Relikt przeszłości czyli giełdy komputerowe

W ostatni weekend widziałem pozostałości po tym co kiedyś było miejscem spotkań wielu osób i możliwości nabycia wszelkiego sprzętu komputerowego, oprogramowania (tego legalnego i nie tylko) i wielu innych rzeczy związanych z komputerami i nie tylko nimi.W tym wypadku mam na myśli giełdę komputerową w Katowicach, a w zasadzie to co z niej pozostało.

Nie wiem dokładnie od kiedy giełda istnieje - słyszałem, że jest to chyba 20 lat - czyli od około 1993 roku.

Tanie granie - znowu promocje...

Ostatnio na blogu trochę tematów na temat gier, mnie też nawet trochę ostatnio natchnęło i coś udało mi się zagrać jednak ilość wolnego czasu nie pozwala aby pograć więcej (pomijam tytuły, w które można pograć nie poświęcając dużo czasu np czekając na coś - chociaż wolałbym książkę to nie zawsze się nosi ze sobą taką).Brak wolnego czasu nie przeszkadza jednak w tym aby zaopatrzyć się w coś na przyszłość.

Co dopiero pisałem o Humble Bundle

Androidowe Humble Bundle

Nie było zbyt dużo ostatnio promocji dla graczy albo jakoś one mi umykały.Tym razem jednak pojawiła się troszkę inna promocja niż zwykle - z reguły promocje dotyczyły gier na PC.Jednak w końcu stało się i możemy kupić za niewielkie pieniądze pakiet gier na Androida. Nie wiem czy były wcześniej tego typu promocje na Androida czy inne urządzenia mobilne ale jak były to nie słyszałem o nich.Tak jak i poprzednie Humble Bundle

Kolejne wrażenia z Samsung HMX-QF20

Mija kolejny miesiąc użytkowania kamery - w ostatnim czasie mniej czasu było na cokolwiek ale udało się nagrać kilka materiałów przedstawiających pracę za dnia i nocy.

Jak do tej pory kombinowałem z kamerą na różne sposoby i moje spostrzeżenia z filmowania:

  • Zoom w nocy jest mało przydatny, trzeba dość powoli przybliżać aby nie stracić ostrości. Oczywiście nie gwarantuje to że nie utracimy ostrości.

Pictbridge w Samsung HMX-QF20

Przypadkiem zauważyłem tę funkcję w urządzeniu i przypomniałem sobie odrazu, że moje leciwe wszystko mające urządzenie drukujące (HP 1315) posiada możliwość drukowania z urządzeń kompatybilnych z Pictbridge.Postanowiłem to sprawdzić - tusze moje nie są zbyt świeże w tej drukarce ale okazało się że działają.

Co potrzebujemy?

Oprócz kamery i kabelka USB - tego samego co podłączamy do komputera kamerę przydałaby się drukarka (lub inne urządzenie) obsługujące technologię Pictbridge.Z tego co mi się wydaje to wiele HP All-In-One posiada tę funkcję.

WiFi w Samsung HMX-QF20 cz. 2

W pierwszym wpisie o WiFi poruszyłem kwestie przesyłania zdjęć automatycznie (kopia zapasowa - tak się nazywa w kamerze) do komputera.

Tym razem poruszę kwestię Udostępniania społecznościowego czym chyba zamknę kwestię WiFi w tej kamerze.Jeżeli ktoś nie wie jak połączyć kamerę z WiFi (a jest to bardzo proste) zapraszam do przeczytania pierwszego wpisu na ten temat: WiFi w Samsung HMX-QF20.

WiFi w Samsung HMX-QF20

Długo zbierałem się do dokładniejszego sprawdzenia tej funkcji ale w końcu udało się tak jak chciałem (no prawie).Sama opcja WiFi w kamerze to dla większości będzie tylko bajer, tak też myślałem na początku. Zdanie jednak zmieniłem przy funkcji Automatycznej kopii zapasowej.

Zacznijmy jednak od połączenia kamery z siecią WiFi.

Przygotowanie karty pamięci

Tak, niestety na początek musimy przygotować kartę pamięci.

Nowy system plików w Windows Server 2012

Microsoft zapowiadał nowy system plików już od Windows Vista, niestety nie doczekaliśmy się nowego systemu plików aż do Windows Server 2012.

Nowy system plików - ReFS (Resilient File System) - nie jest (niestety) w 100% dostępny. Nie można bowiem zainstalować na nim systemu operacyjnego, a jedynie korzystać z niego w przypadku innych dysków/woluminów itp. Warto wspomnieć, że system plików jest dostępny tylko dla Windows 2012, w Windows 8 nie można z niego korzystać zaraz po instalacji.

Windows 2012 jako super system

Może trochę dziwnie zabrzmiał tytuł ale tak, można użytkować Windows 2012 jak Windows 8 i posiadać pewne zalety, których nie doświadczymy w Windows 8. Opiszę moje krótkie boje w tej materii.

Włączenie brakujących rzeczy

Na początek może uaktywnijmy coś co zwie się Desktop Experience, daje nam to brakujące elementy sprawiające, że jest możliwa praca w tym systemie jak w Windows 8.

Uruchamiamy Server manager i wybieramy opcję Manage > Add Roles and Features