Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Alior Sync - bank jak każdy inny

W połowie tego roku, ruszył nowy bank internetowy zwany Alior Sync. Reklamowany był wszędzie - wielu wydawało się że jako rewolucja - a jak wyszło?

Wydaje mi się, że wiele osób troszkę zbytnio nad interpretowało i uwierzyło w reklamy i zrobili wielki szum gdzie ta rewolucja?

Dla większości będzie to kolejny bank. W końcu obsługę przez internet posiada większość banków. Wiele osób nie wykonuje specyficznych rzeczy i wiele banków będzie spełniało oczekiwania.

Korzystam nie tylko z tego banku także standardowe produkty są wszędzie prawie takie same.
Jest to chyba styczność w moim przypadku z 8 albo 9 bankiem to ten wypada bardzo dobrze (pomijam oferty kredytów bo to zawsze trzeba analizować indywidualnie).

Generalnie korzystam z tego banku prawie od początku i mogę powiedzieć, że warto. Cudów nie ma w porównaniu z innymi bankami (chociaż niektórzy tak sądzili) ale cała reszta jest w porządku.

Największą rewolucją jest Cashback 5% - i faktycznie działa, zawsze to np zwrócony koszt przesyłki przez bank czy coś w ten sposób gdy kupujemy przez internet.
Niestety nie każdy pewnie czyta regulaminy i zmiany (a ostatnio o Alior Sync jest dość cicho) to należy przypomnieć, że zmienia się regulamin i od stycznia już tak wesoło nie będzie (nie dla wszystkich). Mianowicie wiele osób chyba wykorzystywało Alior Sync jako "drugi" bank tylko do cashbacku ale nie przelewało tam wypłat.
Od stycznia (nowych klientów dotyka to już od grudnia) należy utrzymywać określone saldo (minimum 1500zł) lub musi wpływać wynagrodzenie bądź stypendium.
Nie jest to akurat problem dla mnie, ale jak widać bank musiał podjąć kroki aby "zmusić" swoich klientów do odejścia z innych banków.

Zmiany w "Regulaminie obsługi produktów Alior Sync"

Oczywiście na plus jest też darmowa karta, darmowe wypłaty w Polsce (z bankomatów) oraz przelewy natychmiastowe.

Dla tych co lubią migrować między bankami to ten bank chyba powinien być kolejny - mBank dla wielu już się wypalił. Oczywiście Ci co nie przywiązują się do banku też chyba mogą sprawdzić nowy bank - tym bardziej, że założenie konta jest banalnie proste i w sumie można uzyskać dostęp w ciągu 48 godzin nie wychodząc z domu (procedury nie będę opisywał, zrobiło już to wielu innych w sieci). 

inne

Komentarze

0 nowych
Frankfurterium   10 #1 25.12.2012 19:46

"Oczywiście na plus jest też darmowa karta, darmowe wypłaty w Polsce (z bankomatów) oraz przelewy natychmiastowe."

To mnie właśnie tam zwabiło i trzyma. Nic poza przelewami natychmiastowymi (po przekroczeniu iluś tam w miesiącu) nie generuje kosztów. Dla studenta (i osoby bardziej dorabiającej niż zarabiającej) coś takiego to wielka wygoda.

Niepokoi mnie jedynie kwestia bezpieczeństwa. Hasło na maksymalnie 15 znaków? Wiem, że wystarczyłoby krótsze ale odpowiednio złożone. Mimo wszystko im więcej, tym lepiej, a nakładanie górnych ograniczeń nie wygląda zbyt poważnie...

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #2 25.12.2012 21:16

Czyli co? Rewolucji jak nie było tak nie ma:)

sgj   12 #3 25.12.2012 21:40

Rewolucja była tylko atak prymitywnego ludu wymusił cofnięcie się do średniowiecza :)

Niestety dwie ostatnie zmiany regulaminu to walka z kombinatorami wyłudzającymi cashback. Pytanie tylko jak skuteczne będzie odcięcie tych nie mogących spełnić nowych warunków w porównaniu z tymi, których na to stać i nadal zostaną a w szczególności używanie prywatnych kont przez osoby prowadzące DG.

