Naprawa zasilacza do laptopa

Czasami stanie się tak, że sprzęt odmawia nam współpracy, co niestety spotkało mnie.Ostatnio zauważyłem, że po podłączeniu zasilacza do laptopa nie ładował on - myślałem, że był to efekt źle dociśniętego kabla zasilania i pomogło.Niestety powtórzyło się to po raz kolejny w niedługim czasie to zacząłem oglądać zasilacz i znalazłem winowajce. W tym wypadku był to kawałek kabla, który się pewnie przetarł czy coś i zwierał w środku.

Darmowe gry - kolejne promocje

Kiedyś już pisałem o możliwości pobrania kilku ciekawych klasyków z GoG za darmo przez określony czas. Od tamtego czasu nie śledziłem aż tak bardzo wydarzeń oprócz tego, że jednak w ostatnich grach zrobiło się głośno o Humble Bundle (z czego skorzystałem) a dziś zauważyłem coś innego, może nie tak spektakularnego jak te z THQ ale myślę, że znajdą się chętni.

Crayon Physic Deluxe

Przez najbliższe 24h (teraz już pewnie mniej) można za darmo pobrać tę grę na Windowsa, Maca, Linuxa i iPady.Promocja jest spowodowana wydaniem tego tytułu na iPady.

Kolejne miejsce do przechowywania i udostępniania zdjęć

Całkiem niedawno natknąłem się na nowe miejsce do przechowywania zdjęć w sieci a także ich do publikacji dla wszystkich odwiedzających profil bo to jest głównym celem tego miejsca.Czasami jest potrzeba szybkiego i - co najważniejsze - wygodnego udostępnienia zdjęć i wg mnie tutaj akurat jest aktualnie oba warunki są spełnione.Strona ta to Snapjoy. Nie uświadczymy tutaj wersji Polskiej ale serwis nie istnieje długo - jest to dopiero początek.

Windows Server 2012 - pierwsze spojrzenie

Od dłuższego czasu przymierzałem się do wpisów o tym systemie. Korzystałem przez chwilę z wersji wydanej przy okazji Windows 8 RP i teraz czas przyszedł sprawdzić wersje trial tego systemu. Jak wiadomo Windows 2012 zastąpił Windows 2008 R2. Z ciekawostek można powiedzieć, że nie będzie już wspierana platforma Itanium (gdzie w zasadzie tylko 2003 i 2008 z wersją R2 wspierały te platformę w przypadku Windowsów).

Start?

W moim przypadku skorzystałem z wersji VHD. System pobrałem ze stron

Test kamery Samsung HMX-QF20 część 1

Niecały miesiąc temu dowiedziałem się, że będę mógł testować kamerę Samsunga HMX-QF20 na którą to można było zapisać się na ostatnim zlocie. Oczywiście ucieszyło mnie to bardzo, lubię różne gadżety i wszelaki sprzęt. Tutaj należą się także podziękowania firmie Samsung za udostępnienie tego sprzętu.

Postaram się jak najmniej przynudzać i pokazać jak najwięcej. Kamera trafiła do mnie około tydzień temu jednak postanowiłem przed pierwszym wpisem trochę ze sprzętem się oswoić zanim cokolwiek napiszę.

Outlook.com

31 Lipca Microsoft uruchomił nową usługę kont pocztowych. W zasadzie nie jest taka nowa - z mojego punktu widzenia zmienia się design a i tak logujemy się poczciwym Live ID czy jak kto tam zwie Microsoft Account.

W stosunku do Hotmaila bardziej mi się podoba wygląd, który teraz jest bardziej "czysty", niezaśmiecony zbędnymi gadżetami. Na codzień i tak korzystam głównie z GMaila, jednak tutaj muszę przyznać, że prostota i menu w stylu kafelek, "ukwadratowienie" wszystkiego jest ciekawe i powoduje dużą przejrzystość.

Darmowe gry - GoG

Dzisiaj na GoG pojawiły się dwa tytuły do pobrania za darmo. Nie są to żadne nowości a dość stare tytuły, jednak ostatnio panuje moda na odkurzanie półek i zagrywanie się w tego typu tytuły to całkiem możliwe, że znajdą się osoby, które skorzystają z oferty.

W jeden z tytułów kiedyś grałem, drugiego nie znam i zamierzam się my przyjrzeć.

Polecam młodszym graczom zerknąć na te tytuły - zobaczą w co i jak się kiedyś grało no i oczywiście tym co chcieliby nadrobić zaległości.

Termometr w komputerze

Tym oto tematem chciałem przedstawić możliwość zbudowania własnego termometru. Ostatnio pisałem o pendrive a tym razem troszkę dalej się zapuszczę.Ktoś mógłby się spytać czy przypadkiem nie pomyliłem forum - ponieważ budowa będzie oznaczała wykorzystanie lutownicy i minimalnych zdolności manualnych w posługiwaniu się tym sprzętem - ale nie pomyliłem, termometrem tym będzie można monitorować dowolny element komputera, pomieszczenia lub wystawić termometr za okno - każdy może monitorować co chce o ile czujnik to wytrzyma.

Made in China

Portale społecznościowe już na dobre zagościły chyba w każdym kraju (no ok może nie wszędzie). Czasami obejrzę co oferują wszelkie kopie FB z czystej ciekawości, a że ostatnio usłyszałem o Chińskim to musiałem to sprawdzić... A portal zwie się RenRen.

????

Chińczycy kopiują wszystko - nie wiem czy jest coś czego jeszcze nie skopiowali.Nie znam języka chińskiego i wspomagałem się Google Translate. Nie zamierzam tutaj robić jakiś mega porównań, testów itp, piszę z czystej ciekawości tak aby inni ciekawscy też coś wiedzieli.