 #114 13.09.2016 19:50

@AntyHaker: No ja mam plan katować moją Lumie do śmierci, a może i coś na wyprzedaży ostatnich modeli kupię :D bo nigdy nie wiadomo czy będą Surface z Windowsem albo jakieś inne telefony z Windowsem?

AntyHaker   19 #115 13.09.2016 23:04

@darek719: Mają być Surface + modele innych producentów.

darek719   38 #116 14.09.2016 22:30

@AntyHaker: Te inne to chyba tylko jakieś słabe budżetowe na 3 świat :/

AntyHaker   19 #117 14.09.2016 23:13

@darek719: HP Elite x3 :P

darek719   38 #118 15.09.2016 10:01

@AntyHaker: No.. i jeszcze kilku topowych producentów i może coś z tego będzie :) Jakby taki samsung wypuścił kilka modeli to by było coś. Albo wybór systemu przy instalacji i możliwość szybkiego resetu i zmiany. Wtedy by można ocenić wydajność systemu :D

AntyHaker   19 #119 15.09.2016 12:45

@darek719: Coś takiego Samsung opatentował niedawno, ale czy to wprowadzą do sprzedaży? :P

darek719   38 #120 15.09.2016 23:38

@AntyHaker, oo to by bylo super, bo oni dużo produkują. Myślę że wiele ludzi by testowało różne systemy na telefonie. Szkoda że Microsoft nic z tym nie działa.

Autor edytował komentarz w dniu: 15.09.2016 23:39
AntyHaker   19 #121 15.09.2016 23:46

@darek719: Wystarczy wziąć Mi4 :P

darek719   38 #122 16.09.2016 12:50

@AntyHaker: Dlaczego akurat Mi4 ?

AntyHaker   19 #123 16.09.2016 13:36

@darek719: Bo na niego można wgrać zarówno Androida jak i Win10 Mobile :P

darek719   38 #124 16.09.2016 13:56

@AntyHaker: A to było tak od razu :) Tylko chyba troche drogo wychodzi?

AntyHaker   19 #125 16.09.2016 14:05

@darek719: Niecałe 700zł, więc znów nie tak drogo :P

darek719   38 #126 16.09.2016 14:13

@AntyHaker: Zależy dla kogo, chociaż prawdę mówiąc moja 640 kosztowała podobnie :) a nie ma nic tańszego?

AntyHaker   19 #127 16.09.2016 14:18

@darek719: Na dwa systemy? Tylko Mi4 :P Lub stary HTC HD2 :D

darek719   38 #128 16.09.2016 14:21

@AntyHaker: Szkoda, a jak to się robi? są jakieś programy do tego?

darek719   38 #130 16.09.2016 14:32

@AntyHaker: przecież to po angielsku :D

AntyHaker   19 #131 16.09.2016 14:53

@darek719: Cóż :P

darek719   38 #132 16.09.2016 22:54

@AntyHaker: heheh, A trzeba było się języków uczyć :D

AntyHaker   19 #133 17.09.2016 14:43

@darek719: No właśnie, trzeba było :(

darek719   38 #134 17.09.2016 14:49

@AntyHaker: Ah.. teraz trzeba nadrabiać :)

Własnie zainstalowałem kolejną aktualizację na Lumi (14393.189) I tak sobie myślę: aktualizacje pobierają się gdy podłącze telefon do ładowarki (taki był monit) czyli jak wyłączę wifi na czas ładowania to będę mógł uniknąć ich pobierania i instalacji?