Autor edytował komentarz.
deepone   13 #4 26.12.2012 12:52

@Shaki81 - moim zdaniem jakiejś wielkiej rewolucji nie było, w sumie bank jak każdy inny, trochę nowości posiada ale inni też je wprowadzają - np te zarządzanie finansami - co odradzam jednak wszystkim korzystać, bank w ten sposób chce wiedzieć więcej - teraz w dowodach nie ma wielu informacji a tak będą mogli wnioskować.

@Frankfuterium - kwestia bezpieczeństwa i narzucanie odgórnych zasad jest bezsensowna.
Ale spokojnie dla przykładu podam pewne strony NFZ - minimum 1 cyfra w haśle, maksimum 2, minimum jedna mała litera, max ileś tam, ograniczona ilość znaków i jakiś znaków nie można było używać - to jest dopiero chora sytuacja.

@sgj - kombinatorstwo to jedno, cashback faktycznie przeszedł 2 zmiany - jedna z nich nie była tak poważna jak teraz dla kupujących np na Allegro. Nie nazwałbym tego jednak cofnięcia do średniowiecza, raczej unormowaniem pewnych spraw, mam nadzieję, że nie pójdą z tym zbyt daleko.
Jak ktoś dostaje wypłatę to spokojnie będzie spełniał te warunki. Jeżeli wypłata nie będzie przychodziła na to konto to i tak znajdzie się na to sposób. Cóż, kombinatorstwo zawsze będzie.

Z tego co widzałem to chyba Credit Agricole też coś z cashbackiem za rachunki proponuje.

Axles   18 #5 26.12.2012 13:42

Ano ciężko było nie zauważyć reklam tego banku. Co do wymaganej kwoty 1500zł na koncie to jak to wygląda, trzeba z tego konta zapłacić za przedmiot zakupiony w internecie i kwota ta już jest pomniejszona o wielkość przesyłki, którą byśmy normalnie zapłacili?
Ja niedawno przeszedłem do ING bank śląski, też mają wszystko co mnie interesuje za darmo, prócz opłaty 7zł za kartę zbliżeniową, ale tego można uniknąć w prosty sposób - wykonując raz w miesiącu płatność kartą za 100zł.

Autor edytował komentarz.
deepone   13 #6 26.12.2012 14:03

@Axles od 29.12.2012 jest to minimum 200zł w ING (http://www.ingbank.pl/indywidualni/karty/karty-platnicze/mastercard#tab=3), ale to chyba nie problem, jedno tankowanie i mamy ;)

Co do płatności to przykładem była przesyłka - nie zawsze się zgodzi ale tak na oko listem polecony przy zakupie czegoś np za 100zł z przesyłką - płacimy 100zł. Dopiero później jest to rozliczane i z tych 100zł zwrócą Ci 5% czyli w tym przykładzie akurat 5zł. Najwięcej miałem zwrotu prawie 35zł.

  #7 08.05.2013 01:46

Ja jestem generalnie zadowolony z tego synca. konto jest darmowe, opinie o tym banku też są dobre http://alior-sync-konto.pl/alior-sync-opinie/ jeżeli ktoś potrzebuje może śmiało zakładać.

  #8 17.05.2013 18:14

A jak się rozliczyć w zeznaniu PIT z tego cashback'u? W przypadku wezwania do US celem udowodnienia odzyskanej od banku sumy możemy mieć kłopoty z udokumentowaniem tego wszystkiego. Nie mówię, że się nie da. Problemem jest uciążliwość zgromadzenia odpowiednich papierków.

  #9 20.10.2016 21:37

Osobiście korzystałem kiedyś z Alioru i byłem jako tako zadowolony, obecnie zastanawiam się nad oferta https://www.eliteprivatebanking.pl/#/db-elite/rachunek-db-elite podzieli się ktoś opiniami na temat tego banku i tej oferty?