Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Commodore - ciąg dalszy historii

Sprawdzając stronę Commodore USA http://www.commodoreusa.net zobaczyłem nowe informacje o tym sprzęcie. Wcześniej wynikało, że to może być fake, imitacja itp. Ktoś się dobrze bawi i stara się zrobić żart jak największej liczbie osób. Oczywiście to nadal może być prawda.
Pisałem o tym "projekcie" też wcześniej na blogu: Commodore - Reaktywacja?.

Sklep

5 kwietnia otworzyli sklep z możliwością zakupu tych komputerów. Oczywiście jak napisali jest to pre-order. Gdyby to zrobili 1 kwietnia to by można potraktować odrazu jako żart.
Ceny:
Commodore 64: od 595$
Commodore VIC Pro: od 895$
Commodore VIC Slim: od 395$

No i te ceny jak za ten sprzęt są trochę wysokie jak na to co oferują. No ale cóż, wiadomo że starają się dotrzeć do fanów/maniaków a nie do przeciętnego użytkownika.

Klikając "Buy now" można obejrzeć bardziej obszerną ofertę, zaczynającą się od 250$ za samą obudowę! Trochę drogo jak np na mój portfel, to już wolę zakupić starego C64 i przerobić na PC i za obudowę dam nie więcej niż 20zł.

Do wyboru mamy kilka wersji: basic, standard, deluxe, ultimate, które różnią się głównie pamięcią i dyskami. Oczywiście nie wszystkie wersje dostępne są dla każdego modelu.

Przeglądając dalej znajdziemy informację, że płatność przyjmują poprzez PayPal, nie znalazłem niestety informacji o kwocie podatku, cle i kosztach przesyłki (ale to oczywiście można obliczyć).

Można by się zastanawiać czy nie jest też to próba wyłudzenia pieniędzy na dużą skalę, w końcu nie mają ani jednego kompletnego-finalnego egzemplarza do pokazania tylko rendery i prototyp.

Zdjęcia

Brak zdjęć, to jest bardzo dziwne, jest preorder a oni tak naprawdę nie zaprezentowali co dokładnie chcą sprzedać. To jest jak kupowanie kota w worku, dosłownie. Przecież może to być bardzo mizernej jakości. Choć pewnie wielu się skusi i wypełni ten formularz. No dobra zaprezentowali prototyp.

Przykładowe zdjęcia prototypu:

Więcej zdjęć prototypu na stronie http://www.commodoreusa.net/CUSA_C64Prototype.aspx.

Ogółem patrząc na ten prototyp nasuwa mi się niska jakość obudowy, jakiś ten plastik taki "dziwny" z pewnością nie przypomina "jakością" starego Commodore, no ale dobra to tylko prototyp, jednak taką obudowę to z żywicy można by samemu zrobić.

Jakość zdjęć też mizerna zwłaszcza jeżeli chce się sprzedać produkt w takiej cenie, w ogóle nie zadbali by pokazać to jakoś rozsądnie, zdjęcia wykonane iPhonem i Canonem, oczywiście nie mam nic do używanego sprzętu foto ale wypadałoby jakoś lepiej je zrobić. A tutaj nie dość że niska rozdzielczość to jeszcze nieostre zdjęcia i te tło.

Pewnie wielu będzie uważać, że trochę narzekam, ale przy próbie sprzedaży sprzętu za tę cenę warto by go chociaż zaprezentować wcześniej.
Może porównanie wielkości firm nie będzie dobre ale np. taki Apple potrafi zaprezentować wcześniej swój produkt, zanim trafi do sprzedaży i to taki, który nie odbiega znacząco od wersji finalnej.

Za 3 tygodnie mają (podobno) być pierwsze egzemplarze. Może wtedy coś pokażą rozsądnego. W każdym razie tyle każą czekać na zamówiony produkt.

Poczekamy, zobaczymy co z tego wyniknie...  

Komentarze

0 nowych
GL1zdA   12 #1 08.04.2011 12:08

Ten projekt od początku mi się nie podobał. Zapuszkowali płytę od PC w obudowie przypominającej Commodore. Nawet nie postarali się o dopasowane elementy - tył z gniazdami wygląda słabo. A w pełni legalny emulator z ROMami można dostać z niecałe $15 i każdy PC będzie potrafił uruchomić gry z C64.

Są ciekawsze projekty chociażby C-One.

TestamenT   13 #2 08.04.2011 13:08

C64 miało racje bytu w swoich czasach a teraz to jest już relikt przeszłości. Więc jak dla mnie to ściema i próba wyłudzenia pieniędzy.

Ave5   8 #3 08.04.2011 17:06

Cytat ze strony:

"Units come with the Ubuntu 10.04 LTS operating system on disk ready to install.
Commodore OS 1.0, along with emulation functionality and classic game package, will be mailed to purchasers when available."

Czyli faktycznie kupujemy zwykły PC z Ubuntu.

Druedain   14 #4 08.04.2011 18:14

Kiepskie tło? :D To wygląda jak blat na pralce, a obok kran i umywalka (?).

TestamenT   13 #5 08.04.2011 23:48

@Pirx owszem ma wartość sentymentalną a nawet łezka może się zakręcić w oku.
Ale wyprodukowanie C64 jest już nie możliwe bo to już nie byłby ten sam C64 tylko jego podróbka.

Szkoda że byłem za mały aby docenić i w pełni wykorzystać możliwości C64.

pawcio1212   7 #6 09.04.2011 10:20

ja mam sprawnego commodora 64 ale nie mam kaset z grami mam taki megnetofon czy jak to się tam nazywa
i nie mogę se pograć oryginalnie na nim
ostatnio szukam jakiś gier bo mam emulator na psp

Ryan   15 #7 09.04.2011 21:14

Ech, a ja się zastanawiam nad kupnem C64x Standard albo Ultimate. Pomysł opakowania PC obudową od C64 gra mi na właściwej nucie, nucie sentymentu.

Ryan   15 #8 09.04.2011 23:05

Nie no, ja wiem, że to nie jest C64. Tych prawdziwych mamy w redakcji pięć sztuk. ;) Mnie chodzi o to, żeby w normalnym* życiu podkreślić jak bardzo kocham C64. :]

*wiem, że słowo "normalny" wygląda tutaj groteskowo ;>

hiropter   11 #9 23.11.2011 08:11

Sam by kupił to cacko... Sentyment do staroci jednak jest większy niż zdrowy rozsądek.