AntyHaker   19 #135 17.09.2016 15:03

@darek719: Wiesz, brzmi logicznie :P Skądś muszą się pobrać, a jak im tę drogę zamkniesz, to się nie pobiorą ^^

darek719   38 #136 17.09.2016 15:07

@AntyHaker: Tylko się zastanawiam czy aby na pewno pobierają się tylko gdy podłącze do ładowarki? dziś akurat miąłem takie info w sekcji aktualizacje, ale nigdy nie wiadomo,. Druga sprawa że trzeba by zawsze pamiętać o wyłączaniu wifi na czas ładowania jeśli chcieć unikać nowości i nie stabilnych wydań. ;/

AntyHaker   19 #137 17.09.2016 20:27

@darek719: W ogóle pierwsze słyszę, żeby się aktualizacje pobierały tylko po podpięciu do ładowarki :P

darek719   38 #138 17.09.2016 20:32

@AntyHaker: Teraz już nie pamiętam jak to było ale wczoraj patrze w ustawienia i pisało coś z w stylu "jest dostępna aktualizacja oprogramowania, zostanie pobrana gdy telefon zostanie podłączony do źródła zasilania lub możesz pobrać ją teraz" nie miałeś tak nigdy?

dla mnie mądra opcja niż takie wymuszanie na siłę... przy padającej bateri :)

Autor edytował komentarz w dniu: 17.09.2016 20:35
AntyHaker   19 #139 17.09.2016 20:53

@darek719: Nie miałem - może odpalone miałeś oszczędzanie baterii?

darek719   38 #140 17.09.2016 21:00

@AntyHaker: Własnie nie, nawet wyłączyłem oszczędzanie bo mi ono nie potrzebne, a telefon w tamtym momencie miał 80% bateri. Czyli co? ten sam system a u każdego inaczej? :D

Autor edytował komentarz w dniu: 17.09.2016 21:00
AntyHaker   19 #141 17.09.2016 23:01

@darek719: Może tak działa automat, bo ja zawsze ręcznie aktualizacje wyszukuje jak tylko się pojawią.

darek719   38 #142 18.09.2016 00:45

@AntyHaker: a skąd wiadomo kiedy się pojawią?

AntyHaker   19 #143 18.09.2016 01:06

@darek719: To zależy o co pytasz. Oficjalne w każdy drugi wtorek miesiąca, Insider Fast średnio raz w tygodniu (pojawia się wtedy stosowny wpis na blogu Windows).

darek719   38 #144 18.09.2016 09:36

@AntyHaker: a ile z tych aktualizacji trafia do ogółu? co miesiąc będą mi kazali instalować coś? :/

AntyHaker   19 #145 18.09.2016 13:38

@darek719: Jak pisałem - w każdy drugi wtorek miesiąca są "stabilne" aktualizacje dla wszystkich, dokładnie tak jak na desktopie.

darek719   38 #146 18.09.2016 13:41

@AntyHaker: O matko... to za często... ja takim królikiem doświadczalnym to nie chce być tak od razu :/

AntyHaker   19 #147 18.09.2016 13:52

@darek719: No ale przecież tak jest od zawsze xP

darek719   38 #148 18.09.2016 16:54

@AntyHaker: Chyba od zawsze w Windows 10, w poprzednich wersjach user miał więcej do powiedzenia, i to było dobra, a teraz taka lipa - albo się dostosujesz albo zmień system :)

AntyHaker   19 #149 18.09.2016 20:39

@darek719: Szczerze? Jak dla mnie to dobra zmiana - przynajmniej nie muszę się martwić o to, żeby raz na jakiś czas aktualizować wszystkie komputery. Samo się teraz zrobi co trzeba :P

darek719   38 #150 18.09.2016 20:43

@AntyHaker: hm... okej, ale w starym modelu też tak było, mogłeś zaznaczyć opcje automatycznego instalowania aktualizacji, co prawda nie zawsze cały system (jeśli o to ci chodzi?) chociaż nie pamiętam jak to było z update do 8 i do 8.1 bo tam któryś był chyba instalowany z microsoft update a któryś ze sklepu microsoft?

