Pictbridge w Samsung HMX-QF20

Przypadkiem zauważyłem tę funkcję w urządzeniu i przypomniałem sobie odrazu, że moje leciwe wszystko mające urządzenie drukujące (HP 1315) posiada możliwość drukowania z urządzeń kompatybilnych z Pictbridge.
Postanowiłem to sprawdzić - tusze moje nie są zbyt świeże w tej drukarce ale okazało się że działają.

Co potrzebujemy?

Oprócz kamery i kabelka USB - tego samego co podłączamy do komputera kamerę przydałaby się drukarka (lub inne urządzenie) obsługujące technologię Pictbridge.
Z tego co mi się wydaje to wiele HP All-In-One posiada tę funkcję.

Konfiguracja kamery

W kamerze wchodzimy w ustawienia > Połączenia > Połącz. USB i wybieramy opcję PictBridge. W kamerze to jest wszystko co ustawiamy.

Podłączenie do drukarki i wydruk

Połączenie jest banalnie proste - ważne aby drukarka była wyłączona przy podłączaniu (w każdym razie u mnie inaczej nie wykrywa drukarki w kamerze).
Po włączeniu kamery - zresztą podłączony kabel USB wymaga włączonej kamery - na ekranie wyświetli się Podłączenie drukarki.

Po uruchomieniu drukarki automatycznie przejdzie do wyboru zdjęć do wydruku.
Wybieramy zdjęcie i w prawym dolnym rogu jest ikona drukarki, wybieramy ją, potwierdzamy pytanie, że chcemy wydrukować zdjęcie i oczekujemy na wydruk.

Podsumowanie

Drukowanie z kamery działa bardzo sprawnie, nie sprawiło problemów. Znam osoby lubujące się we własnym wydruku zdjęć także ta funkcja możliwe, że się niektórym przyda.