Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Gry w HTML5

Mówi się o wyższości HTML5 nad Flashem i odwrotnie. Każdy w tym posiada jakiś kawałek racji.
Gier we Flashu jest bardzo dużo, jednak odkąd HTML5 staje się coraz popularniejszy zaczęły pojawiać się coraz ciekawsze gry. Były ładnie wyglądające dema jak FishTan ale w sumie nie widziałem wcześniej żadnej ładniej wyglądającej gry.

Ciekawe są jak Google Pacman - który nieźle mnie zaskoczył w 30 urodziny (22 Maj 1980) - wchodząc na stronę Google na początku myślałem że to standardowo obrazek jakiś ale szybko się zorientowałem że to gra.

Ostatnio natknąłem się na gre Pirates Love Daisies - http://www.pirateslovedaisies.com/. Gra jest kolejnym klonem/edycją gier w stylu Tower Defense. W tym przypadku polega akurat na obronie stokrotek. Do dyspozycji jest 4 piratów oraz kapitan. Odpowiednio zdobywając fundusze z pokonanych wrogów możemy rekrutować nowych lub usprawniać starych piratów.

Do tej pory większość gier co widziałem w HTML5 - pomijam fakt, że nie jest ich zbyt dużo, chociaż powstaje ich coraz więcej - to ta gra ma najciekawszą oprawę audio-wizualną.

Oczywiście jest port Quake 2, który dość ciekawie prezentuje możliwości.

Z innych tytułów polecam spojrzeć na:Wolfenstein 3DGoogle PacmanAsteroidsWPilot 

Komentarze

0 nowych
przemo_li   11 #1 24.12.2010 08:11

Dobry wpis, choć autor nie wykorzystał w pełni limitu zdjęć.

PS A Quake2 nie wykorzystuje też WebGL (który nie jest częścią HTML5)?

ŁukaszPL   3 #2 28.12.2010 21:26

Post niewątpliwie wart przeczytania :). Niedawno sam się natknąłem na tą grę i bardzo mi się spodobała jako przykład na możliwości HTML5 :). Fajnie, że dodałeś też listę do innych ciekawych gier :). Post podoba mi się i nie wykorzystanie limitu zdjęć nie traktowałbym jako jego wady :P.

Pozdrawiam,

Łukasz