AntyHaker   19 #151 18.09.2016 21:17

@darek719: 8.1 na desktopie był wrzucony ze sklepu, co było jedną wielką klapą :P

darek719   38 #152 18.09.2016 21:37

@AntyHaker: Czemu? u mnie z tego co pamiętam, ze sklepu pobierałem, później wyłączyłem komputer i na drugi dzień się dokończyło pobieranie, super opcja :D

AntyHaker   19 #153 18.09.2016 21:41

@darek719: No brawo Ty - wielu użytkowników nie miało tyle szczęścia :P

darek719   38 #154 18.09.2016 21:46

@AntyHaker: Myślałem że to taka inteligenta opcja dla ludzi z wolnym internetem? :D

AntyHaker   19 #155 18.09.2016 21:52

@darek719: Nie :P

darek719   38 #156 18.09.2016 22:00

@AntyHaker: hahah... a no to pełen sukces... bo z moim internetem pewnie bym zwątpił pobierać od 0%. Bo najbardziej mnie wkurzają takie instalatory online. Gotowe instalki to jest wygoda - mam na dysku, robię format i w kilka minut zainstalowane. Nie to co online - gdzie wszystko zależy od łącza internetowego i serwerów. Taki nowy office 2016, ma instalator który pobiera z neta najnowszą wersję, dla mnie to słabe rozwiązanie bo tracę mój czas po reinstalacji systemu. Ewentualny plus dla "piratów" - pobiorą instalator ogólnie dostępny, zainstalują offica a później tylko znajdą na torrentach czy gdzieś jakieś aktywatory :D

AntyHaker   19 #157 18.09.2016 22:45

@darek719: Taki urok czasów w jakich żyjemy - wszystko musi być on-line :P

darek719   38 #158 19.09.2016 11:08

@AntyHaker: Czasem mnie to wkurza bo niestety Polska to nie Japonia gdzie internet szaleje :/

AntyHaker   19 #159 19.09.2016 12:39

@darek719: Cóż - nic Ci w tym względzie nie poradzę.

darek719   38 #160 25.09.2016 11:23

@szymon_g: Czasem po aktualizacji potrafi zamulić, ja tak miałem, wtedy najlepiej reset do fabrycznych albo ponowne uruchomienie.

darek719   38 #161 13.10.2016 17:57

@AntyHaker: O tym mówiłem przy instalacji Update, już nie ma problemu że padnie bateria przez niezapowiedziany update :)

sreen:
http://ifotos.pl/z/arwpasn

AntyHaker   19 #162 14.10.2016 00:29

@darek719: No i gitara :D

darek719   38 #163 14.10.2016 19:13

@AntyHaker: a wiadomości w konwersacji jak się dublowały tak się dalej dublują, eh... może za długą mam konwersacje? hehe

AntyHaker   19 #164 14.10.2016 21:55

@darek719: A tego to już nie wiem :P

darek719   38 #165 14.10.2016 22:03

@AntyHaker: Dramat jakiś, działa po swojemu, a Ty tylko wyciągasz z szuflady lumie na potrzeby instlacji update i testów?

AntyHaker   19 #166 15.10.2016 00:23

@darek719: Dokładnie tak - aczkolwiek i to pewnie niebawem się skończy, bo zamierzam przekazać ją dalej w obrębie rodziny :P

darek719   38 #167 15.10.2016 10:53

@AntyHaker: A czyli problemy wiadomości z kopi zapasowej czy przywracania nie sprawdzisz? hehe, to się zwolni miejsce na blogu dla kogoś kto będzie opisywał te zmiany :)

szymon_g   4 #168 15.10.2016 12:38

@darek719: Pytanie tylko ile użytkowników chce się bawić w takie rzeczy a ile woli stabilny system. Udziały w rynku androida mówią swoje, Windows10Mobile ciągle traci swoje procenty.

