Bezpieczne przeglądanie internetu

Przeglądając sieć każdy by chciał aby jego połączenie było na tyle bezpieczne na ile to możliwe. Nie każdy serwis nam to ułatwia a niektóre pomimo iż posiadają taką możliwość przekierowują nas i tak automatycznie na nieszyfrowane połączenia.

Tutaj z pomocą przychodzi dodatek do Firefoxa - HTTPS Everywhere, o którym także wspomniało DP około półtora roku temu w niusie HTTPS Everywhere dla Firefoksa.

[image=everywhere]

Niestety dodatek działa tylko z przeglądarką Firefox - dla mnie akurat dobrze, ponieważ głównie korzystam z FF jednak gdyby był dla innych przeglądarek dostępny byłoby miło. Jednak ja nie szukałem dokładnie w sieci czy ktoś zrobił odpowiedni port dla innych przeglądarek.

Trochę przypominam o tym dodatku z newsa, jednak widzę, że mało osób korzysta z niego - mało kto też wie o nim a myślę, że warto.
Dodatek pozwala nam chociaż minimalnie zwiększyć bezpieczeństwo poprzez automatyczne przekierowanie stron na które wchodzimy na ich wersje szyfrowaną - chodzi oczywiście o szyfrowanie połączenia.

Aktualna wersja radzi sobie bardzo dobrze z całkiem sporą ilością stron, z których korzystam. Jako że korzystam od początku z tego dodatku i na początku bywały problemy, czasami musiałem nawet wyłączyć dodatek. Teraz jednak dodatek mogę polecić z całą pewnością, nie sprawia już takich problemów jak na początku a trochę więcej bezpieczeństwa zawsze się przyda. Oczywiście jak zawsze powtarzam, zdrowego rozsądku nic nie zastąpi.