Windows 8 - podsumowanie wersji CP

Korzystam z Windows 8 na jednym z komputerów - można by rzec "produkcyjnie". Nie jest to typowe testowanie systemu na maszynie wirtualnej czy zainstalowanie systemu i krótka zabawa aby sprawdzić co oferuje -nie dałoby mi to pełni możliwości i sprawdzenia systemu. W końcu należy sprawdzić system w tym, z czego korzysta się codziennie.

Postanowiłem zrobić małe podsumowanie w trakcie gdy pobiera i instaluje się kolejna wersja.

Codzienna praca

Nie jestem zwolennikiem Metro UI i prawdopodobnie szybko nim nie będę.

Rejestrowanie aktywności

Ostatnio na blogach DP pojawiły się opisy aplikacji na Androida gdzie opisujący podzielili się tym z czego korzystają, postanowiłem także to zrobić.Czasami bywa tak, że chcemy rejestrować swoją aktywność aby sprawdzić czy robimy jakieś postępy lub zarejestrować przebytą trasę i oznaczyć ciekawe punkty. W każdym razie co osoba to znajdzie inny powód.

Kiedyś rejestrowanie trasy było generalnie dla mnie poza zasięgiem. Próbowałem z GPS Mio P350 ale aplikacje jakoś tak sobie funkcjonowały a w Automapie funkcje rejestrowania trasy usunięto powyżej wersji 3 jeżeli dobrze pamiętam.

Macierz dyskowa Fujitsu Celvin Q800

Ostatnio trochę sprzętu przewija się przez moje ręce i nie mam czasu za bardzo go opisać. Jednak tym razem postanowiłem opisać urządzenie NAS, konkretniej Fujitsu Celvin Q800 wraz z 4 dyskami 2TB. Urządzenie zostało zakupione w celu wykonywania kopii zapasowych toteż nie testowałem na nim dodatkowych usług jak np. serwer WWW.

Sprzęt

W moim przypadku sprzęt przybył ładnie zapakowany i zabezpieczony w całkiem sporym pudle.Dyski twarde były odrazu zamontowane jednak zamki nie były zablokowane.W zestawie oprócz samego urządzenia było:

Naprawa wentylatora - czyli jak zaoszczędzić parę złotych

Czasami bywa tak, że wiatrak w naszym komputerze zaczyna głośno pracować co niekoniecznie oznacza odrazu jakiekolwiek problemy jednak hałas będzie uciążliwy. Niedawno na blogu pojawił się wpis odnośnie tego co możemy znaleźć w naszym komputerze jak go nie odkurzymy/wyczyścimy raz na jakiś czas.

Jednak bywa tak, że wentylator głośno pracuje pomimo czystego środka czy niezbyt dużej ilości kurzu.

Poziom trudności w grach

Ostatnio robiąc trochę miejsca na dysku natrafiłem na grę OpenTTD i oczywiście postanowiłem poświęcić trochę czasu ponownie tej wspaniałej grze. W każdym razie na myśl przychodzi zawsze jedno za każdym razem gdy gram w tego typu gre - dzisiaj już nie robią tak wciągających tytułów, a w każdym razie wychodzi ich dużo mniej.

Sama gra jest to remake a w zasadzie można by nawet nazwać kontynuacja gry Transport Tycoon Deluxe wydanej w 1995 roku. Według mnie jest to najprawdopodobniej jeden z najlepszych tytułów tego typu jakie powstały.

Wykresy 3D w Google

Wczoraj na oficjalnym profilu Google+ zauważyłem opis odnośnie rysowania wykresów funkcji matematycznych w wyszukiwarce Google. Wydaje się to o tyle ciekawą funkcją, że można czasem szybko zobaczyć wykres jakiejś konkretnej funkcji i może być całkiem przydatne w wielu zadaniach.

Całość sprowadza się do wpisania funkcji matematycznej, np sin(x) i uzyskujemy odrazu wykres funkcji.