AntyHaker   19 #169 15.10.2016 13:37

@darek719: Jak trzeba to mogę sprawdzić, ale szczerze pisząc, nie chce mi się ustawień fabrycznych przywracać :P

A co do drugiej części - wszyscy mają to gdzieś i nikt tego opisywać nie będzie xP

darek719   38 #170 15.10.2016 14:19

@szymon_g: To nie stabilność androida decyduje o jego popularności. wykorzystali swoją szansę, osiągnęli popularność, stworzyli aplikacje.

darek719   38 #171 15.10.2016 14:21

@AntyHaker: Ano, trochę z tymi fabrycznymi schodzi.
No nóż.. nie każdy ma ochotę czytać i rozdrabniać się na jakieś tam drobne zmiany ale na dp aktualizacja skype`a nie przeszła bez echa.. co prawda po twoim wpisie ale jednak :)

szymon_g   4 #172 15.10.2016 19:53

@darek719: No tak ale to nie zmienia faktu ze ludzie narzekają na ten system i go nie chcą! Jakby chcieli to by kupowali te telefony, przecież były i tańsze i droższe modele.

darek719   38 #173 15.10.2016 21:41

@szymon_g: Narzekają Ci co sparzyli się problemami pierwszych wersji. Teraz jest już dużo lepiej.

AntyHaker   19 #174 15.10.2016 22:47

@darek719: Aj tam, już nie przesadzaj :P

szymon_g   4 #175 16.10.2016 09:11

@darek719: Tylko ci sparzeni to byli ci odważni co kupili te telefony, pozostało teraz mało ludzi którzy walczą. Więc nowych telefonów nie ma komu kupować. I kto ma mówić że jest lepiej?

darek719   38 #176 16.10.2016 12:34

@AntyHaker: Tak było, widziałem to, najpierw blog, później news :)

darek719   38 #177 16.10.2016 12:34

@szymon_g: Ci co jednak kupią, jeśli pojawią się nowi producenci to sytuacja może się szybko zmienić. ja w to wierzę :)

AntyHaker   19 #178 16.10.2016 19:33

@darek719: Czasem się tak zdarzy :P

Autor edytował komentarz w dniu: 16.10.2016 19:33
darek719   38 #179 16.10.2016 20:54

@AntyHaker: Dobrze jest, motywujesz do pracy innych, nie oddawaj Lumi!!! :)

AntyHaker   19 #180 16.10.2016 23:09

@darek719: Z czegoś trzeba żyć, a jak tak leży to jednak kurz zbiera xP

darek719   38 #181 17.10.2016 14:35

@AntyHaker: pf... jeśli to nie model 9** to chyba kokosów nie dostaniesz, hehe :)

AntyHaker   19 #182 17.10.2016 16:04

@darek719: No L535 :P Te 200 do 250zł powinienem dostać :S Zresztą jest duża szansa, że pójdzie dalej w rodzinę :D

Autor edytował komentarz w dniu: 17.10.2016 16:04
darek719   38 #183 17.10.2016 19:16

@AntyHaker: to czy warto być bogatszym o 200zł a biedniejszym o wpisy na blogu? hehe :)

AntyHaker   19 #184 17.10.2016 21:00

@darek719: Wpisy na blogu będą, po prostu nie będę się mógł pochwalić tym jak to działa - cała reszta nie ulegnie zmianie :P

darek719   38 #185 17.10.2016 21:05

@AntyHaker: chciałeś chyba napisać jak coś "nie"działa :)

trochę cytatów z tytułów ostatnich wpisów:

-Była mobilna i nie ma mobilnej – kompilacja 14942 znów wyłącznie w desktopowej wersji
-Mobilna zbyt problematyczna
-Wreszcie coś się zmienia, aczkolwiek wciąż bez szału
-Kolejne nudnawe kompilacje, gdyż nastawione wyłącznie na poprawki

:)

AntyHaker   19 #186 17.10.2016 21:12

@darek719: Nie łap mnie za słówka - nie ładnie :(

Dorzucę Ci jeszcze dzisiejszy, nieopublikowany wpis "Format systemu już za mną, toteż powróciłem do testowania – Windows 10 w bliźniaczych kompilacjach 14946" >> bardzo neutralny tytuł :D

darek719   38 #187 17.10.2016 21:21

@AntyHaker: No neutralne też ci się zdarzają... ale dobra, nie będę marudził bo przez te wpisy sam zaktualizowałem swój telefon. :)

