Google Maps po nowemu ;)

Google lubi nas zaskakiwać nowościami i tak jest też tym razem, ponieważ postanowili wspierać już dawno zapomnianą platformę, czyli NES (Nintendo Entertainment System).

Konkretniej jest to kartridż z wbudowanym modemem pozwalającym korzystać z Google Maps na tej wspaniałej konsoli.

Samo usługa map jest dostępna na wiele współczesnych urządzeń, jednak mnie od dawna brakowało wersji, którą mógłbym uruchomić bez zaprzęgania PC będącego smokiem pożerającym kilowaty energii.

Windows 8 Consumer Preview

Kontynuując poprzednie wpisy o Windows 8 beta lub jak kto woli Developer Preview postanowiłem także zapoznać się z wersją Consumer Preview. Pracowałem chwilę na Developer Preview i system działał przyzwoicie, znalazło się kilka niedziałających rzeczy ale nie jest to nic dziwnego.

Tak jak w Developers Preview tak i w Consumer Preview jedyne co nie przypadło mi do gustu to nowy interfejs Metro, ale to już jest kwestia indywidualna i jak tylko dowiedziałem się jak go wyłączyć na stałe też to uczyniłem.

Skąd to pobrać?

Na stronie

Bezpieczne przeglądanie internetu

Przeglądając sieć każdy by chciał aby jego połączenie było na tyle bezpieczne na ile to możliwe. Nie każdy serwis nam to ułatwia a niektóre pomimo iż posiadają taką możliwość przekierowują nas i tak automatycznie na nieszyfrowane połączenia.

Tutaj z pomocą przychodzi dodatek do Firefoxa - HTTPS Everywhere, o którym także wspomniało DP około półtora roku temu w niusie

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Chciałbym złożyć redakcji, czytelnikom, użytkownikom i całej reszcie osób życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze a w nadchodzącym Nowym Roku ogromnej ilości dobrych programów, świetnych nowinek technicznych, ciekawych recenzji, jeszcze ciekawszych wpisów na blogach i wielu innych wrażeń.

Na koniec mały akcent z miasta, gdzie mieszkam, w wielu miastach w tym roku podobno duże oszczędności są robione na choinkach, oświetleniu i imprezach - w każdym razie tak głoszą media.

Odzyskanie hasła admina - Mac OS X

Czasami tak bywa, że nie znamy hasła do systemu a potrzebujemy się do niego dostać. Dodatkowo czasami jest to kontrowersyjne działanie, zwłaszcza gdy trzeba to zrobić na komputerze co do którego nie mamy pewności czy użytkownik odzyskuje hasło dla siebie czy jednak coś "majstruje".

W tym przypadku padło na Mac OS X, z takim systemem pojawił się komputer w pracy.

Polskie procesory

Jak to bywa często w naszym kraju, to co nasze jest często niedoceniane. Zachwycamy się wszystkim zagranicznym - najlepiej jak pochodzi z USA lub Japonii - nie widząc tego co mamy za rogiem. Tyczy się to właściwie wszystkiego, w końcu stare powiedzenie jest tutaj słuszne: "Cudze chwalicie swego nie znacie". Oczywiście często wygrywa tutaj cena, gdzie im tańszy tym lepiej. Ale wracam do tematu.

Podwodny odtwarzacz MP3

Urządzenia elektroniczne i woda niezbyt dobrze się uzupełniają. Zazwyczaj po kontakcie z większością cieczy odmawiają współpracy. Co jednak w przypadku gdy chcemy popływać i posłuchać muzyki? Na to jest rozwiązanie w postaci odtwarzacza Speedo Aquabeat i właśnie takie rozwiązanie zamierzam przedstawić.

Odtwarzacz jest wodoodporny - w każdym razie ja z niego korzystam od około półtora roku. Długo się przymierzałem do zakupu tego playera, obawiałem się, że jednak nie będzie tak wesoło, że będzie działał pół roku i pewnie się popsuje itp. Jednak się myliłem.

Duke Nukem Forever

W komentarzach do wpisu Silnik Dooma 3 uwolniony pojawiły się treści, że id nie jest już lubiane, ponieważ RAGE wychodził za długo i przez to jest zły i nielubiany, do tego że zbyt długie tworzenie gier źle wpływa na same gry, jakość jest lipna, problemy z uruchomieniem itd.

No ale tytuł mówi o DNF, więc wracam do tematu, do gry która właśnie długo wychodziła i okazała się generalnie wg. większości przysłowiową "klapą".

Wiele komputerów - jeden pulpit

Czasami bywa, że korzystamy z więcej niż jednego komputera i do każdego musimy używać osobnej klawiatury i myszki a całość i tak stoi na jednym biurku. Jednak można sobie ułatwić życie korzystając z jednej myszki i jednej klawiatury i przemieszczać między systemami tak jakby to był jeden komputer.

Do niedawna korzystałem z Synergy jednak odkąd jest dostępna aplikacja