Omijamy rejestracje

Czytając wpis @luqass-a Frustracja tutaj niczego nie zmieni pomyślałem, że części osób może się przydać wiedza o pewnej stronie.

Jak korzystać z miejsc - gdzie czasami trafiamy przez naszą ulubioną wyszukiwarkę - i wymagane jest logowanie/rejestracja aby przeczytać coś co nas interesuje.

Bez rejestracji....

Z pomocą przychodzi BugMeNot. Strona, gdzie ludzie mogą spokojnie wpisywać loginy, hasła i komentarz dla innych. Nie jest to może zawsze dobre rozwiązanie - ale w ten sposób sami pewnie często unikniemy całego reklamowego śmietnika na naszym emailu.

Jednak czasami w bazie BugMeNot nie znajdziemy naszej strony lub została wyłączona z rejestracji (tak to też można zrobić).
Polecam wtedy skorzystać ze strony w stylu 10MinuteMail gdzie spokojnie wygenerujemy sobie email na 10 minut (można to przedłużyć na kolejne 10) i zarejestrujemy się w "śmieciowym" serwisie w jakimś konkretnym celu.

Sprawność haseł

Hasła z portalu działają - sprawdziłem na DobreProgramy i login z samej góry działa (lub działał w trakcie sprawdzania).

Co jeżeli nie chcemy aby tam nasz portal występował?

Możemy dodać naszą stronę do wyjątków - opcja ta dostępna jest w dziale Kontakt.

Podsumwanie

W przypadku wielu poratli- tak jak np Dobreprogramy nie otrzymujemy śmietnika na email i rejestracja tutaj daje zupełnie inne możliwości niż korzystanie z portalu bez rejestracji.
Jednak jest wiele miejsc gdzie niestety zostaniemy zasypani setkami reklam.