AntyHaker   19 #188 17.10.2016 21:22

@darek719: No i widzisz, wszyscy zadowoleni :P I tak jestem pod wrażeniem, że zrobiłem format pierwszy od około roku :D

darek719   38 #189 17.10.2016 21:25

@AntyHaker: ja się boje teraz formatów na kompie... ogólnie długo z tym schodzi, a poza tym nie wiem czy dalej trzeba uważać na te poprawki wciskające desktopową dziesiątkę? :D

szymon_g   4 #190 17.10.2016 22:48

@darek719: Dla mnie to wszystko idzie zbyt wolno. Denerwują konsumentów tylko, psują i nie wprowadzają istotnych zmian na czas.

AntyHaker   19 #191 17.10.2016 23:14

@darek719: Długo? Z 10-15 minut roboty na sam system :D

darek719   38 #192 18.10.2016 14:44

@szymon_g: tak można powiedzieć o desktopowym menu start, ale wersja mobilna jest fajnie rozwijana.

darek719   38 #193 18.10.2016 14:47

@AntyHaker: tak, sam system to szybko ale pomijając personalizacje, to jeszcze instalacja z windows update i innego softu i tak zeszło ci pewnie kilka godzin?

AntyHaker   19 #194 18.10.2016 16:36

@darek719: Nope. Obraz mam aktualny, nie zaciągam nic prócz sterowników - ale to robi w tle i mnie w to nie angażuje. Personalizacja to w moim przypadku 5 kliknięć, więc też nie bardzo. Soft? Office + przeglądarka + kilka śmiecia z Windows Store = 10 minut roboty :P

darek719   38 #195 18.10.2016 18:24

@AntyHaker: a widzisz... ja musiałbym jeszcze doinstalowac z windows update a tam nie ma jak przyśpieszyć? i wszystko spersonalizować pod siebie. Co z tego że wiem co i gdzie ustawić, jak z tym schodzi... A dodatkowy soft to też dodatkowy czas. Jednym słowem bronie się jak przed ogniem aby nie robić formata :)

AntyHaker   19 #196 18.10.2016 20:04

@darek719: No widzisz, ja na szczęście nie mam z tym zbyt dużo roboty :P

darek719   38 #197 18.10.2016 20:19

@AntyHaker: a czy nie jest tak że później doinstalowujesz lub personalizujesz dopiero gdy drażni lub jest potrzeba innego softu?

Autor edytował komentarz w dniu: 18.10.2016 20:19
AntyHaker   19 #198 18.10.2016 23:45

@darek719: Nope :P Moja personalizacja kończy się i zaczyna na ustawieniu ciemnego motywu systemu - więcej softu jak Office i przeglądarka mi nie trzeba. Jeśli chodzi o gry, to Steam mam na osobnej partycji :P Tak samo pliki z OneDrive.

darek719   38 #199 19.10.2016 11:17

@AntyHaker: jak tak można? a ustawienia paska zadań? np. żeby tych śmieci nie było za dużo w ostatnio używanych? a wywalenie zbędnych kafli i skrótów? mnie to drażni na każdym kroku... A Office tęż trzeba ustawić, ciemny motyw, czy auto zapis co 1 minutę...

AntyHaker   19 #200 19.10.2016 13:35

@darek719: 1. W ostatnio używanych? :P Czyli gdzie dokładnie :D
2. Fakt, zapomniałem o tym, dolicz dodatkowe 2 minuty xP
3. Office nie ruszam.

darek719   38 #201 19.10.2016 13:42

@AntyHaker: haha, 2 minuty doliczam, to już ci się uzbiera sporo.
No np. ja używam często te "jump listy" te prawo kliki na przypiętych programach i folderach do paska zadań... przecież to takie wygodne? pod warunkiem że nie ma tam śmieci :)

AntyHaker   19 #202 19.10.2016 13:46

@darek719: Aaa, nie skojarzyłem - tego też nie ustawiam. Szkoda życia na ustawienie pierdół :P

darek719   38 #203 19.10.2016 13:49

@AntyHaker: Albo szkoda życia na szukanie tam nieprzypiętego podkatalogu w śmieciach? z personalizacją pod moje potrzeby to mi schodzi sporo.. ja wszystkie ustawienia przeglądam :) dlatego chciałbym aby kopia zapasowa to robiła za mnie...

