Obniżamy koszt SMSów

Jako użytkownik wiadomości SMSowych, których czasami wysyła się bardzo dużo to w celu obniżenia kosztów korzystałem z różnych bramek. O ile przy korzystaniu z komputera to żaden problem o tyle na komórce nie jest zbyt wygodne wchodzenie na stronę z bramką i wypełnianie potrzebnych pól, w końcu ekran nie jest tak duży jak na komputerze i wygoda korzystania z takiej bramki na małym ekranie jest niewielka.

Z pomocą przyszedł tutaj SMSoid, który łączy w sobie prostotę korzystania z wielu bramek wraz z automatyczną identyfikacją numeru. Program ułatwia nam wysyłanie SMSów z bramek w zasadzie do wszystkich operatorów.

Całość jest na tyle wygodna, że po wybraniu numeru automatycznie identyfikuje do jakiej sieci należy numer. Na plus można zaliczyć to, że można wybrać serwer identyfikacji sieci zmienić w ustawieniach.

Kolejną dużą zaletą jest to, że w zasadzie po instalacji nie musimy nic konfigurować, możemy od razu rozpocząć pracę. Warto jednak zerknąć w ustawienia i przypisać na stałe podpis SMS’a oraz jeżeli często korzystamy z wysyłania wiadomości do jednej osoby można ustawić ten numer jako domyślny.

Program jest na tyle prosty w obsłudze, że zaraz po zainstalowaniu można z niego korzystać bez dodatkowej konfiguracji. Jednak jeżeli chcemy korzystać z bramek płatnych to możemy spokojnie je skonfigurować - w zależności od typu bramki dostępne będą różne opcje włącznie z pozostałymi środkami na koncie.

Na kolejny plus zasługuje opcja dyktowania wiadomości zamiast jej pisania. Jeżeli ma to być dłuższy tekst to z pewnością się przyda, trzeba tylko dyktować wyraźnie.
Wiadomości po wysłaniu zapisywane są w skrzynce z SMSami telefonu - w ten sposób możemy posiadać całą konwersację a nie tylko wiadomości odebrane. Chyba, że ktoś korzysta również z bramki to będziemy mieli osobne numery w skrzynce. W samym programie także jest historia wiadomości.

Aplikacja integruje się także z systemem (jeżeli tak można to nazwać) i można wybrać program do obsługi SMSów podczas wysyłania wiadomości z listy kontaktów.

Program występuje w dwóch wersjach: płatnej i darmowej gdzie jedyna różnica to reklamy w wersji darmowej.
Do pracy aplikacji potrzebne jest połączenie WiFi lub pakiet danych w telefonie, który i tak często mamy w abonamencie.

PLUSY:
+ automatyczna identyfikacja sieci odbiorcy
+ pamięć podręczna z zapisanymi numerami i sieciami operatorów
+ obsługa wielu bramek (w tym płatnych, wraz z logowaniem)
+ zapisywanie wiadomości w skrzynce SMSowej telefonu jako wysłane
+ niska cena
MINUSY:
- brak możliwości przeglądania pamięci podręcznej z numerami telefonów i przypisanymi do nich sieci

Małe uaktualnienie:
Program możemy znaleźć normalnie w sklepie Gogle Play lub skorzystać z linka:
SMSoid.