Autor edytował komentarz w dniu: 19.10.2016 13:49
AntyHaker   19 #204 19.10.2016 13:51

@darek719: Ja ustawienia znam dość dobrze, nie muszę za każdym razem ich przeglądać :P

darek719   38 #205 19.10.2016 13:52

@AntyHaker: no ja też ale chcąc zmienić z domyślnych to trzeba się naklikać...

AntyHaker   19 #206 19.10.2016 13:57

@darek719: Aj tam, raz na rok można trochę czasu poświęcić.

darek719   38 #207 19.10.2016 14:00

@AntyHaker: a niekiedy to i więcej czasu trzeba.
p.s. jak coś zainstaluje ze sklepu windows, to później to ciągle "wisi" nawet po odinstalowaniu w "moja biblioteka" (menu w sklepie) da się to wyczyścić?

AntyHaker   19 #208 19.10.2016 14:09

@darek719: Na tym ta "moja biblioteka" polega :P

darek719   38 #209 19.10.2016 14:12

@AntyHaker: ale po co mi tam coś skoro to odinstalowałem? jakbym chciał doinstalowac to w sklepie jest wyszukiwarka, a jakbym testował wiele aplikacji to mam tam mase smieci :/

AntyHaker   19 #210 19.10.2016 19:57

@darek719: Jezu, problemy z niczego tworzysz :P

darek719   38 #211 19.10.2016 20:28

@AntyHaker: Lubię porządek poprostu :) system spersonalizowany i bez zbędnych śmieci i skrótów :)

Autor edytował komentarz w dniu: 19.10.2016 20:40
AntyHaker   19 #212 19.10.2016 21:31

@darek719: Jak ja widzę personalizację niektórych person (meh xd), to powątpiewam w pojęcie "systemu bez śmieci" :P

darek719   38 #213 20.10.2016 19:27

@AntyHaker: też tak czasem mam... ale to tylko gdy coś testuję :)

szymon_g   4 #214 20.10.2016 21:44

@darek719: tak? a później znowu mówią że poczekają z nowymi telefonami i mamy kolejny zastój.

AntyHaker   19 #215 21.10.2016 00:13

@darek719: To chociaż tyle.

darek719   38 #216 21.10.2016 10:37

@szymon_g: Jak to mówią, wszystko dla dobra użytkowników. hehehe. A teraz po wybuchającym Samsungu to każdy będzie uważał :)

szymon_g   4 #217 23.10.2016 20:20

@darek719: I tak nic to nie da bo to za duży biznes dla tych firm.

darek719   38 #218 03.11.2016 16:36

@szymon_g: ok

pomarancza3000   5 #219 07.12.2016 12:46

@darek719: Wszystko to kwestia aktualizacji jakie robią. czasem coś mocno spieprzą a czasem coś naprawią!

darek719   38 #220 07.12.2016 13:11

@pomarancza3000: Ja ostatnio oceniam wszystko na plus (jeśli mówimy o mobilnej wersji W10) a nawet czekam na kolejne aktualizacje, czy to całego systemu czy to aplikacji ze sklepu.

pomarancza3000   5 #221 07.12.2016 14:30

@darek719: Zgodzę się że widać postępy, jednakże system oraz aplikacje dalej są w tyle w porównaniu z Androidem. Chyba nie muszę przytaczać przykładów?

walgav   15 #222 07.12.2016 18:37

@pomarancza3000: Używałem andka, teraz jestem na Lumii i o ile widzę kilka przykładów mniej funkcjonalnych aplikacji na windzie, o tyle nie zgodzę się, że system jest do tyłu względem androida. Jak dla mnie mobilny windows jako system jest zdecydowanie lepiej zbudowany jak android

pomarancza3000   5 #223 08.12.2016 13:27

@walgav: nie widzisz tego powolnego rozwoju? oni dopiero gonią konkurencję.

walgav   15 #224 08.12.2016 13:41

@pomarancza3000: No właśnie jakoś tego nie widzę. To co widzę na pewno to że Android ma sporo do nadrobienia względem windowsa, na przykład na polu optymalizacji. Na wielu sprzętach, gdzie android nie działa zbyt płynnie, winda nie ma problemów (oczywiście mówię o zachowaniu samego systemu, bo optymalizacja aplikacji to trochę inny problem)

pomarancza3000   5 #225 08.12.2016 13:47

@walgav: okej - płynność działania Windowsa na telefonach jest dobra, nawet przy małej ilości pamięci. A całą reszta dla mnie słabo, poza kafelkami to nie ma nic zachęcającego?

walgav   15 #226 08.12.2016 13:56

@pomarancza3000: Zachęcającego do windy? Dla mnie po pierwsze płynność, po drugie możliwość (i to też już od dawna) ustawień prywatności (dostęp do lokalizacji, mikrofonu, łączy bezprzewodowych itp) dla każdej jednej aplikacji z osobna. Poza tym windows nie jest, według mnie, przeładowany różnymi ekranami, ficzerami, funkcjami (względem androida)..... Mi pasuje bardziej. Ale jednocześnie nie zamierzam się wdawać w jakąkolwiek dyskusję o wyższości jednego systemu nad drugim, bo są to systemy zbyt różne od siebie.

darek719   38 #227 08.12.2016 15:52

@pomarancza3000: Ja tam dużych wymagań nie mam, wiec nie narzekam. Przyzwyczaiłem się już. (narzekam jak mnie coś wkurzy i nie działa, jak np. kalendarz).

pomarancza3000   5 #228 09.12.2016 16:22

@walgav: tak, płynność działania widać na najsłabszych modelach nawet. głównym problemem i to obecnie coraz większym jest brak nowych i dobrych telefonów (z wyższej półki). także przekonać mnie i innych będzie coraz trudniej w sytuacji gdy nowych telefonów ubywa.

pomarancza3000   5 #229 09.12.2016 16:23

@darek719: a ja lubię mieć kilka telefonów i zmieniać je gdy coś nawala albo mnie denerwuje. plus dodatkowo telefon na wypadek awarii czy podróży służbowej itp.

darek719   38 #230 09.12.2016 20:01

@pomarancza3000: Ja mam lumie i w zapasie lumie, wygrałem życie? :D

pomarancza3000   5 #231 10.12.2016 11:24

@darek719: Raczej przegrałeś. :)

walgav   15 #232 10.12.2016 18:57

@pomarancza3000: Wiesz, nie będę nikogo przekonywał. Wychodzę z założenia, że każdy powinien korzystać z czegoś im pasuje. Ja osobiście lubię winde na telefonie, więc kupiłem sobie lumie. Za to jakoś nie mogę patrzeć na to co MS robi z windą na PC więc zainstalowałem Linuksa ;P. Ale nie zamierzam nikogo namawiać na coś takiego, dlatego że wiem ze ani W10m ani Linux nie sprawdzi się u każdego

niepotrzebny.q   1 #233 31.01.2017 12:09

@Berion: teraz kopia zapasowa to oklepany zwrot imitujący złudny komfort i bezpieczeństwo. widziałeś gdzieś aby się dało "archiwizować i przywracać wszystkie ustawienia, wszystkich aplikacji " ?

niepotrzebny.q   1 #234 31.01.2017 12:09

@Magnum 44: A co jest dopracowane w W10M ?

niepotrzebny.q   1 #235 31.01.2017 12:10

@PokerFace: lepiej czyli jak? bardziej skuteczna z ustawieniami?

Berion   15 #236 31.01.2017 22:32

@niepotrzebny.q: Widziałem, u siebie. :)